Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Vedeli ste, že jún je mesiac audioknihy? Oslávte ho s nami so zľavou 15%! Inšpirovať sa môžete výberom najpopulárnejších audiokníh na Martinuse :-)

Akciové tituly  

Working Hard, Hardly Working - Grace Beverley
Ušetríte 13,50 €
-73 %
5,00 €

We all know the pressure of feeling like we should be grinding 24/7 while simultaneously being told that we should 'just relax' and take care of ourselves, like we somehow have to decide between success and sanity... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

9
07.08.2022 19:24

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Vyše 800 snímok, hovorí samo o sebe o tom, že táto knižka je veľkolepá. A tak si v nej začnete listovať. A už na prvej stránke zastanete, lebo Vás všetko zaujíma. Nasávate s tými Vašimi malými drobcami, všetky tieto informácie. A čítate. A čítate. Všetko si to predstavujete. Potom sa pozriete na tie nádherné zábery a ste v nemom úžase, aký je vesmír ohromujúci.

Precízne spracovaný je najmä Mars. Dozviete sa veľa vecí o tom, za akých podmienok by bol na ňom možný život, nakoľko je to Zemi najpodobnejšia planéta. Prečítate si o Mesiaci, v splne, ktorý je po Slnku druhým najjasnejším objektom na našej oblohe, či i o zrode a zániku Slnka. Fascinujú Vás hviezdy, či nadchnú obrovské družice, sondy, satelity. Skrátka, vesmír Vás pohltí, doslova a do písmena a očarí ako polárna žiara.

,,Aurory (polárne žiary) sú ako tancujúce záclony svetla visiace na nočnej polárnej oblohe. Vznikajú, keď nabité častice slnečného vetra zachytí geomagnetické pole a dopadnú do vrchnej atmosféry Zeme v blízkosti magnetických pólov. Tam sa zrazia s atómami kyslíka a dusíka a vytvárajú zelenú a červenú žiaru v tvare oblúkov, pásov alebo lúčov.“ (str. 205)

Na 255 stranách zachytený vesmír jedinečným spôsobom, robí z tejto knihy pomocníka pri pochopení základných princípov jeho fungovania.

Čítať viac

8

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha má nesporne dobrý zámer. Spracovanie je však poznačené tým, aby bolo čítanie pútavé, strhujúce, prekvapivé. V časti zamerané na kritické uvažovanie ohľadom poznatkov proti prirodzenej ľudskosi ľudí ako je Milgramov a Standfordský experiment, kde aj musím priznať, že sčasti to boli nové poznatky ale samotný autor priznáva, že nevyvrátil známe závery. Čo sa týka humanistickej psychológie, ktorá je ako vieme legitímnym smerom psychológie, tak autor čerpal prekvapivo málo. Kniha nemá ani nový vsun do oblasti poznatkov psychológie a celkovo má skôr minimálnu vedeckú hodnotu ale nesporne plní účel poukázania na príkladoch a histórie ľudstva, že ľudskosť je cesta.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Osud je zákerný ako had, vždy to zariadi tak, aby sme stáli na nesprávnej strane plota.“

Uspávanka - Leila Slimani
Uspávanka
Leila Slimani