Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

V tejto kolekcii sme pre vás vybrali knihy, ktorých témou je rasizmus v rôznych podobách. Dávajú dohromady historické súvislosti a ukazujú aj obraz dnešnej spoločnosti. Sú to knihy, ktoré v sebe nesú silné posolstvá a my dúfame, že okrem potešenia z čítania vám dajú aj niečo viac. Rozšírenie obzorov, poučenie, zamyslenie sa.

Akciové tituly

Múza - Jessie Burton
Ušetríte 8,90 €
  • Jessie Burton
-60%
6,00 €

Olive Schlossová prichádza v 30. rokoch minulého storočia s bohatými rodičmi do Španielska na letný byt. Rada maľuje, no svoj talent musí pred otcom, viedenským obchodníkom s umením, tajiť. V prenajatej haciende sa zblíži so slúžkou... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

6
6

Náhodné úvahy - Elena Ferrante, Andrea Ucini (ilustrátor)
Práve čítam
Náhodné úvahy

Knihoľúbka od útleho detstva, milovníčka kníh z vydavateľstva INAQUE. Momentálne nekupujem nové knižky, ale namiesto toho čítam, čo sa mi nazbieralo za roky doma.

Zuzana Laurincová napísala recenziu

05.06.2020 10:43

Knižku som si prečítala na veľké odporúčanie mojej sestry, ktorá ňou bola nadšená. Príbeh sa venuje vývoju vzťahu dvoch dospievajúcich ľudí, realisticky zachytáva ich rozdielne svety ako aj mnohé nepochopenia sa, ktoré k takýmto vzťahom patria. Myslím, že táto kniha nadchne skôr čitateľov okolo 20tky - ja sama som si pri čítaní spomínala na svoje vysokoškolské časy a lásky a nachádzala tam veľa pararel, avšak dnes (30tka na krku) zdala v mnohých veciach banálna a až tak ma neoslovila.

Čítaj viac

9

Odporúčam, dcérka knihu prečítala za jeden deň a už sa teší na ďalšie časti, ktoré tento rok vychádzaju.

Čítaj viac

„Nikdy som nezažil také starosti, ktoré by neodohnala hodina čítania.“

Charles De Secondat