Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Jeseň majú knihomoli radi. Je to ten čas, kedy zalezú do svojich kresiel, prikryjú sa dekou, spravia si dobrý čaj a otvoria knihu. Máte to tak aj vy? :) Ak áno, vybrali sme pre vás zopár knižných tipov, ktoré by vám mohli spríjemniť jesenné dni.

Akciové tituly

Veľké malé klamstvá - Liane Moriarty
Ušetríte 10,90 €
  • Liane Moriarty
-73%
4,00 €

Na malebnom Pirriweeskom polostrove sídli iba jedna základná škola a tá musí prijať deti z rôznych spoločenských vrstiev. Bohaté, panovačné mamičky sa tak stretávajú s chudobnejšími, nenápadnými ženami. Jednou zo sivých myšiek je aj slobodná matka... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

4

Krízový plán je voľným pokračovaním "šéfovskej" série. Tentokrát autorka v príbehu predstavuje Deanu, ktorá si zaumienila, že ponúkne svoj byt do podnájmu, aby si rýchlejšie našetrila peniaze na spoločný život so svojou zahraničnou láskou, a priblíži život už známeho Mikyho, ktorý sa zhodou náhod stane Deaniným spolubývajúcim.

Nie je žiadnou novinkou, že sa autorka na vzhľade svojich kníh vyhrá do sýtosti, kým ich pošle do tlače. Podobne je to aj teraz - už samotná obálka láka na sľubný príbeh, nehovoriac o predsádkach. Milujete mapy krajín v knihách? V tejto nájdete rozloženie Deaninho bytu, ku ktorému sa počas čítania určite viackrát zatúlate.

Michaela Zamari nám už niekoľkokrát dokázala, že má spisovateľský talent - štýl, akým píše, je odľahčený, dobre čitateľný, človek sa ani nenazdá, a za dva dni prelúska 500 strán. Postavy sú realistické, dialógy miestami správne drzé, nechýba humor ani sarkazmus, čo ja v knihách (aj v živote) milujem.

Počas celého príbehu som sa smiala, predvídala, ako bude dej napredovať, kedy sa Deana prekecne a akým spôsobom budú hlavné postavy túto hru hrať. Občas som mala pocit, akoby mala autorka u mňa v byte nejakú skrytú kameru, lebo niektoré opisy - či už Deany, jej bytu alebo napríklad obsahu chladničky - pasovali na 99% aj na mňa, vďaka čomu nebolo ťažké sa do príbehu a postáv vžiť. Príjemným sprestrením bolo aj striedanie pohľadu, čo ešte znásobí pocity z prečítaného.

Aj napriek tomu, že by som Krízový plán označila za slow-burn romantiku, pri ktorej už ale od začiatku dúfate, že dopadne podľa Vašich predstáv, ku koncu som si tým až taká istá nebola a v istej časti prišlo aj pár sĺz, čo sa mi pri knihách stáva naozaj iba málokedy. Ak od knihy očakávate milý oddychový príbeh, ktorý je zároveň aj realistický a tak správne "šmrncnutý", tak je Krízový plán správnou voľbou.

Čítaj viac

16

Dejiny Európy je krásne spracovaná kniha obsahujúca plno informácií a fotiek z rôznych udalostí, či fotiek rôznych aktérov ktorí nejakým spôsobom formovali Európu. Pútavým spôsobom je táto kniha písaná a určite má čo ponúknuť čitateľom zaujimajúcim sa o históriu našeho krásneho kontinentu. Za mňa je to zaslúžene 5 hviezd.

Čítaj viac

„Nikdy nepožičiavaj knihy, pretože ti ich nikto nikdy nevráti. Všetky knihy v mojej knižnici sú tie, ktoré mi požičali iní...“

Anatole France