Učebnica talianskeho jazyka a kultúry - Magda Kučerková, Daniela Laudani
Učebnica talianskeho jazyka a kultúry
10,50 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Táto učebnica je pre všetkých, ktorí majú radi Taliansko a taliansky jazyk... Čítať viac

10,50 €
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Táto učebnica je pre všetkých, ktorí majú radi Taliansko a taliansky jazyk.

Nájdete v nej množstvo zaujímavých ľahších aj ťažších textov v taliančine a rôzne typy cvičení. Ako tomu napovedá názov – Leggere e capire l´Italia – jej ťažiskom je text a jeho porozumenie. Prostredníctvom 28 tematických okruhov sa dozviete aj veľa zaujímavostí z talianskej kultúry. Súčasťou učebnice je CD s nahrávkami určenými na precvičenie počúvania. Je vhodná aj na nácvik konverzácie v talianskom jazyku. Učebnica je unikátna množstvom a rôznorodosťou učebného materiálu, keďže zahŕňa obe jazykové úrovne – B1 aj B2.

Vybrali a vypracovali sme pre Vás 28 tém, veľká časť korešponduje s tými, s ktorými sa stretávame pri ústnych pohovoroch, či už sú súčasťou maturity, prijímacích skúšok na vysokú školu alebo štátnej jazykovej skúšky. Mnohé vychádzajú najmä zo súčasného kultúrno-spoločenského diania v Taliansku (rodina, vzťahy, médiá, reklama, multikulturalita atď.) a ako také prinášajú aktuálnu slovnú zásobu a nemálo neologizmov. Iné sa výberovo pokúšajú sprístupniť taliansku kultúru a tradície, umenie či literatúru a s nimi spojenú terminológiu. Toto všetko je v prílohe doložené množstvom fotografií a ďalšieho autentického materiálu.

Väčšina lekcií je rozdelená do dvoch jazykových úrovní – B1 a B2 – , ktorým zodpovedajú vstupné texty a na ne nadväzujúce cvičenia. Obe úrovne sú bohaté na konverzačné podnety, ich cieľom je stimulovať schopnosť vyjadriť sa originálnym a tvorivým spôsobom k problému, opísať situáciu, zreprodukovať a interpretovať obsah prečítaného a pod. Cvičenia sú zamerané na špecifické gramatické javy, no hlavne na lexiku. S učebnicou sa dá pracovať v skupinách, ale aj individuálne, keďže k dispozícii je kľúč správnych riešení a v prípade vecných poznatkov zostáva možnosť kontroly na internete.

K učebnici patrí aj CD s 27 nahrávkami, ich prepis nájdete tiež v prílohe.
Čítať viac
Príloha
CD
297 strán
Rozmer
160×235 mm
Hmotnosť
420 g
ISBN
9788089132850
Rok vydania
2009
Naše katalógové číslo
75907
Jazyk
slovenčina, taliančina
Vydavateľstvo
Enigma
Jazyková úroveň
B2 - pre pokročilých, B1 - pre stredne pokročilých

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

9 hodnotení

8
0
1
0
0

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

Romana
27.12.2016
Naozaj užitočná kniha
Túto knihu som si objednala ako mierne pokročilý samouk, ktorý sa chce zorientovať v talianskej kultúre a vstrebávať čo najviac informácií a slovnej zásoby. Kniha takéhoto typu (príprava na skúšky, texty v takmer 30 rôznych okruhoch) je na tento účel skvelá, všetko je pekne pokope a navyše sú k tomu aj cvičenia (s kľúčom riešenia), nahrávky a slovník. Knihu odporúčam všetkým samoukom ako som ja, ale je ideálna aj na skupinové učenie sa s taliansky hovoriacou osobou, pretože obsahuje mnoho podnetov k dialógom a vyjadrovaniu sa kreatívne vlastnými slovami. Čítať viac

„A ja som sa doňho zaľúbila, ako keď človek zaspáva: pomaly, pomaličky až zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green