Odporúčame

 

Vyberá Jana Šlinská

Byť rodičom je tá najkrajšia, ale aj najzodpovednejšia úloha na svete. Na tejto dobrodružnej ceste vás budú sprevádzať knižky plné rád na zlepšenie vzťahov, ale aj tipov na rozvíjanie talentu vašich ratolestí. Inšpiráciu na zaujímavé čítanie nájdete v našom výbere pre rodičov.

Akciové tituly  

Statočný rytier Tiler - Dušan Damián Brezány, Stella Smoligová (ilustrácie) a kolektív
Ušetríte 3,68 €
  • Dušan Damián Brezány
  • kolektív
-25 %
11,22 €

Tiler je odvážny rytier a najväčší hrdina kontinentu Zedixa. Na svojich dobrodružných výpravách stretáva mocných čarodejníkov, zlé strigy, krvilačných drakov aj dobrosrdečných kyklopov. Poďte spolu s ním objaviť legendárne ... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

3

Príbeh bol napísaný veľmi pútavo. Autorka má výborný štýl písania a dej ma vtiahol od prvej stránky. Knihu som zhltla za jeden večer, aj napriek tomu, že to nebolo vôbec ľahké čítanie.
Počas čítania som prešla asi všetkými pocitmi. Cítila som znechutenie, strach, hnev. Čo som pri tejto knihe vôbec nečakala, bolo, že sa tam aj zasmejem.
V knihe bolo na mňa strašne veľa postáv a niekedy som musela premýšľať kto je kto.
Andrea bola pre mňa veľmi silná hrdinka. Aj keď podľahla alkoholu, dokázala sa z toho vymaniť a šla za pravdou.
V príbehu mi sadla ešte aj Tereza. Bolo to mladé silné dievča, ktoré si zažilo mnoho, ale napriek tomu sa nevzdala, bojovala a ochraňovala svoju sestru.
Niekde v strede príbehu som nadobudla pocit, že viem kto je za tým všetkým. Tento pocit ma neopúšťal po celý čas, aj keď sa autorka riadne vyhrala a asi raz či dvakrát ma v mojom presvedčení zneistila.
Prepojenie všetkých postáv ma prekvapilo. Autorka to parádne premyslela a ani vo sne by mi nenapadlo, že to bude pospájané týmto spôsobom.
Koniec knihy ma úplne zlomil. Po dočítaní som asi desať minút sedela s otvorenými ústami a slzami v očiach. Musím sa priznať, že som z jednej tej koncovej časti bola sklamaná, ale to nezmenilo nič na pocite prekvapenia a znechutenia.
Toto je jedna z kníh, ktoré musíte mať doma, aj keď thrillery nemusíte. Všetko je napísané veľmi reálne (niekedy až príliš). Toto bolo majstrovské dielo.

Čítaj viac

12
12

Som knihomoľ, učiteľ, spisovateľ, recenzent, korektor... písmenká a príbehy mám jednoducho v krvi :)

Marek Zákopčan napísal recenziu

15.05.2021 08:05

Elizabeth Camdenová sa na slovenskom trhu vďaka vydavateľstvu i527.net udomácnila dvojdielnou sériou, ktorá nás preniesla zo súčasnosti do obdobia druhej svetovej vojny. V trende návratu do pohnutých udalostí histórie pokračuje aj v novej sérii Empire State, kde hrá prím získavanie informácií spravodajskými agentúrami. Neopozerané prostredie je doplnené ústrednými hrdinami, ktorí spoja dva svety, aby zistili, že sa až tak veľmi nelíšia. Spája ich totiž neutíchajúca túžba po spravodlivosti, rovnosti a uznaní. Zasadenie príbehu do začiatku 20. storočia, konkrétne do roku 1903, sa ukázalo ako skvelý ťah. Zo stránok dýcha atmosféra daných čias, keď spoločnosť ešte len nadobúdala súčasnú tvár a dennodenne bola svedkom nových zmien. Lucy a Colin sú presne takí protagonisti, akých by ste od vtedajšieho obdobia čakali. Lucy je elegantná mladá žena, vedomá si svojich kvalít, usilujúca sa preraziť vo svete, kde vládnu muži. Colin je džentlmen, oceňujúci na iných pevnosť charakteru, odvážny v prejavovaní svojich názorov aj citov. Spolu tvoria naozaj pekný pár a veríte im všetky slová o láske, viere a nádeji. Vzájomná podpora a snaha dosiahnuť stanovené ciele ich vyformujú v zrelé osobnosti, ktoré môžu byť vzorom aj pre dnešných čitateľov. Nebezpečné dedičstvo ponúka omnoho viac ako klasická historická romanca. Poukazuje na triedne rozdiely, vplyv mamony a pomsty na šťastie človeka, dobové primitívne postupy pri liečení psychických problémov aj súťaživé prostredie rodiaceho sa veľkomesta.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka