Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Ani toto leto sa nezaobíde bez dobrej knihy! A nielen jednej :) Vybrali sme pre vás pár tipov na letné čítanie - z každého rožka troška. Veríme, že si niečo dobré vyberiete a strávite krásny čas ponorení do niektorého príbehu.

Akciové tituly

Zvolila som si lásku - Scarlett Lewis
Ušetríte 5,90 €
  • Scarlett Lewis
-60%
4,00 €

Scarlett Lewis prišla o syna počas krvavého masakru v základnej škole Sandy Hook v decembri 2012. Deň, ktorý sa začal tak ako všetky ostatné, navždy zmenil jej život... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Obľúbené knižné série

Časodejovia

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

5
5

Zločin a trest - Fjodor Michajlovič Dostojevskij
Práve čítam
Zločin a trest

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala mnoho klasiky, ale v tínedžerskom veku som prešla na fantasy, young adult a veľmi ma to baví! Občas potrebujem zmenu, a vtedy siahnem po motivačnej literatúre, prípadne po knihách o sebarozvoji.

Mária Sadecká napísala recenziu

08.08.2020 13:10

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Na túto knihu som sa chystala už veľmi dlho. Prvé dva diely sa mi veľmi páčili, aj keď táto séria je od začiatku pomerne jednoduchá oddychovka. Než som sa k poslednej knihe dostala, tak som na internete videla zmiešané reakcie, ale to ma neodradilo. Musím sa priznať, že čítanie som si užila. Viac ako polovicu knihy som prečítala na jeden záťah, čo sa mi tak často nestáva. Dej má rýchly spád, ale bohužiaľ musím povedať, že na mňa až prirýchly. Niektoré scény boli príliš rýchlo vyriešené jednou-dvoma vetami. A taktiež ma sklamal rozhovor Jude s Madocom a jeho prívržencami na konci knihy. To malo byť riešenie konfliktu, ktorý sa tiahol troma knihami? Rozumiem, že šlo opäť hlavne o intrigy, čo sa samozrejme autorke podarilo. Charaktery postáv ma taktiež nesklamali. Dočasná premena Cardana v hada a jeho charakterová zmena k lepšiemu ma taktiež potešili. Mnohé scény boli emotívne a napínavé, tie ma tešili. Celkovo dávam knihe 4/5*, pretože ma čítanie bavilo.

Čítaj viac

8

Mna kniha az tak nenadchla, nevravim, ze bola vyslovene zla, ale podla mna, vyvrcholenie deja prislo prilis skoro. Dej bol nasledne rozvlacny, uplne zbytocne sa natahovali niektore udalosti (napr.pohreb) a do konca knihy uz nic nedokazalo prekonat napatie predchadzajucich udalosti, dokonca ani zaver knihy. Zaver mi prisiel trochu sileny, ako keby autorka potrebovala nejak upratat jednotlive postavy a uzavriet ich osudy.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

Marek Dzurilla

Môj wishlist


„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth