Odporúčame

 

Akciové tituly  

Dcéra snehu - Eowyn Ivey
2 dní
Ušetríte 7,16 €
  • Eowyn Ivey
-40 %
10,74 €

Jack a Mabel si uprostred nespútanej Aljašky budujú nový život. Hoci márne túžia po dieťati, ich láska zostáva silná. Keď jedného dňa zrazu nasneží, vybehnú pred svoj zrub a postavia si snehuliaka – dievčatko zo snehu. Ráno však nájdu iba stopy... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Martinus
4

Vyberá Kristína Katuščáková

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka 2022.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch

16
29.01.2023 16:01

Pohodový príbeh o jednej rodine so 4 už dospelými deťmi...malé deti, malé starosti, veľké deti, veľké starosti...
Kniha neohúri, ani neurazí, taký koláčik ku kávičke...keď potrebujete len vypnúť, nerozmýšľať a zrelaxovať...

Čítať viac

14
14

Na instagrame ma nájdete ako @somcitatel ❤️ Som študentkou gymnázia, ktorú baví o knihách písať, hovoriť o nich, fotiť ich a v neposlednom rade, čítať ich.

Ema @somcitatel napísala recenziu

29.01.2023 15:50

Nelám mi srdce rozpráva príbeh piatich tíndžerov, pričom každý z nich si nesie svoje vlastné bremeno.
Andrejka sa zmieta medzi povinnosťami, ktoré sa čakajú od dobrej dcéry, vzornej žiačky, kresťanky a tým, čo jej ponúka Thomas, nevyspytateľný člen známej kapely, ktorý sa sám nachádza v sieti beznádeje.
Práve Andrea dostala najviac priestoru a s ňou som sa aj najviac vedela stotožniť. Zároveň akoby ona bola prepojením medzi všetkými postavami.
Jej najlepšia kamarátka Sofia sa nevie vymaniť z pazúrov vlastnej matky, ktorá si cez ňu snaží splniť dávny sen a pritom sa cíti byť ohrozená vlastnou dcérou, ktorá predstavuje to najvzácnejšie, o čo prišla - krásu a mladosť.
Sofia mi miestami naozaj liezla na nervy, ale neskôr som si uvedomila, že vnútri sa nachádza dobré jadro, ktoré si len vzhľadom na prostredie vytvorilo okolo seba hrubý obal.
Sofia sa neskôr zaplieta s Marošom. Ten bol pre mňa najkomplikovanejšou postavou a nevedela som k nemu prechovávať žiadne sympatie. Na druhej strane som to brala skôr ako pozitívum, pretože podľa mňa je umenie napísať postavu, ktorá dokáže vyvolať takéto pocity nesympatie.
Veľmi milou osôbkou v príbehu je Nora. Tá by druhým pomohla, aj keby ju to malo stáť život, no sama sebe pomôcť nevedela a skončila na liečení. Keď sa z neho dostáva, vpred ju ženie myšlienka na hudbu a na chvíle v spoločnosti Frederika, ktorý si sám nesie ťažký náklad...
Posledným členom je Boris. Podobná povaha ako Andrejka, ale aj tak niečím iný. Jeho som si obľúbila a cítila som pri ňom silný ochranársky inštinkt.
Autorka sa v knihe venovala veľmi citlivým témam. Viem si predstaviť, ako opatrne musela narábať s každou vetou.
V tomto prípade mi neprekážal ani otvorený koniec, ktorý dáva priestor čitateľovej fantázii. A hlavne sa mi páčilo, v ktorom momente to autorka utla... Proste v tom najvhodnejšom, aby sme mali odpovede na otázky, ale zároveň si mohli zvyšok domyslieť.
Nuž, čo dodať. Silná kniha, ktorá odráža reálny život dnešnej mládeže v jeho azda najsurovejšej podobe.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“