Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ubehol presne rok od vraždy na brehu rieky a od vraždy Tibora Hakla – jedného z kapitánov Bossa podsvetia. V oboch prípadoch zohrali dôležitú úlohu Krauzove kontakty na podsvetie. Občas sa vypečení kamaráti z detstva zídu aj detektívovi z oddelenia vrážd. Našťastie Tiborovu mŕtvolu nikto neobjavil, oficiálne sa nevyšetrovalo, nikto nepátral po súvislostiach. Jedine Burger tušil, že jeho žiak mu prerástol cez hlavu – ak nie profesionálne, tak v riskovaní určite. No v polovici deväťdesiatych rokov sa aktivizovalo nielen podsvetie, ich metódy sa pokúsili napodobniť aj iní. Hoci amatéri, v brutálnosti vraždenia si s podsvetím vôbec nezadali. Na jar 1995 sa chlapcom z oddelenia vrážd dostal na stôl prípad vodiča dodávky – chlapca zastrelili a upálili v aute. Hrozná smrť, desivé zohavenie mŕtvoly, ťažký kriminálny zločin. No nielen pátranie po vrahovi trápilo Krauza a Chosého, ako vždy, aj tentoraz prišiel problém ruka v ruke s ešte väčším...

Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom nadupaných krimi príbehov.

Autorove tituly (knižky, okrem výnimiek, nie je nutné čítať v danom poradí - každá z nich ponúka plnohodnotný zážitok :))Časová následnosť príbehov:

Čítaj viac
Kúpte spolu
Cigaretka na dva ťahy - Dominik Dán
Nočná zmena - Michael Connelly
24,72 €
Ušetríte 2,18 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
304
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055630939
Naše katalógové číslo
281840

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

91 hodnotení

62
18
5
3
1

Bibiana Pirníková
15.7.2018
Doplatila som na nevšímavosť :-/
Ešte som ju síce len začala čítať, no na moje prekvapenie (a i sklamanie) som zistila, že som si objednala verziu v češtine :-(... nuž ale je to moja chyba, nevšimla som si pri objednávaní :-/. Napriek tomu verím, že sa mi bude páčiť ako ktorákoľvek iná Dánovka :-)
Čítaj viac
Rastislav
2.5.2018
Víborná kniha
Fakt parádna kniha síce knihy mám prečítané iba dve a to Kráska a netvor a túto no ale i tak páčil sa mi nájme Chosé a samozrejme Richard Krauz ale každá postava má niečo do seba a samozrejme je to odľahčené Dánovím humorom. Ale smutné je že sa to deje na Slovensku nie len po prevrate.
Čítaj viac
Lea
8.4.2018
výborná kniha
Kniha sa mi páčila. Zaujala ma hlavne priamočiara dejová línia. Kedže patrím medzi mladších čitateľov, tak mi priblížila atmosféru 90. rokov na Slovensku. Netušila som, že vtedy nastala taká expanzia heroínu na naše územie.
Čítaj viac
Michal Červeň
Michal Červeň
15.1.2018
Spokojnosť!
Opäť výborná kniha! Zaujimavý príbeh, všetky postavy konajú ako si ich pamätám a veľmi zručne napísané. Sám som sa v pamäti vrátil do tých čias, aby som si spomenul, čo som robil. Takže ešte raz - s knihou som veľmi spokojný!
Čítaj viac
Monika
3.1.2018
Super...
Dominik Dán opäť nesklamal. Jediná škoda je, že vydáva knihy len raz ročne - kniha ma vždy tak vtiahne do deja, že ju mám za jeden deň prečítanú a zase musím rok čakať. Cigaretka na dva ťahy je v rovnakom duchu ako predošlé Dánove knihy - zaujímavý príbeh, vražda, podrobná pitva, ľudia s krivým charakterom na najvyšších miestach, vtipné debaty kriminalistov...koho bavili predošlé knihy, určite nebude sklamaný.
Čítaj viac
Lenka Ružeková
Lenka Ružeková
8.2.2018
Ndvakrat rocne vydava knihy :)apíšte svoju reakciu.
Čítaj viac
Zuzana
14.1.2018
Vydáva 2 knihy ročne. Ale tieto pocity poznám. :-)
Čítaj viac
Bianka
3.1.2018
Cigaretka na dva ťahy
Do knihy som sa zažrala, priam som ju zhltla. Pre niekoho neuveriteľné, pre niekoho skvelý príbeh. Každopádne o tom kniha má byť. Dej nemusí byť úplne realistický. Čo sa týka slovenčiny, myslím, že miernymi vulgarizmami to vybalansoval bravúrne - nesklame ani nepohorší. Je spisovná aj hovorová zároveň (aspoň pre nás Stredoslovákov). Čo sa deja týka jednoznačne nechýbalo napätie vďaka rozvetvenému deju. To sa mi na knihe veľmi páčilo. Za mňa je to 110% a už teraz sa teším na ďalšiu Dominikovu tvorbu
Čítaj viac
Simonetta
29.12.2017
Dán nesklamal, výborný ako vždy
Cigaretka na dva ťahy ako 25. kniha od najlepšieho krimi autora na Slovensku bola výborná plná napätia, policajného humora, vplyvu podsvätia i tajnej službe, zvratov a tak môžem povedať, že určite nesklamala a oplatí sa ju prečítať.
Čítaj viac
Marco
15.12.2017
Myslim si, ze by pomohlo kniham D.D. keby upustilo od spisovnej Slovenciny a preslo viac do hovorovej alebo idealne by bolo pisat v Cestine. ta mluva je neuveritelna a malo stavnata. Vobec tym pribehom ta slusnost/priposranost jazyka nesvedci.
Čítaj viac
Jaroslav Bujný
Jaroslav Bujný
11.12.2017
Som veľký fanúšik Dominika Dána, ale asi by si mal dať rok, dva prestávku, pretože vydávať niečo, len aby som niečo vydal, nie je správna cesta. Posledná kniha slabá, ťažko uveriteľný dej, ani s veľkou dávkou fantázie nejde uveriť, že by to vôbec bolo možné.
Čítaj viac
Lenka
18.5.2018
Jaroslav, prečo si myslíte, že dej je vymyslený??? Toto nevymyslíš... verte mi, viem o čom hovorím. Skutočnosť bola ešte horšia a neuveriteľnejšia!
Čítaj viac
Vlado
16.12.2017
V knihe je popisany skutocny pripad, nechcem prezradzat moznym citatelom, o co ide, ale po precitani som si nasiel podrobnosti.
Čítaj viac
12.12.2017
kniha bola OK nemyslím, že by si mal dať prestávku
Čítaj viac

Dominik Dán je pseudonymom slovenského spisovateľa úspešných detektívnych románov. Už viac ako dvadsaťpäť rokov sa zaoberá vyšetrovaním zločinov. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou „lepšou spoločnosťou“ mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia. Z bohatých skúsenosti čerpá pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov. Všetky jeho knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART a okamžite sa stali bestsellermi. Podľa románu Červený kapitán bol nakrútený úspešný akčný film.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Cigaretka na dva ťahy - Dominik Dán
Nočná zmena - Michael Connelly
24,72 €
Ušetríte 2,18 €

„Nie tí milujú knihy, ktorí ich nedotknuté schovávajú v skriniach, ale tí, ktorí ich majú ustavične v rukách.“

Erazmus Rotterdamský