Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

E-knihy sú najlepším knižným spoločníkom na cestovanie. Tu je pár horúcich letných tipov, ktorými sa môžeme inšpirovať :-)

Akciové tituly  

Working Hard, Hardly Working - Grace Beverley
Vypredané
18,50 €

We all know the pressure of feeling like we should be grinding 24/7 while simultaneously being told that we should 'just relax' and take care of ourselves, like we somehow have to decide between success and sanity... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

11
11

Nečítam, aby som zabila nudu, čítam, aby som žila

tinkine_knihy :) napísal recenziu

15.08.2022 06:19

Domek v Irsku

Kto miluje zeleň, Írsko by rozhodne nemal ako krajinu minúť. Plná nádhernej prírody kam oko dovidí, fariem, maličkých rodinných krčmičiek s tým najlepším tmavým pivom a jedinečnou whiskey, ale aj skvelých ľudí s ich srdečnosťou a úžasným prízvukom. Aj takáto je krajina v skratke.

A do tejto krajiny sa pomaličky, každým dňom zamiluje aj Hannah. Britka, ktorá žije usporiadaným životom, pracuje ako právnička, neznáša prekvapenia a nerobí nič spontánne a nepremyslene. No stačí jeden pohľad do najkrajších belasých očí Connora Byrna a už je hotová.
Hannah chcela aspoň raz zažiť zmenu a tak sa prihlásila na kurz varenia, lebo v tomto je totálne nemožná a osud sa s ňou pekne pomazná, keď tam stretne toho, o kom si myslela, že už ho nikdy neuvidí.

Láska dokáže robiť zázraky a zmena na seba nenechá dlho čakať. Hannah opantá nie len okúzľujúca a malebná krajina a skvelé jedlo, ale aj nečakaná a postupná náklonnosť k Connorovi, s ktorým trávi stále viac času.

Opäť nádherný príbeh, čo navnadí zbaliť batoh a vyraziť. Za prírodou, pamiatkami i dobrým jedlom a pitím - skrátka, za skvelými zážitkami.

Romantické dušičky opäť zaplesajú. Skvelá romantika, aj trocha záhad a napätia, autorka pridala parádnu partu všelijakých ľudí, ktorí skvele obohatili dej. Takže niet čo vytknúť. Toto si človek užije odzačiatku do konca.

Čítať viac

11
11

Nečítam, aby som zabila nudu, čítam, aby som žila

tinkine_knihy :) napísal recenziu

15.08.2022 06:18

První pravidlo nezamilovat se

Tak toto ma vážne dostalo. Poďme si posvietiť na týchto dvoch lovcov pokladov. Hoci každý z nich vedie iný život, niečo majú spoločné - sú sakra dobrí zlodeji, nerobia nič zadarmo a vždy pracujú sami.

Ona - Silvye Straka zlodejka, lingvistka a profesionálka v krádežiach má spolupracovať s Nickom alias Chirurgom,ktorý je chodiaca encyklopédia umenia, na istom záhadnom projekte.Nájsť legendami opradený Casanovov denník.
Obaja sú ako pes a mačka a kedže ich zoznámenie prebehlo netradične,o to to bude ťažšie.

No popri záhadnej práci kde sa síce snažia spolupracovať,myslia na to jediné-Nezamiluj sa! A rozhodne nie do zlodeja. No čo ak to medzi nimi začne byť vážnejšie, než sú obaja ochotní pripustiť?
Aký problém je vložiť svoj život do rúk inému človeku?A čo ak sa to potajme už neplánovane deje?
Talianske Benátky sa na pár dní stanú miestom ich práce a to čo sa spočiatku javilo ako prácička zvládnuteľná ľavou-zadnou, ukazuje na prešpekulované a nepredvídateľné dobrodružstvo.

Nakoniec, nech už ich stopy a indície zavedú kamkoľvek, odhalia aj čosi celkom iné. Že osud a boží trest existuje, keď ich oboch dal dokopy.????

Toto bolo od začiatku až dokonca mega skvelé.Milujem históriu a aj keď si o nej veľa neviem zapamätať, vždy ma fancinuje.Keď sa k tomu pridá skvelá akcia, romantika, zlodejina a sarkazmus, tak z toho jednoducho musí vzísť len niečo úzasné.Aj aj keby bolo všetko vymyslené, tak mňa to jednoznačne dostalo????
Úplne perfektne dej gradoval, iskrenie a doberanie bolo dokonalé, rovnako ako aj prelínanie jednotlivých kapitol z oboch pohľadov.

Zamilovala som si oboch hlavných hrdinov a keby sa dalo, hneď by som si pozrela aj film.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

Alexandra Čechová

the alphabet mafia


„Okrem toho, podobne ako konzervované mäso, aj svet uchovaný v knižkách bol akýsi bohatší a zaujímavejší než každodenná realita. “

Pomaľované vtáča - Jerzy Kosinski
Pomaľované vtáča
Jerzy Kosinski