Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Objavovanie lesných chodníčkov, blúdenie mestskými uličkami, odbehnúť pár kilometrov pre radosť alebo absolvovať tréning na maratón. Za každým bežeckým výkonom sa ukrýva iná motivácia, ale niečo majú predsa len spoločné – s audioknihami „ubehne” čas rýchlejšie. Vyskúšajte najbližšie vymeniť hudbu za zaujímavú audioknihu :-)

Akciové tituly  

Matematika lásky - Hannah Fry
Ušetríte 6,90 €
  • Hannah Fry
-63 %
4,00 €

Láska je presne tak ako väčšina nášho života plná rôznych vzorcov. Či už ide o počet sexuálnych partnerov alebo o to, komu napíšeme na internetovej zoznamke, tieto vzorce nám život obracajú hore nohami ako láska samotná... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Časodejovia  

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

26

Super dobrodružný film z 80. rokov o honbe za strateným pokladom z druhej svetovej vojny. Film som kupoval primárne preto, že v ňom hrá Donald Pleasence, ktorého poznám z filmov Halloween a Útek z New Yorku. Tento chlap tu podáva doslova obdivuhodný výkon. Skvelo mu pritom sekunduje najmä herečka Lesley Ann Warren, čo bola v tej dobe slušná kosť a naviac má vo filme parádnu scénu a lá miss mokré tričko. Hlavnou dominantou filmu je však jednoznačne Pleasence, ktorý si ho prakticky neustále kradne len pre seba. Niekoľkokrát som sa pristihol, že sa na jeho eskapádach nahlas smejem.

Vo filme niet núdze o humor, nahánačky, prestrelky a peknú prírodu Nového Zélandu. Neustále sa v ňom skrátka niečo deje. Ak obľubujete staré klasiky rovnako ako ja, kúpou tohto snímku veru nič nepokazíte.

Čítaj viac

7
7

Nedotknuteľný - Monika Wurm
Práve čítam
Nedotknuteľný

18 yo | romantic and history soul | candle and coffee lover | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡

jankina.kniznicka napísala recenziu

23.06.2021 15:28

Skvelé prostredie - dokonalý antikvariát pre každú dušu, ktorá miluje čítať. Téma písania listov. Anonymných, adresovaných svojej tajnej láske, krásnych i smutných. Nájsť si v knihe list, ktorý je pre nás, by chcel asi každý. Predstavte si, že v románe Pýcha a predsudok, by sa na vás usmieval ľúbostný list od tajného ctiteľa... Autorke tlieskam za úžasný nápad a skvelé opisy tohto nevšedného a útulného miesta (raja) všetkých knihomoľov.

Postavy - Rachel a Henry, ktorých spoznávame striedaním kapitol. Aj keď si so sebou nesú svoju minulosť, Vy sa do nich úplne vcítite a zamilujete. Pretože nie sú len súčasťou antikvariátu ale i celého príbehu. Bez nich by sme nikdy nezahliadli tú smutnú stránku, ktorou sú obklopovaní, no aj tak sa nám ju snažia pomaly odhaľovať.

Hlboké citáty, krásne myšlienky, silné zamyslenia - čo viac v knihe hľadať? Nebolo to len pohladenia na duši, ale aj emocionálna jazda, nechýbalo veľa a môj pohľad by bol zastretý slzami. Smutné i veselé, dokonalé i reálne. Tento román mi odovzdal to čo som ani nečakala, a zaplavil ma niečím, v čo som ani nedúfala. Už počas prvých strán som si netrúfla uhádnuť koniec, a aj tak sa mi to ani nepodarilo.

Kniha mi dokázala vrátiť moje stratené nadšenie z young adult literatúry, práve preto, že jej momentálne nečítam veľa. Oplatilo sa ponoriť do sveta antikvariátov a tajných odkazov, no napriek tomu mi na knihe ešte niečo chýbalo, keďže dej postupoval pomaly a v podstate sa tam nič nedialo. Som nadšená, aké skvosty sa v dnešnej dobe píšu a vydávajú. A toto je jedno z tých diel, ktoré si musíte vziať povinne do ruky. Len tak, bez dôvodu, aby ste si prečítali knihu, ktorá pôsobí šťastne. No je o smútku a bolesti, ktorú treba nájsť a pochopiť medzi riadkami.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Iba dobrý autor vie, ako zle píše.“

Leonid Nikolajevič Andrejev