Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Môj knihomoľský plán je stierací zoznam 50 kníh, ktoré sme v Martinuse vybrali po náročných diskusiách. :-) Tento výber síce spájajú dobré príbehy, zvolené knižky sú však dosť odlišné, aby predstavovali zaujímavú výzvu a rozširovanie obzorov aj pre tých najväčších knihomoľov.

Akciové tituly

Pozor na jazyk - Karen Ehman
Ušetríte 8,90 €
  • Karen Ehman
-75%
3,00 €

Kniha Pozor na jazyk! je skutočnou výzvou pre všetkých, ktorí majú vo zvyku najprv hovoriť a až potom myslieť. Autorka nás prevedie úskaliami prostorekosti 
a zhovorčivosti a naučí nás múdro používať slová, aj keby sme v tej chvíli ... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

1
1

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová napísala recenziu

25.02.2020 18:31

Příběh mladé pilotky Rose Justiceové, která byla při letu z Paříže chycena nacisty a poslána do koncentračního tábora. Tam najde ženy, které se stanou jejími přítelkyněmi a díky nim se snaží překonat hrůzy tohoto místa.

Volné pokračování knihy Krycí jméno Verity. V obou knihách je důležitá ženská síla, odvaha a přátelství. Postavení žen v druhé světové válce je často opomíjeno, ale právě Elizabeth Wein se to snaží dostatečně nahradit v obou těchto knihách.

Příběh v knize je smyšlený, ale hrůzy koncentračního tábora se zakládají na pravdě, na vzpomínkách skutečných lidí, kteří jím prošli a měli to štěstí, že přežili. I proto ve Vás tato kniha nechá hlubokou stopu a člověk je vděčný za to, co má.

Kniha je proložena básničkami, ne zrovna optimistickými, právě z prostředí a období stráveném v táboře.

Obě knihy jsou úžasné, silné, ale jednu hvězdičku opět strhávám. Úplně mně nesedí styl psaní, kdy příběh čtete ze zápisků hlavních hrdinek. Ale věřím, že právě tento způsob bude spoustě z Vás naopak moc vyhovovat. Každopádně moc doporučuji k přečtení.

Čítaj viac

2
2

Čo bolo potom - Jojo Moyes
Práve čítam
Čo bolo potom

Milujem čítanie, cestovanie, fotenie a jazdenie na koni

Lina Knižka napísala recenziu

25.02.2020 18:24

Celkovo som túto sériu úplne zhltla! Nevedela som pri nej dýchať a úplne ma dostala. Dlho ma nejaká kniha nedostala na kolená ale táto to dala s úplnou ľahkosťou! Prekvapilo ma ako na konci všetko do seba pekne zapadlo. Úplne ma táto kniha očarila

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev