Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

E-knihy sú najlepším knižným spoločníkom na cestovanie. Tu je pár horúcich letných tipov, ktorými sa môžeme inšpirovať :-)

Akciové tituly  

Da Vinciho kód - Dan Brown
Ušetríte 7,90 €
  • Dan Brown
-57 %
6,00 €

Megabestseller Dana Browna Da Vinciho kód teraz dostáva k dispozícii nová čitateľská generácia. Táto verzia pre mladých čitateľov je vstupnou bránou do literárneho sveta Dana Browna , v ktorom hlavnou postavou je Robert Langdon... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch

13
13

Amoris laetitia - Jorge Mario Bergoglio – pápež František
Práve čítam
Amoris laetitia

Odmala horlivá čitateľka, ktorá sa snaží aj teraz žiť občas vo svete kníh.

Lucia Orosová napísala recenziu

05.10.2022 22:12

Kniha sa mi veľmi páčila. Samozrejme, je určená hlavne mladším čitateľom. Ale číta sa skvelo, sú tam dosť zaujímavé niektoré nápady a celkovo celý ten koncept fungovania Atlantídy. Páčilo sa mi, že napätie bolo také akurátne pre mladších čitateľov, čiže pre mňa to bola oddychovka s miernym napätím, ale bola som zvedavá na niektoré veci. Veľmi príjemná kniha, odporúčam hlavne všetkým mladším čitateľom, ktorí majú radi mierne dobrodružstvo a sci-fi.

Čítať viac

9
9

Všetky recenzie nájdete na mojom bookstagrame: papierovy_svet :)

Nella Kubišová napísala recenziu

05.10.2022 22:12

Musím povedať že sa mi táto knižka nečítala ľahko a to z jedného jediného dôvodu. Vo veľa veciach som sa našla a nie vždy bolo ľahké si to priznať, alebo si znova vyvolať spomienky na udalosti, ktoré som si chcela nechať pochované hlboko v nevedomosti.

Určite sa už nejeden z nás stretol za svoj život aspoň s jedným toxickými človekom, ktorý bol niečo ako citový upír, vysávač alebo niečo oveľa horšie. Ja sama som takúto “česť” mala a bolo to niečo naozaj hrozné. Sociopati a narcisti presne vedia čo urobiť, ako to urobiť, čo povedať aby vás dostali presne tam kam chcú. Pre ľudí ako som ja (VCĽ - vysoko citlivých) je toto jedna z najhorších vecí aká sa môže stať pretože sme veľmi dôveryhodný a nepozeráme sa na to, že sa nás ten človek snaží zmanipulovať alebo nám chce urobiť niečo zlé… práve naopak, snažíme sa vidieť to dobré a často nepočúvame dobre mienené rady nášho okolia.
Ja vám jednu radu dám. Počúvajte ľudí okolo vás ktorí vám hovoria že niekto nie je pre vás dobrý, je toxický a nerobí vám vzťah s ním dobre, pretože poväčšine majú pravdu a vidia to, čo vy cez svoje ružové okuliare nevidíte.
Ja mám z takýchto ľudí strach. Predovšetkým preto, lebo viem čoho všetkého sú schopní a kam až môžu zájsť.
Nehovorím, že vám táto knižka dá presný návod k tomu, ako sa niekomu takémuto v živote vyhnúť, avšak dá vám aspoň nejaký ten pohľad do ich mysle, mysle obetí a možno ak sa nabudúce stretnete s toxickým človekom, budete to vedieť…

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

Dodo Dobrik

Civilizacia


„Nejprve myšlenka, a pak rozhodný pohyb v přímém směru po jediné koleji k určenému cíli. Může jedno dávat smysl bez druhého? Není snad zhoubné mít cíl a nekráčet k němu - nebo naopak kráčet jen tak, bez cíle? Odkud pramení zloba, která se šíři světem, která se ze všech sil snaží oddělit jedno od druhého, poštvat jedno proti druhému? “

Atlasova vzpoura - Ayn Rand