Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Objavovanie lesných chodníčkov, blúdenie mestskými uličkami, odbehnúť pár kilometrov pre radosť alebo absolvovať tréning na maratón. Za každým bežeckým výkonom sa ukrýva iná motivácia, ale niečo majú predsa len spoločné – s audioknihami „ubehne” čas rýchlejšie. Vyskúšajte najbližšie vymeniť hudbu za zaujímavú audioknihu :-)

Akciové tituly  

Matematika lásky - Hannah Fry
Ušetríte 6,90 €
  • Hannah Fry
-63 %
4,00 €

Láska je presne tak ako väčšina nášho života plná rôznych vzorcov. Či už ide o počet sexuálnych partnerov alebo o to, komu napíšeme na internetovej zoznamke, tieto vzorce nám život obracajú hore nohami ako láska samotná... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

14
14

Prvú knihu som prečítala už ako maličká, keď som ju kompletne roztrhala na franforce :D Odvtedy sa ma čítanie drží, ale ku knihám sa už chovám s úctou :)

Jana Miklošková napísala recenziu

25.06.2021 10:29

Pri čítaní tejto knihy som mala dve fázy dojmov. Prvá - fuuuu, prečítala som už asi 120 strán a reálne nemám pocit, že by som sa dozvedela niečo zásadné. Druhá - všetko do seba v istom momente zapadlo a váha informácií na mňa doľahla. Sir Attenborough je rozhodne kvalifikovaný človek na hodnotenie súčasného stavu sveta, no na druhej strane nám dáva určitý návod, ako aktuálne trendy zvrátiť a zabezpečiť lepší život nielen pre nás. Toto je veľmi potrebné čítanie.

Čítaj viac

7

O tejto knihe/filme som počula toľko rozdielnych názorov, že som si ju jednoducho musela prečítať aj ja. Príbehy z prostredia mafie mám veľmi rada, takže som na 365 dní bola naozaj zvedavá. Musím však povedať, že sa k fanúšikom tejto knihy nepripojím. Nesadlo mi tu viacero vecí.

Celkovo mi prišiel príbeh chaotický a prekombinovaný, v priebehu 5 minút sa odohralo aj 10 vecí. Autorka na môj vkus dosť skákala z jednej udalosti na druhú, bez nejakého väčšieho prepojenia. Podľa môjho názoru nebolo prostredie mafie dobre opísané. Áno, určité náznaky tu boli, ale aj tak som neustále postrádala niečo viac, ako by mafia bola len niekde na okraji.

A potom tu máme hlavné postavy. Vôbec som medzi nimi necítila vášeň alebo iskrenie, skôr som mala pocit, že sa navzájom pozabíjajú. Lauru uniesli, zobudila sa v neznámej izbe, ale nezačala sa strachovať, išla sa v pokoji osprchovať. Na môj vkus si až veľmi rýchlo vznikla na nový život a luxus, ani nejak veľmi neprotestovala. Jej celodenná náplň spočívala v popíjaní šampanského, sem-tam išla na nejaké nákupy alebo na žúrku. Massimo mi tiež nebol zrovna sympatický. Niekedy som nad ich správaním len prevracala oči. Najviac ma štvalo, ako sa neustále úplne hlúpo provokovali a hádali – on si doviedol striptérku, ona flirtovala s každým naokolo. Jedinou sympatickou postavou bol Dominico, mafián a módny expert.

Nemám problém so sexuálnymi scénami, ale pri tejto knihe som mala pocit, že pri každej vášnivej scéne boli použité všetky slangové slová súvisiace so sexom, až to pôsobilo lacno. Miestami mi prišiel príbeh tak absurdný, až som nevedela, či sa mám smiať alebo plakať. Samozrejme, nesmie chýbať otvorený koniec. Mala som pocit, že autorka to ukončila uprostred vety. Zvedavosť je však silná, preto sa plánujem pustiť aj do pokračovania.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Niektoré knihy sú nezaslúžene zabudnuté, žiadna však nie je zapamätaná nezaslúžene.“

W. H. Auden