Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Vedeli ste, že jún je mesiac audioknihy? Oslávte ho s nami so zľavou 15%! Inšpirovať sa môžete výberom najpopulárnejších audiokníh na Martinuse :-)

Akciové tituly  

Working Hard, Hardly Working - Grace Beverley
Ušetríte 13,50 €
-73 %
5,00 €

We all know the pressure of feeling like we should be grinding 24/7 while simultaneously being told that we should 'just relax' and take care of ourselves, like we somehow have to decide between success and sanity... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Časodejovia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

14

Takýto žáner bežne nečítam, ale nejako som potrebovala presedlať, lebo som sa vôbec nevedela začítať do iných kníh.
A táto bola teda drsná. Ako fakt. A naozaj ma zaráža, že to bolo napísané na motívy nejakej skutočnej udalosti.
Musím povedať, že romantická linka medzi vyšetrovateľmi Romanom a Viki sa mi tam trošičku nehodila, ale ani mi nevadila. Proste to tam zapadlo do deja až po koniec, ktorý bol teda pre niekoho naozaj drsný, ale veľmi emotívny, hlavne to čo sa dialo v tej nemocnici.
No oveľa viac ma zaujal ten námet a celkový príbeh a chcela som sama vedieť, že kto, čo a prečo, a tipovala som, že kto by to mohol robiť. Môj prvý tip mi nakoniec vyšiel/nevyšiel. V postate som sa trafila v motíve a skoro aj v osobe. Len som ani ja nemohla tušiť, že to bude trošku inak. Takže na druhý pokus mi to už vyšlo.
Bolo to naozaj neskutočné, miestami fakt až nechutné, všetky tie opisy z miesta činu, tých obetí (vážne vyslovujem obdiv policajtom, ktorý sa s niečím takým stretnú a majú na to žalúdok), najmä ten záver, že ako to celé naozaj bolo z pohľadu tej osoby. Napriek tomu, aké to bolo, sa mi veľmi páčil ten opis tých udalostí.
Najväčším prekvapením je pre mňa naozaj to, že sa niečo také odohralo na Slovensku. I keď samozrejme nie do písmena, ale niečo z toho.
Je to prvá kniha, ktorú som od autora čítala a veľmi rada si prečítam aj ďalšie. Má výborný štýl písania, všetkého je tam tak akurát, je to napínavé a občas aj trefne vtipné.
Za mňa určite áno!

Čítať viac

10

"Aby sa človek stal užitočným spolupracovníkom na veľkom diele, musí najskôr ovládať
celú škálu párov protikladných vlastností. Rovnaká vlastnosť, ktorá je na pravom mieste a v pravý čas božská, sa stane satanskou na nepravom mieste a v nepravý čas. Pretože Boh tvorí iba dobré, krásne a pravdivé. Neexistujú žiadne zlé vlastnosti ani zlé sily, ale iba zle použité vlastností a zle aplikované sily!"
Autorka pútavým spôsobom opisuje svoj aktuálny život, rovnako aj spomienky na tie predchádzajúce. Najdôležitejšou časťou je popis života v Egypte, kde prechádzala zasvätením.
Táto kniha bola pre mňa skutočné zasvätenie, vyjasnenie, prijatie, či pochopenie dlhodobo nepochopeného. Kniha mi zodpovedala mnohé otázky, na ktoré som nevedela nájsť odpovede. Nie sú to len duchovno-ezoterické texty, našla som v nich vysvetlenie duality, tvarov, zákony ducha a hmoty, či rovnováhu božských a satanských síl. Pre mňa jedno z najkvalitnejších diel na túto tému.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

Alexandra Čechová

the alphabet mafia


Alexandra Čechová

(women do it better)


„Usmievajte sa tvárou, usmievajte sa mysľou – privoláte dobrú energiu a odoženiete zlú energiu. Usmievajte sa aj v pečeni.“

Jedz, modli sa a miluj - Elizabeth Gilbert
Jedz, modli sa a miluj
Elizabeth Gilbert