Odporúčame

 

Vyberá Monika Floreková

8. mája si promíname výročie významných dejín v histórii ľudstva. Práve v tento deň oslavujeme výročie víťazstva nad fašizmom, ktorý je zároveň dňom oslobodenia pre celú Európu. Obdobie 2. svetovej vojny nás veľa naučilo, ale hlavne nám dokázalo, aké krutosti sú schopní robiť si ľudia navzájom. Ide o udalosti, ktoré by sme nemali brať na ľahkú váhu a na ktoré nemôžeme zabudnúť.

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

2

super manga, super príbeh , super kresby (čierno biele) treba si len zvyknúť že sa to číta inak než klasicky :D , takže ak nemáte skúsenosti s týmto je to taký úvodný šok že či je to v poriadku :D . Vrelo odporúčam

Čítať viac

1

Kniha je fantastická a podala mi presnú predstavu o tejto planéte, že "svet je desivé miesto na život". Ja ako človek, ktorý rád cestuje a spoznáva nové kultúry, by mi nenapadlo, koľko ľudí sa chce v dnešnej dobe mlátiť kvôli hraniciam a postaveniu. Zem je stále pre mňa jedna veľka spoznávačka, ale už s reálnym podstavcom a nie s ružovými okuliarmi. Odporúčam a určite si prečítam ďalšie knihy od autora. Ak človek nepozná históriu akejkoľvek krajiny, nemôže vedieť čo ju ovplyvňuje a prečo robí takéto tozhodnutia v súčasnosti. Kniha Vám poskytne presne takúto predstavu o rôznych častiach zemegule.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Je to naivné no...niekedy je nádej jedinou alternatívou lebo realita je priťažká.“