Odporúčame

 

Vyberá Monika Floreková

8. mája si promíname výročie významných dejín v histórii ľudstva. Práve v tento deň oslavujeme výročie víťazstva nad fašizmom, ktorý je zároveň dňom oslobodenia pre celú Európu. Obdobie 2. svetovej vojny nás veľa naučilo, ale hlavne nám dokázalo, aké krutosti sú schopní robiť si ľudia navzájom. Ide o udalosti, ktoré by sme nemali brať na ľahkú váhu a na ktoré nemôžeme zabudnúť.

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

20

Úprimne poviem, že keď som prvý krát zazrela túto knihu, vravela som si: "Kniha o dýchaní? Určite sa toho dá povedať veľa, ale až na knihu to nevidím. Veď je to len nádych, výdych, nádych, výdych ... To bude určite kopa omáčok o pľúcach a ovzduší. Nuda. Nič pre mňa."
Priznávam, viac som sa mýliť ani nemohla. Toto je veľmi zaujímavá a užitočná kniha, ktorá vás prevedie obdobím evolúcie človeka a vysvetlí vám, ako sa ľudia dopracovali k rôznym chronickým chorobám, nielen dýchacích ciest, alergiám, prečo máme krivé zuby, chrápeme, alebo zažívame počas spánku nebezpečné spánkové apnoe.
.
Sám autor, James Nestor, mal dlhé roky obrovské zdravotné problémy, ktoré ho prinútili konať. Rôzne experimenty, spolupráce s vedcami a bádanie ho priviedli k zisteniu, že takto nemusí žiť až do konca života a veľká chvála mu za to, že sa o výsledky rozhodol podeliť aj s nami.
.
Nestor vám predstaví rôzne dychové cvičenia, ktoré si budete zaručene skúšať paralelne popri počúvaní a aj dlho po tom, ako túto audioknihu dopočúvate.
.
Na svoje si prídu aj tí, ktorí majú radi rôzne pikošky a zaujimosti zo sveta športu. Tu ma napríklad veľmi prekvapili informácie o Zátopkovi.
.
Správne dýchanie vám môže predĺžiť život, vyliečiť vás z niektorých ochorení a pomôcť predísť chorobám, aj takým, na ktoré máte genetické predispozície. Dokonca vám môže pomôcť upraviť číslo, ktoré vám vyskočí, keď sa postavíte na váhu.
.
Tak čo poviete, oplatí sa zaostriť na vlastné dýchanie?

Čítať viac

18

Dokonalý záver dokonalej série. Vyše 600strán je plných politických machinácii, opisu dopadu vojen, pohľadu aj obyčajných ľudí (aj neľudí) na svet v ktorom žijú. Sapkowski tu uzavrel príbeh nie len Ciri a Gerala s Yennefer, ale zameral sa aj na menej podstatné postavy z celej série, čo bol bod pre neho (ďalší má za použitie jednorožcov :)). Nenudila ma ani jedna strana !

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Láska nám připadala jako něco příliš definitivního, a proto nezaujimavého, a byla to přece láska, co zruinovalo naše rodiče. Láska je odsoudila k životu naplněnému hypotečními splátkami a opravami domu, k nezaujímavému zaměstnání a k brouzdání po rozzářených uličkách supermaketů ve dvě odpoledne. Doufali jsme v lásku jiného druhu, v lásku, která by si uvědomovala naši lidskou křehkost a promíjela nám ji, a přitom nijak neumenšovala naše velkorysejší představy o sobě samých. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham
Domov na konci světa
Michael Cunningham