Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

E-knihy sú najlepším knižným spoločníkom na cestovanie. Tu je pár horúcich letných tipov, ktorými sa môžeme inšpirovať :-)

Akciové tituly  

Neandertálec otvára dvere do neznáma - Preston Norton
Ušetríte 9,90 €
-77 %
3,00 €

Cliff Hubbard je obrovská nula. Doslova a do písmena. Cliff pochádza z biednych pomerov, s rodičmi žije v obytnom prívese, v škole ho prezývajú Neandertálec, pretože meria takmer dva metre a váži stodvadsaťpäť kíl, a od bratovej samovraždy... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch

11
11

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight reads napísal recenziu

04.10.2022 22:26

Odporúčam : na svoje si príde každý fanúšik Tolkienovho Pána prsteňov, Hobita a zákulisia z natáčania filmov

Neodporúčam : ak od knihy čakáte, že si doplníte už bohaté vedomosti. Je to cestopis plný ilustrácií s krátkymi opismi.

Asi každý fanúšik Tolkienovho sveta vie, aká je Stredozem obšírna. Môžete mať knihu prečítanú aj sto krát, no každým ďalším prečítaním najdete niečo nové. Vďaka filmom sme mohli aj vizuálne navštíviť niektoré končiny Stredozeme, mnohé však zostali ešte neprebádané.

John Howe, kanadský ilustrátor, ktorý pracoval aj na filmoch Pán prsteňov či Hobit, nám niektoré priblíži prostredníctvom svojich nádherných kresieb. Kresby sú vždy doprevádzané kratšími informáciami o miestach, tvoroch či architektúrach.

Veľmi odporúčam prečítať si aj Doslov, ktorý nájdete na konci knihy. Dozviete sa veľa o zákulisí z natáčania filmov Petera Jacksona, ako vyzerá práca ilustrátora na filmoch, ktoré kresby sa použili a aké zážitky John Howe popri tvorení zažil.

Myslím, že kniha poteší každého fanúšika Tolkiena a ja ju veľmi odporúčam aj ako darček. Spracovanie je proste nádherné.

Čítať viac

12

Perfektná kniha. Čaru tejto autorky som podľahla len nedávno. Ale poviem Vám , že vôbec neľutujem. Knižka je pútavo písaná, nedovolí Vám aby ste ju odložili , musíte čítať ďalej. A nehovorím o konečnom rozuzlení. Ale nebudem prezrádzať treba si ju prečítať. ????

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

Martin Viskup

Môj wishlist


„To, čím sme boli na začiatku, je iba nejasná farebná škvrna, na ktorú sa dívame z brehu toho, čím sme sa stali.“

Náhodné úvahy - Elena Ferrante
Náhodné úvahy
Elena Ferrante