Odporúčame

Vyberá Ivana Hrenáková

V apríli 2019 sme odštartovali Čitateľský klub Martinus, v ktorom každý mesiac spoločne čítame vybranú Knihu mesiaca. Na tomto mieste nájdete všetky knižky pekne pokope. Ak niektorá z nich unikla vašej pozornosti, možno vás inšpirujeme k jej prečítaniu :-)

Akciové tituly

Statočný rytier Tiler - Dušan Damián Brezány, Stella Smoligová (ilustrácie) a kolektív
Ušetríte 3,68 €
  • Dušan Damián Brezány
  • kolektív
-25 %
11,22 €

Tiler je odvážny rytier a najväčší hrdina kontinentu Zedixa. Na svojich dobrodružných výpravách stretáva mocných čarodejníkov, zlé strigy, krvilačných drakov aj dobrosrdečných kyklopov. Poďte spolu s ním objaviť legendárne ... Čítať viac 

Odporúčame

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

20

Také novodobé spracovanie Romea a Júlie. Kniha má v podstate všetko, čo očakávate - iskru, lásku, humor a nakoniec prekvapenie v podobe otvoreného konca. Musím však povedať, že z čítania mám zmiešaný pocit. Asi mi nesadla štylistika a preklad.

Čítaj viac

4

… mňa osobne nikdy politika nezaujímala, radšej si otvorím knihu????no tento 'fiktívny' príbeh som čítala doslova ako na ihlách. Prečo? Kvôli náhodnej podobnosti s realitou???? Autorovi som absolútne vsetko zhltla aj s navijakom! Politické pletky s mafiou, vytváranie nových štátnych organizácií na kontrolu štátnych zamestnancov(aby sa náhodou neprišlo na niečo nekalé), pytliacke opijáše papalášov, manipulácia politikmi, pričom tých čo ťahajú za nitky spravodlivosti je viac. Škoda, že spravodlivosť tu nie je vítaná ???????????a tu sa už otvára príbeh férových a dovolím si tvrdiť odvážnych policajtov: Tučného, Michela, Cypricha a Piláta. Autor nám dovolil nahliadnuť do ich súkromia,dokonca sa napriek prekážkam pustili do vysetrovania na vlastnú päsť. Hrozil im vyhadzov,nepriamo, za neposlušnosť. A aj tak sa do toho prípadu zahryzli. Je smutné, že takto by to mohlo v nejakom štáte fungovaťalebo funguje? Možno práve v tom našom… Toto už nechá Peter Šloser na našej fantázii. Či v tom nájdeme kúsok pravdy a reality,alebo si budeme naďalej žiť v bublinke, v ktorej nám niektoré médiá servírujú len to, čo je podľa vysoko postavených pre nás, ľudí, vhodné.
V závere autor sľubuje pokračovanie osudov hlavných postáv, takže určite sa je na čo tešiť

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

Adam Letko

Môj wishlist


„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“