Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Môj knihomoľský plán je stierací zoznam 50 kníh, ktoré sme v Martinuse vybrali po náročných diskusiách. :-) Tento výber síce spájajú dobré príbehy, zvolené knižky sú však dosť odlišné, aby predstavovali zaujímavú výzvu a rozširovanie obzorov aj pre tých najväčších knihomoľov.

Akciové tituly

Stvorení pre hrdinstvo - Christopher McDougall
Ušetríte 8,00 €
  • Christopher McDougall
-54%
6,90 €

Vo svojom diele Stvorení pre beh, ktoré sa stalo bežeckou bibliou pre milióny fanúšikov, Christopher Dougall oslnivo priblížil bežecké schopnosti ľudí, no fascinácia ľudským telom ho neopúšťa ani v ďalšej knihe Stvorení pre hrdinstvo... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

13

The Hazel Wood je delikátnou kombináciou toho najlepšieho z magického realizmu a gotického románu. Hlboko melancholický príbeh je viac ako len trochu temný a niektoré pasáže nemali ďaleko k takému slabšiemu odvaru niektorého hororového podžánru. Námet rozprávok, ktoré v skutočnosti existujú a v magickom svete žijú svojim predpísaným životom, je spracovaný trošku odlišnejším spôsobom, než čo som doteraz videla v detskej literatúre.

Postavy sú zaujímavé, niekedy desivé, inokedy zvláštnym spôsobom zábavné. Alice je hrdinka, ktorej dobrodružstvo som rada sledovala, hoci čo sa týka jej charakteru, nezapôsobila na mňa. Aj keď je pravda, že istým vývojom si prešla. Tento svet je plný melanchólie, niekedy hrôzostrašných a mätúcich opisov, napätia a prvkov, ktoré majú za úlohu skôr zmiasť než pomôcť pri riešení zápletky.

Táto kniha však trpí najmä tým, že v niektorých momentoch pôsobí nevyvážene a niektoré časti textu by v tej rozhodne nechýbali. No a potom je tu otázka niektorých referencií, ktorých význam nebol vždy úplne jasný. Napriek tomu je táto rozporuplná kniha zaujímavo napísanou a podanou jednohubkou, ktorá vrhá zvláštne temné svetlo na svet rozprávok a rozvíja ho v trochu inom duchu. Škoda len, že kvôli tomu táto kniha spadá do kategórie skôr okrajových kníh, ktoré si svojho čitateľa nenájdu až tak ľahko.

Čítaj viac

12

Knihu som si nekúpila s veľkými očakávaniami, ale prekvapila ma!!!! To sa mi už dlho nestalo! Fantastická! Úplne nová závislosť! Odporúčam!!!!

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“