Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Akciové tituly

Odpadlík - Paul Beatty
Ušetríte 6,90 €
  • Paul Beatty
-50%
7,00 €

Rozprávač Odpadlíka, ktorý sa narodil v „agrárnom gete“ Dickensu na južnom okraji Los Angeles, sa zrieka osudu Kalifornčana nižšej strednej vrstvy: „Umrel by som v tej istej izbe, v ktorej som vyrastal, a hľadel na pukliny v štukovom strope... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2017.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

3

Za mňa, kniha s nulovou hodnotou, nič. Nie je to detektívka, sú to posplietané motívy, celkom dobre píšúceho autora, škoda. Čítať sa to dalo, kapitoly krátke, ale nebolo to vyšetrovanie, boli tam opísané pocity obetí a súkromný život detektívky, ktorá u mňa nadobudla dojem, že sa len tak objavila z čistého neba a mala riešiť prípad. Kto ma rád vyšetrovanie krok po kroku, analýzu dôkazov a spájanie spoločných znakov tak ten nech knihu nečíta, strata času.

Čítaj viac

4
4

AllatRa - Anastasia Novych
Práve čítam
AllatRa

... keby čmeliak vedel, že nemôže lietať, tak by nelietal ..

De Va napísala recenziu

23.01.2020 10:06

... Nigéria (ako i iné štáty čierneho kontinentu), je tak multietnická a multireligiózna krajina, že mnoho aspektov života, z tohto prostredia, sa nám môže javiť ako z "rozprávky"... niektoré kultúrne "typickosti", sú pre nás na jednej strane fascinujúce/inšpirujúce, no na strane druhej - až narážajúce/mimo (našej) reality... vždy je to závislé od prijatia a akceptovania rôznorodosti...
- kto má rád silné príbehy, inakosť v konvenciách, tak túto knižnú krásku veľmi ocení - číta sa sama na jeden nádych !

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Neklamným znakom dobrej knihy je, že čím si starší, tým viac sa ti páči.“

Georg Christoph Lichtenberg