Vianoce

Odporúčame

 

Vyberá Jana Šlinská

Hľadáte ten správny knižný darček pre rodičov, starých rodičov alebo súrodencov? Ak chcete potešiť dospelých čitateľov a čitateľky peknou knižkou, inšpiráciu nájdete v tejto kolekcii.

Akciové tituly  

Snehová kráľovná - Hans Christian Andersen, Manuela Andreani (ilustrácie)
Ušetríte 4,90 €
  • Hans Christian Andersen
-38 %
8,00 €

Všetko kúzlo jednej z najobľúbenejších rozprávok Hansa Christiana Andersena ožilo na týchto stránkach prekrásnymi ilustráciami Manuely Andreani... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

20

„Svoj osud stretneš na ceste, ktorú si si vybral preto, aby si sa mu vyhol.“
V roku 2006 sa Stephanie a Jamie stretnú na umeleckom kurze. Okamžite si uvedomia, že majú medzi sebou spojenie, bláznivo sa do seba zamilujú a začína milostný príbeh trvajúci viac ako 10 rokov s jednou malou "nepríjemnosťou" - obaja sú vo vzťahu s inými ľuďmi.
Kniha sa číta ľahko a rýchlo, no určite nejde o epický a emotívny príbeh lásky. Tempo je príliš pomalé, príbeh je plochý, miestami opakujúci sa, má problémy s kontinuitou, chýba precíznejšie vystavanie a jemnejšie detaily, dialógy sú často plytké, zápletka je zdĺhavá, partneri hlavných postáv sú jednorozmerní a odhliadnuc od faktu, že námetom knihy je fyzické a emocionálne podvádzanie, čo mi je proti srsti, myšlienka spriaznených duší je tu natoľko zidealizovaná, že nemôže pôsobiť realisticky. Vzťah medzi Stephanie a Jamiem by určite mohol byť výnimočný, ale zlacňuje ho jeho postavenie na piedestál ako jediný zmysel ich života.
Chápem posolstvo knihy nepremárniť svoj život tým, že sme nešťastní a vyvolať nutkanie niečo v ňom zmeniť, autorka to však veľmi nezvládla a tento zámer mohla lepšie docieliť iným námetom.
Vzhľadom na anotáciu som, žiaľ, očakávala trochu hlbší, povznášajúci romantický príbeh plný hudby, umenia a pekných myšlienok. Oceňujem však rozprávanie z dvoch rôznych perspektív a koniec, ktorý nie je pre tento žáner typický.

Čítaj viac

1
1

Erika Lacková napísala recenziu

06.12.2021 08:59

Pokračovanie knihy Nabijak nesklamalo...nevedela som prestať čítať a každou stranou som bola vo väčšom napätí ako to celé dopadne ????

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Knihy nemajú byť nábytkom, ktorý by ozdoboval byt, majú byť potravou, ktorá živí ducha.“

Petrarca