Odporúčame

 

Vyberá Ivana Hrenáková

V apríli 2019 sme odštartovali Čitateľský klub Martinus, v ktorom každý mesiac spoločne čítame vybranú Knihu mesiaca. Na tomto mieste nájdete všetky knižky pekne pokope. Ak niektorá z nich unikla vašej pozornosti, možno vás inšpirujeme k jej prečítaniu :-)

Akciové tituly  

Jazero Stillhouse - Rachel Caine
Ušetríte 8,90 €
  • Rachel Caine
-64 %
5,00 €

Gina Royalová je stelesnením priemernosti – nenápadná žena v domácnosti z amerického Stredozápadu, šťastne vydatá matka dvoch úžasných detí. Keď však autonehoda odhalí tajný život jej manžela, sériového vraha, musí začať odznova ako Gwen... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

4

Čo vás na knihe okamžite upúta je to úžasné spracovanie obálky pri ktorej nájdeme ako bonus napodobeninu listu, ktorú autor adresoval Quickovi. Je to originálne a určite práve toto pritiahlo mnoho čitateľov.

Za týmto dokonalým spracovaním sa skrýva príbeh najväčšieho justičného omylu v dejinách. Pravdepodobne si hneď predstavíte odbornú terminológiu, zdĺhavé opisy a nudné pasáže. Omyl moji drahí! Autor sa nás snaží od toho všetkého uchrániť a priniesol to vo forme prerozprávania príbehu chorého človeka, mýtomana, ktorý len túžil po pozornosti.

Sture Bergwall, skôr známy ako Thomas Quick, si zahrával s ošetrovateľmi, psychoterapeutmi, policajtmi, advokátmi aj sudcami. Keď sledujete Stureho výpovede je vám hneď jasné že je to blud. Vymýšlal si, vypovedal správne až na neviemkoľký pokus alebo pri zle položených otázkach od odborníkov, ktoré ho miestami navádzali na správne odpovede.

Toto všetko bolo vysvetlené ako rozpamätávanie. Mne to však skôr prišlo, že vyšetrovatelia chceli za každú cenu byť tí, ktorí prípad vyriešia a psychológovia aby objavili niečo nové v ich odbore. Je to smutné a šokujúce no je to tak.

Autor taktiež uvádza informácie koľko ľudí na takom vyšetrovaní pracuje, koľko to stojí, koľko dostalvajú tipov čo bolo pre mňa zaujímavé a miestami až šokujúce lebo som o takých číslach vôbec nemala predstavu. Taktiež tu máme možnosť nahliadať do Quickových lekárskych záznamov.

Jediné mínus knihy je to, že niektoré pasáže sa opakovali takže čítať o určitom bode vo vyšetrovaní bolo zbytočné.

Záverečná časť knihy je venovaná autorovi a jeho životu, úspechoch a vyšetrovaniach. Je to zaujímavý, cieľavedomý, detailista, zameriava sa na dôležité fakty.

Viete ale čo je na tomto celom to najdesivejšie ? Že skutočný vrahovia behali a možno stále behajú po slobode…

Čítaj viac

9

Každý Bratislavčan ale i CPčkar :) vo vzťahu s Bratislavou a jej históriou by ju mal mať v knižnici. Ak nie Kállya, tak Šmotláka.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Slová sú hlasom srdca.“

Confucius