Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Objavovanie lesných chodníčkov, blúdenie mestskými uličkami, odbehnúť pár kilometrov pre radosť alebo absolvovať tréning na maratón. Za každým bežeckým výkonom sa ukrýva iná motivácia, ale niečo majú predsa len spoločné – s audioknihami „ubehne” čas rýchlejšie. Vyskúšajte najbližšie vymeniť hudbu za zaujímavú audioknihu :-)

Akciové tituly  

Múza - Jessie Burton
  • Jessie Burton
Vypredané
14,90 €

Olive Schlossová prichádza v 30. rokoch minulého storočia s bohatými rodičmi do Španielska na letný byt. Rada maľuje, no svoj talent musí pred otcom, viedenským obchodníkom s umením, tajiť. V prenajatej haciende sa zblíži so slúžkou... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

8
8

Knižky som objavila ešte skôr ako som vedela čítať. Tie krásne obrázky... príbehy o nich musia byť fascinujúce, myslela som si. A keď nás pani učiteľka naučila prvé písmenká, tie ďalšie už išli samé. :) V období puberty to nebola žiadna sláva... knihy? povinné čítanie? Veď samotný život je oveľa zaujímavejší! myslela som si. A teraz v zrelom veku opäť objavujem to, čo som si v istom období prestala ceniť. Tú múdrosť ktorá je v nich, to posolstvo, ktoré v nich nachádzam... Na nezaplatenie. Pre mňa najlepší relax, keď čítam niečo oddychové a kopa múdrosti, keď čítam niečo výpovedné či odborné. A čím viacej múdrosti čítam, tým viac si uvedomujem, koľko toho neviem. Aké klišé a aké pravdivé.

Katarína Morvayová Gagová napísal recenziu

13.06.2021 16:56

Aj v tejto druhej časti rozprávania o Adrianovi Moleovi nás autorkin povestný humor sprevádza jeho životom. Trápia ho rôzne viac či menej dôležité veci, napríklad nedobrý vzťah rodičov, prvá láska, musí sa konfrontovať s nespratným spolužiakom. Ešteže si píše denník a my sa môžeme zasmiať na jeho hláškach a nezbednostiach. S humorom ide všetko ľahšie, aj ťažká puberta. :)

Čítaj viac

11
11

Srdcom knihomoľka ❤. Podporujem našich slovenských autorov, ale nepohrdnem ani zahraničnými knihami. Instagram: @knizny.svet

Knižný Svet napísal recenziu

13.06.2021 16:51

Podobný štýl príbehov mám vo veľkej obľube. Na túto novinku som sa tešila zvlášť, keďže meno Floriovci mi je známe a talianske príbehy ma zakaždým pozitívne prekvapia. Rovnakú skúsenosť mám aj s touto knihou, ktorá si ma získala takmer okamžite.
Príbeh sleduje tri generácie dynastie Floriovcov, ktorí sa vlastnou prácou a úsilím dostali zo skromných začiatkov na vrchol sicílskej spoločnosti. Ich obchodný talent, ambície a cieľavedomosť tu mali svoje miesto a všetko čo získali dosiahli len vlastnou šikovnosťou.
Spomedzi mnohých postáv a členov tejto rodiny si ma najviac získal práve Ignazio. Pokorný muž s veľkým srdcom, úctou a silnou emočnou stránkou.
Spočiatku mi strany pod rukami utekali pomalšie ako v ďalších častiach knihy. Tie sa rozbehli dostatočne nato, aby som otáčala jednu stránku za druhou. Dej bol oveľa pútavejší a zaujímavejší. Našla som tu mnoho zaujímavých faktov, ktoré dostatočne upútali moju pozornosť a dozvedela som sa aj mnoho nových informácií o týchto velikánoch Sicílie.
Knihu odporúčam každému, kto má v láske podobné príbehy, milovníkom histórie, rodinnej ságy a taktiež aj krásneho Talianska, pretože jednotlivé opisy vás nalákajú na výlet nielen do Palerma či Sicílie.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Ak sme po prečítaní knihy len takí, akí sme boli predtým, buď sme zlí čitatelia, alebo kniha nebola umeleckým dielom.“

Zora Jesenská