Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Vedeli ste, že jún je mesiac audioknihy? Oslávte ho s nami so zľavou 15%! Inšpirovať sa môžete výberom najpopulárnejších audiokníh na Martinuse :-)

Akciové tituly  

Catherine the Great and Potemkin - Simon Sebag Montefiore
Ušetríte 14,50 €
  • Simon Sebag Montefiore
-74 %
5,00 €

It is one of the great love stories of history, and one of its most successful political partnerships. Catherine the Great was a woman of notorious passion and imperial ambition, perhaps the greatest of the Romanovs. Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Časodejovia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

1

Kniha byla super, ale druhá kapitola pro mě hrozně zdlouhavá. Vyprávěna z pohledu dívky, která neustále mluví o muži z minulosti a vše porovnává. Konec by asi nikdo nečekal.

Čítať viac

17
17

literatúra, cestovanie, fotografovanie, klasická hudba

Danuša Meňhartová napísala recenziu

09.08.2022 18:19

Slovo kníhkupectvo, alebo názvy miest alebo krajín v názve knihy sú pre mňa lákadlom, na ktoré sa nechávam pravidelne nachytať. Po štvrtine knihy som začala opäť rozmýšľať, či si neprečítam najskôr jednu dejovočasovú líniu a potom druhú. Nakoniec som osemdesiate roky prebehla zrýchleným rýchločítaním a "súčasnosť" som len rýchlejšie dočítala. Švédska autorka, od ktorej som nenašla žiadnu inú knihu, si zvolila pre svoj dej pre mňa atraktívne prostredie, miestami podobné filmu s Meg Ryan - Láska cez internet. Rozdiel je v tom, že kníhkupectvo na Riverside je zachránené. Rozdiel je aj v tom, Meg Ryan stvárňovala ženu plnú energie. A tu? Neviem.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„V kúte izby sedela smrť a čítala noviny...“

Liečiteľ - Marek Vadas
Liečiteľ
Marek Vadas