Odporúčame

 

Vyberá Monika Floreková

8. mája si promíname výročie významných dejín v histórii ľudstva. Práve v tento deň oslavujeme výročie víťazstva nad fašizmom, ktorý je zároveň dňom oslobodenia pre celú Európu. Obdobie 2. svetovej vojny nás veľa naučilo, ale hlavne nám dokázalo, aké krutosti sú schopní robiť si ľudia navzájom. Ide o udalosti, ktoré by sme nemali brať na ľahkú váhu a na ktoré nemôžeme zabudnúť.

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

6

Po udalostiach, ktoré sa odohrali v predchádzajúcej časti, bola vyšetrovateľka Josie Quinn povýšená. Zasnúbila sa so svojím priateľom Lukom, ktorý zdá sa, že z blížiacej sa svadby nie je práve nadšený. Luke je tiež policajt a po tom ako sa stal svedkom vraždy svojich priateľov prechádza posttraumatickou stresovou poruchou, no nechce vyhľadať odbornú pomoc. A tak sa obaja uzatvárajú do seba a ich vzťah chladne.

Keď Josie a Luke spolu trávia voľný čas, každý úplne inak, Josie zazvoní telefón a je privolaná k prípadu ťažkého ublíženia na zdraví a zmiznutia novorodenca. Keď prichádza na miesto činu, prípad ju zasiahne viac ako obvykle. Josie obeť spozná. Je to bývalá striptéra Misty, ktorá mala pomer a neskôr i vážny vzťah s Josiným exmanželom. Tak sa zdá, že čakala jeho dieťa. Misty je hospitalizovaná a dieťa, ktoré porodila zmizlo.

Naproti tomu Josie zisťuje, že jej budúci manžel Luke sa pár dní pred incidentom s Misty stretol. Ale prečo? V tomto momente sa z milovanej osoby stáva hlavný podozrivý. Čo však Josie zarazí je, že keď príde do jeho domu, Luka tam nenájde. Zmizol bez stopy. Dom prehľadá a nenájde nič okrem...neznámej ženy, ktorá sa vydá na útek hneď ako Josie zbadá. Kto je táto žena? A čo robila v Lukovom dome? Tá si na nič nepamätá. Alebo to všetko len predstiera? Je možné, že všetky udalosti, ktoré sa odohrali v posledných hodinách spolu nejako súvisia?

Dievča bez mena je veľmi rýchlym a intenzívnym čítaním. Autorka naozaj majstrovsky prepletá zdanlivo nesúvisiace príbehy do uceleného deja postupným sledovaním stôp a zhromažďovaním informácií. Neustála akcia zvyšuje napätie a tým udržuje neustálu čitateľovu pozornosť. Okrem hlavnej dejovej línie kniha obsahuje kapitoly popretkávané správami o rôznych zdanlivo nesúviciach úmrtiach, ktoré dodávajú celému príbehu trochu tajomnosti a lámeme si hlavu nad tým, ako môžu spolu všetky súvisieť. Dievča bez mena bola ďalším skvelým krimi príbehom obsahujúcim množstvo dejových zvratov, akcie a skvelého vyobrazenia postáv i prostredia. Vďaka autorkiným opisom máte pocit, že prípad riešite po boku Josie a jej tímu a napätie a strach o ich blízkych prežívate spolu s nimi.

Čítať viac

4

Velakrat sa stretavam s nazorom, ze slovenski autori nevedia pisat fantasy. Dovolim si tvrdit, ze toto je uz len mýtus.
Autorka vytvorila svet plny zaujimavych tvorov, krajin a bytosti, ze by to chcel kazdy vidiet na vlastne oci. Dej prijemne napreduje, kde nechybaju zapletky a akcia, dobrodruzstvo a laska. Viete priblizne vydedukovat, co sa asi bude diat, je to napisane tak, ze aj sami si spojite sledy udalosti a rozsvieti sa vam ziarovka v hlave, co mam ja osobne velmi rada. Kniha je prenadherne ilustrovana, takze si niektore casti viete velmi zivo predstavit.
Skoda by bolo neprecitat si tento poklad zo slovenskej tvorby. ????????

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Láska nám připadala jako něco příliš definitivního, a proto nezaujimavého, a byla to přece láska, co zruinovalo naše rodiče. Láska je odsoudila k životu naplněnému hypotečními splátkami a opravami domu, k nezaujímavému zaměstnání a k brouzdání po rozzářených uličkách supermaketů ve dvě odpoledne. Doufali jsme v lásku jiného druhu, v lásku, která by si uvědomovala naši lidskou křehkost a promíjela nám ji, a přitom nijak neumenšovala naše velkorysejší představy o sobě samých. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham
Domov na konci světa
Michael Cunningham