Odporúčame

 

Vyberá Monika Floreková

8. mája si promíname výročie významných dejín v histórii ľudstva. Práve v tento deň oslavujeme výročie víťazstva nad fašizmom, ktorý je zároveň dňom oslobodenia pre celú Európu. Obdobie 2. svetovej vojny nás veľa naučilo, ale hlavne nám dokázalo, aké krutosti sú schopní robiť si ľudia navzájom. Ide o udalosti, ktoré by sme nemali brať na ľahkú váhu a na ktoré nemôžeme zabudnúť.

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Časodejovia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

8
8

„Najlepší spôsob obrany je nepodobať sa tým, čo nám ubližujú.“ Marcus Aurelius Koľko kníh si prečítal, toľko krát si človekom. Zo zásady však nečítam knihy v českom jazyku suplujúce slovenčinu.

Tomáš Mičenec napísal recenziu

17.05.2022 14:50

Pri tejto knihe mi utekali myšlienky. V podstate ani neviem, čo som čítal. Bolo to trošku nezáživne a bez citátov. Mal som pocit, že všetko je písané zbytočne komplikovane. Človeku sa nechce zamýšlať nad každou, nudnou vetou. Fakt nechcem kritizovať, ale trošilinku som sa nudil. Nič nové som sa nedozvedel. Názov knihy mi ani nesedí. Milujem citáty, múdre myšlienky a hlavne jednoduchosť písania. Toto všetko tejto knihe úplne chýba.

Čítať viac

22
22

Veľa čítam (100+ kníh/rok), milujem cestovanie (od 04/2021 žijeme van life a cestujeme po Európe) a turistiku, mám syna, stále sa niečo učím a baví ma, čo všetko život ponúka. Občas píšem na blog orvokki.sk.

Barbora Štefkovič napísala recenziu

17.05.2022 14:19

Perfektná. Výborná. Pútava. Krásna. A to ani nemusíte byť hudobný fanúšik. Alebo fanúšik Nirvany či Foo Figters. Toto bolo tak nádherné čítanie jedného talentovaného, odhodlaného a stále skromného hudobníka, ktorý svojimi spomienkami vzdáva poctu najväčším hudobníkom, svojej rodine a najmä hudbe. Pretože láska k hudbe je to, čo cítiť z každej stránky. Bola som trochu skeptická, ale už od prvej kapitoly ma kniha chytila, bavila a nepustila. Je to presne tá, ktorú dáte kľudne na posedenie, za jeden víkend. A bude vám dobre na duši, budete si púšťať hudbu, ktorú Dave Grohl spomína (na Spotify je playlist) a veľká pravdepodobnosť, že po dočítaní budete knihu odporúčať ďalej. Ja si asi kúpim aj papierové vydanie, tak bola krásna. A kvôli tejto knihe si pri najbližšej možnej príležitostí kúpim kyblik KFC a k tomu šampanské, len aby som zistila či, je to naozaj tak chutné. A vôbec mi nebude vadiť, ak nebude, pretože ja za sebou nemám taký koncert, ako Dave s kapelou.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“