Odporúčame

 

Vyberá Monika Floreková

8. mája si promíname výročie významných dejín v histórii ľudstva. Práve v tento deň oslavujeme výročie víťazstva nad fašizmom, ktorý je zároveň dňom oslobodenia pre celú Európu. Obdobie 2. svetovej vojny nás veľa naučilo, ale hlavne nám dokázalo, aké krutosti sú schopní robiť si ľudia navzájom. Ide o udalosti, ktoré by sme nemali brať na ľahkú váhu a na ktoré nemôžeme zabudnúť.

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

9
9

Knihomoľ od vtedy ako som sa naučila čítať.

Iveta Vangľová napísala recenziu

16.05.2022 05:33

Knihu som kupovala pre kolegyňu
Čítajú spolu so synom. Je veľmi rada, že práve táto séria kníh, malého zaujala.
Nemôže sa dočkať pokračovaní...

Čítať viac

6
6

Som len jedna ženská, ktorá miluje knihy.❤️

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

16.05.2022 04:36

Prvá kniha trilógie Dedička, pri ktorej naozaj pevne dúfam, že sa pokračovania dočkáme čo najskôr, pretože príbeh je perfektne vymyslený. Je tajomný a zložitý, s akčne-trilerovými prvkami (niekedy až sci-fi), s tým správnym napätím a spaľujúcou vášňou, ktorú autorka vynikajúco opísala, kúskovala, vygradovala a … či nastal výbuch si budete musieť prečítať.

Autorka si pre tento príbeh vytvorila fiktívne mesto a ja to celé zbožňujem! Šmrnc Čiernej vdovy, ktorý hlavnej ženskej postave dodala, je presne námet, s ktorým sa môže do sýtosti vyhrať v celej trilógii. Violet je stvorená na zvádzanie, nosí pri sebe zbraň, ovláda bojové umenie a žije pre klamstvá, dokáže manipulovať s ľuďmi, ako si to situácia žiada a práve toto je dôvod, prečo je táto dark romanca tak vynikajúca.

Dej je tajomný a napätý, autorka zvolila zaujímavé a originálne zápletky, a zvraty, vsunula do deja špiónske praktiky, využíva pretvárku, a k tomu všetkému má skvelý štýl písania. Vystavala celý dej aj jednotlivé situácie vynikajúco. Je to dynamické, tajomné, napínavé, vášnivé a sexi, a je tu spracovaný jeden z mojich najobľúbenejších knižných trópov: milostný trojuholník, ktorý vymyslela vynikajúco. A taktiež zakomponovala do deja aj naozaj milé gestá a romantické detaily, či situácie, takže si tu niečo svoje nájde každý.

Ale pozor, tento príbeh je pre čitateľov starších ako 18 rokov, pretože obsahuje násilie, vulgarizmy, sexuálne scény a praktiky sekty, aj iné “zaškoľovacie” praktiky, ktorými si musela Violet prejsť a niektoré scény, a činy, nemusia “voňať” každému čitateľovi. Kniha rozhodne nie je pre každého.

Ak ste ale fanúšikom temnejších romancí, máte radi tajomstvá, napätie, záhady a neodrádzajú vás pochybné praktiky, ktoré sú niekedy nechutné a niekedy zvrhlé, začítajte sa do tohto skvelého, tajomne-napínavého a strhujúco-akčného, vášnivého príbehu, ktorý naozaj stojí za to!

Ja som nadšená a prehlasujem, že Dedička ruže je to, čo som si vždy chcela prečítať. Toto je naozaj perfektný štart trilógie, ktorá má už teraz výborne našliapnuté zbierať pozitívne ohlasy. Tak sa nechajte aj vy vtiahnúť do autorkinho sveta. Pre mňa je toto tá kniha, o ktorej ste ani netušili, že ju potrebujete, až kým ste ju nezačali čítať, takže za seba vám radím, začnite čítať… a potom sa už neodtrhnete

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Reťaz je vždy len taká pevná, ako je pevný jej najslabší­ článok. “

Slovenská mafia - Ján Petrovič
Slovenská mafia
Ján Petrovič