Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

E-knihy sú najlepším knižným spoločníkom na cestovanie. Tu je pár horúcich letných tipov, ktorými sa môžeme inšpirovať :-)

Akciové tituly  

Books do Furnish a Life - Richard Dawkins
Ušetríte 13,50 €
  • Richard Dawkins
-73 %
5,00 €

At a time when science can seem complex and remote, it has a greater impact on our lives, and to the future of our planet, than ever before. It really matters that its discoveries and truths should be clearly and widely communicated... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Časodejovia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

20
20

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová napísala recenziu

16.08.2022 21:44

Detektívky, alebo krimi príbehy mám v obľube. Ako som v minulosti viac krát spomínala vďaka knižným príbehom "unikám" do fiktívneho sveta príbehov. Knihy od Petra Šlosera sa mi nečítajú ľahko, pretože je v nich veľa z tohto reálneho zlého sveta a ja som sa takmer 2/3 knihy rozčuľovala nad (ne)charakterom množstva postáv... a to som bola len v pozícii čitateľky. Skladám pomyselný klobúk z hlavy, pred skutočnými ľuďmi, ktorí sú denne v styku s hyenami s ľudskou maskou a dokážu prežiť do ďalšieho dňa. Myslím, že aj vďaka autorovi sa širokej verejnosti predstavuje, tak často krát posmechovaná profesia ako je polícia z iného uhla.
Ďakujem Petrovi Šloserovi za knižku s venovaním a takto verejne odpovedám na jeho otázku: či sa mi podarí odhaliť knižného vraha skôr ako policajným vyšetrovateľom? Nie nepodarilo Peťo, dobre si záver knihy vygradoval a perfektne si ma zviedol z cesty no a ja som v závere knihy bola veľmi prekvapená. Ďakujem, Tvoje knihy môžem tým čo váhajú len odporučiť.

Čítať viac

5

A to sa môže? Čítať cudzie listy? V tejto korešpondencii som sa úplne rochnila, prosím si vhodný spisovný ekvivalent k tomuto slovu. Obaja autori odhaľujú svoje názory a postoje na literatúru, Rusko, novinárov, na samých seba, na svojich otcov a veľkých literátov.... Chceš to mať v knižnici.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Some infinities are larger than others.“