Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Vedeli ste, že jún je mesiac audioknihy? Oslávte ho s nami so zľavou 15%! Inšpirovať sa môžete výberom najpopulárnejších audiokníh na Martinuse :-)

Akciové tituly  

Catherine the Great and Potemkin - Simon Sebag Montefiore
Ušetríte 14,50 €
  • Simon Sebag Montefiore
-74 %
5,00 €

It is one of the great love stories of history, and one of its most successful political partnerships. Catherine the Great was a woman of notorious passion and imperial ambition, perhaps the greatest of the Romanovs. Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

3
3

Som pomerne ešte mladý človek :) Milujem knihy.Dá sa pri nich neskutočne zrelaxovať.Baví ma spoznávať osudy ľudí a to,ako sa oni popasuju s každodennými i nie celkom bežnými situáciami.

Mária Homoláková napísala recenziu

10.08.2022 10:52

Keď mi prišiel z kníhkupectva narodeninový kupón,hneď som začala rozmýšľať,po akej knihe siahnem.Na stránke Martinusu mi ako jedna z mnohých (podľa mnou zadaného filtra) padla do oka táto kniha.Zaujal ma obal i názov.A veru,neľutujem vôbec,že som siahla po tejto knihe.Kniha je úžasne spracovaná,smutná a nádherná zároveň.Poprepletane všetky emócie. Určite budem hľadať aj ďalšie knihy od tejto autorky.

Čítať viac

12

Kniha Mrazivá odplata od Eva Krajancová Hrašková je naozaj veľmi kvalitné slovenské krimi. Po prvotnom zorientovaní v postavách, som ju doslova nevedela pustiť z rúk a každú voľnú chvíľku som venovala len jej. Autorka tu bravúrne spracovala veľmi ťažkú tému a zároveň dala čitateľovi možnosť "čítať medzi riadkami" aby mohla predstavivosť pracovať na plné obrátky (aspoň v mojom prípade). Záverečné rozuzlenie som nečakala a bola som z neho dosť prekvapená. Vytknem iba jedinú vec a to záver, ktorý bol aspoň pre mňa príliš rýchly, ešte ako by mi tam niečo chýbalo, ale to je iba malý detail

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

Alexandra Čechová

the alphabet mafia


„Reťaz je vždy len taká pevná, ako je pevný jej najslabší­ článok. “

Slovenská mafia - Ján Petrovič
Slovenská mafia
Ján Petrovič