Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Ani toto leto sa nezaobíde bez dobrej knihy! A nielen jednej :) Vybrali sme pre vás pár tipov na letné čítanie - z každého rožka troška. Veríme, že si niečo dobré vyberiete a strávite krásny čas ponorení do niektorého príbehu.

Akciové tituly

Zvolila som si lásku - Scarlett Lewis
Ušetríte 5,90 €
  • Scarlett Lewis
-60%
4,00 €

Scarlett Lewis prišla o syna počas krvavého masakru v základnej škole Sandy Hook v decembri 2012. Deň, ktorý sa začal tak ako všetky ostatné, navždy zmenil jej život... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

8
8

...momentálne som v období, kedy nečítam až tak veľa, ako by som chcela... ...mám rada, keď v knihe nájdem myšlienku, ktorá ma osloví až tak, že si ju zapíšem a vraciam sa k nej...

Jana Pešková napísala recenziu

11.08.2020 16:14

Kroniku rodu Medici som si kúpila v rámci môjho "michelangelovského" obdobia, chcela som sa dozvedieť viac o rodine, ktorá prispela k zrodu majstra. Prvá časť Strážcovia moci už bola vypredaná, ale aj tak ma najviac zaujímal Lorenzo. Teraz, keď som dočítala druhú časť Kmotor z Florencie, chcela by som vedieť viac aj o Cosimovi, tak budem prvú časť ešte hľadať. Aj keď v tejto časti Michelangelo ešte nie je /ešte je len batoľa/, príbeh sa mi páčil. Lorenzo je stále pre mňa Il manifico, kladný hrdina a preto nechápem /alebo nechcem chápať/, prečo sú mediciovci takí nenávidení. Samozrejme politike tých čias nerozumiem, intrigy, pokrytectvo, boj o moc, o bohatstvo, to je také typické pre tú dobu, ako aj s tým spojené vraždy a násilie. Toho je v knihe požehnane. Snažím sa to nejak extrahovať a zamerať sa na príbehy. A ak majú šťastný koniec, tým lepšie.
A v tretej časti sa dočkám aj majstra Michelangela.

Čítaj viac

18

Josy, dvanásťročná dcéra známeho psychiatra Viktora Lorenza zmizne za mysterióznych okolností. Jej osud zostáva nejasný. O 4 roky neskôr: Viktor sa odoberie do víkendového domu na ostrove Parkum - po štvrťhodine googlenia som zistila, že tento ostrov neexistuje a autor si ho len tak mirnix-dirnix vymyslel. Tu ho vyhľadá krásna neznáma, ktorá trpí schizofréniou a v jej bludných predstavách ju sprevádza Charlotte, dievča, ktoré zmizlo práve tak bez stopy ako voľakedy Josy. Viac prezrádzať nebudem, aby som vás neukrátila o rozväzovanie tzv. gordického uzla.
Terapia je debutový román tohto autora a môj piaty v poradí. A ako to už u Fitzeka býva, tak riadky bežia jeden za druhým a strany sa otáčajú samé, dej je pútavý a zamotaný, dokonca tak, že občas som nevedela kde je sever alebo kde je hore a dole. Avšak celému príbehu podľa mňa oproti jeho nasledujúcim dielam chýbala esencia uveriteľnosti - záver sa mi zdal až príliš fantastický, rozumej sci-fi. To však nič neubralo z pôžitku čítania tohto bestsellerového autora.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

Nikoleta Handlovská

Môj wishlist


„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green