Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Akciové tituly

Odpadlík - Paul Beatty
Ušetríte 6,90 €
  • Paul Beatty
-50%
7,00 €

Rozprávač Odpadlíka, ktorý sa narodil v „agrárnom gete“ Dickensu na južnom okraji Los Angeles, sa zrieka osudu Kalifornčana nižšej strednej vrstvy: „Umrel by som v tej istej izbe, v ktorej som vyrastal, a hľadel na pukliny v štukovom strope... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2017.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

2

Príbeh Ondreja Sokola a jeho strastiplné cesty od práce v slovenskej SAD až po job v nórskych prímestských, metských a iných linkách. Myslíte si, že vtipy typu --odpočuté z našich barov a krčiem--sú len klišé? Nie. Tieto skutočné zážitky s neskutočnými hláškami, nenechajú vašu bránicu pokojnú. Voziť Nórov, to nie len tak. Aj na to je potrebná dávka slovenskej trpezlivosti, slovenského porozumenia a truhlíkovosti našich českých bratov. Aj takáto plejáda vodičov sa stretla pri pracovných pohovoroch a zamestnaní v nórskych dopravných firmách. A udržať nervy na uzde, asi nebude také jednoduché. Od nevychovaných nórskych pubertiakov, po náhodných feťákov, čiernych pasažieroch, uhundraných dôchodcov až po trošku neslušných Indov je to skvelá sardinkovo natrieskaná autobusová jazda. A pri knihe som sa nenudil. Veselá, sarkastická a až príliš reálna. Odporúčam.

Čítaj viac

6

Nejde o žiaden manifest, nedajbože knihu nenávisti a odporu voči mužom (ak si niekto slovo feminizmus ešte stále s niečím takýmto spája :) ) Je to zbierka esejí od rôznych žien o tom ako vnímajú feminizmus, čo pre nich znamená byť ženou, o ich ženských modeloch či len celkovo životné udalosti z pohľadu žien... jednoducho čo pre tieto ženy znamená byť ženami. Niektoré sú vtipné a nadľahčenejšie, niektoré opisujú možno menej úsmevné situácie, s ktorými sa stretáva práve to nežnejšie pohlavie. Čo esej, to iná téma, pohľad- rozmanitá knižka, ktorá sa čítala veľmi ľahko a príjemne.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Bez viery v človeka sa nedá žiť plným životom, ani písať novú literatúru.“

František Hečko