Odporúčame

 

Vyberá Monika Floreková

8. mája si promíname výročie významných dejín v histórii ľudstva. Práve v tento deň oslavujeme výročie víťazstva nad fašizmom, ktorý je zároveň dňom oslobodenia pre celú Európu. Obdobie 2. svetovej vojny nás veľa naučilo, ale hlavne nám dokázalo, aké krutosti sú schopní robiť si ľudia navzájom. Ide o udalosti, ktoré by sme nemali brať na ľahkú váhu a na ktoré nemôžeme zabudnúť.

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

8

Už absolútne rozumiem tomu, prečo je Anna považovaná za najväčšiu literárnu hrdinku všetkých čias. Je to veľmi komplexná postava, v ktorej sa nájde snáď každá žena. Jej túžba po láske a úprimnosti je ohromujúca, ako celý jej životný príbeh, vrátane smrti. A v tomto bode vyzdvihujem autorovu schopnosť zo smrti urobiť niečo nádherné, poetické. Krajší opis som v žiadnej knihe nenašla.
Žiaľ, knihu neviem hodnotiť ako celok, ale ako dve polovice. Prvá polovica, Annina, je pre mňa majstrovským dielom. Knihu by som však premenovala na "Anna a Levin". Levin mal totiž na môj vkus príliš, nadpríliš pozornosti. Doslova ma otravoval svojimi myšlienkami, názormi, pavučinou, čo si v hlave vytváral na základe úplných banalit, ako vo všetkom hľadal iba problémy a aj keď získal po čom tak túžil, stále mu bolo zle. Táto postava mi pokazila celkový dojem z knihy, a dala mi maximálne tak odraz Ruského hospodárstva v 19.storočí, čo skutočne nie je téma o ktorú sa zaujímam.

Anna Karenina je dielo, svetové dielo, na ktoré však treba mentálne dozrieť. Čitateľ sa ocitne vo svete, ktorý je príliš odlišný od toho nášho, dnešného, a môže mať problém sa v ňom zorientovať. Rovnako ako v obrovskom množstve postáv alebo archaických slov. Ak sa však do knihy poriadne začíta, určite ocení autorovu prácu s niekoľkými dejovými líniami ktoré navzájom súvisia. Medzi povinné čítanie na školách podľa môjho názoru nepatrí, zato rozhodne patrí do knižnice čitateľov, čo dokážu oceniť náročnosť klasickej literatúry.

Čítať viac

2

Veľmi pekný romantický príbeh :)
Oceňujem že hlavné postavy sa do seba nezamilovali hneď na začiatku ale všetko to išlo pekne pomaličky, malo to svoj priebeh a nakoniec medzi nimi preskočila iskra po tom, čo spolu strávili dostatok času a mohli sa lepšie spoznať.
To, ako sa pomaličky obidvaja do seba úprimne zamilovali, vás zahreje pri srdci. Zároveň oceňujem nápad na príbeh s cestovaním. Toto sa Miške a Baji podarilo :)
Je to prvý takýto príbeh pre mňa a okrem toho poukazuje na dnešnú realitu týkajúcu sa sociálnych sietí a je aj poučný. Jednoznačne treba žiť život a pozerať sa pred seba, nie do mobilu.

Knihu som nevedela pustiť z rúk a napriek všetkým mojim povinnostiam som ju dokázala do dvoch dni zhltnut.

Je to naozaj kvalitná kniha podľa mňa a myslím že by mohla mať úspech aj vo svete.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

Erik Štickner

Môj wishlist


„Dni, ktoré neboli ničím výnimočné, dni,v ktorých sa neudialo nič, čo by vybočovalo z priemeru, nič hodné povšimnutia. Holá každodennosť. Čosi, čo človeku začne chýbať, až keď sa to rozsype. “