Nezmeškajte 5-eurovú poukážku ako darček k nákupu! Viac info Nezmeškajte 5€ poukážku k nákupu! Viac info
Knihy
E-knihy

Pre vás

Vyberá Zuzana Pršová

Nežná revolúcia nie je len spomienka, je to tiež lekcia, z ktorej naďalej čerpáme inšpiráciu. Vybrali sme pre vás niekoľko kníh o udalostiach, ktoré viedli k Novembru 1989, ale aj o tom, kam smerovali naše prvé slobodné kroky. Veríme, že zaujmú tých, ktorí si tie roky pamätajú z vlastnej skúsenosti, i tých, ktorí o činoch generácie rodičov a starých rodičov vedia len z rozprávania.

Akciové tituly

La Veganista - Nicole Just
Ušetríte 10,90 €
  • Nicole Just
-61%
7,00 €

La Veganista žije v Berlíne. Jej starý otec bol mäsiar, a keď sa jej raz spýtal, čo vlastne môžu vegáni jesť, odpovedala: „Je toho tak veľa, že som dokonca napísala kuchársku knihu!“ Jedlá, ktoré la Veganista v knihe prezentuje, sú jednoduché... Čítať viac 

Vyberá Juraj Šlesar

Vybrali sme pre vás tipy na knihy, ktoré by mohli potešiť mamu, otca, babku či dedka. Jednoducho, knižné tipy pre dospelých čitateľov.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

7
7

Knihy majú dosť veľký význam v mojom źivote. Knihy dodávajú ľuďom, teda tým, čo ich čítajú fantáziu, ktorú potrebuje každý človek. Veď, keď si predstavíme koľko fantázie má autor takej knihy. Vždy ma fascinovali knihy. Obdivovala som autorov pre ich fantáziu a predstavivosť. Začalo to rozprávkovými knihami v detstve, ktoré mi mamka čítala. V prvej triede, keď som sa naučila čítať, vzala som do ruky knihu sama. Iný význam kníh spočíva v tom, že nám, poskytujú bohatú slovnú zásobu. V knihách vidím tiež oddych od reálneho sveta. Niekedy som znechutená z celého dňa. Vtedy mi kniha poskytne pomocnú ruku a pohltí ma svojím dejom.

Terezia Horňáková napísala recenziu

17.11.2019 08:44

Spisovateľ John Faunce v románe "Lucrezia Borgia" výborne stvárnil jej postavu. Čítanie jej príbehu bol pre mňa skvelým zážitkom. Kto by nečítal od rôznych autorov alebo nevidel nespočetnekrát spracovaný filmový príbeh tejto záhadnej, krásnej a fascinujúcej ženy? Už len preto, že bola dcérou pápeža Alexandra VI. stala sa súčasťou politických a sobášnych intríg otca a brata Cézara. Aká je skutočná pravda, sa však nikdy nedozvieme. Svoju „pravdu“ ponúka spisovateľ John Faunce v románe prostredníctvom pamätí samotnej Lucrezie. Čitateľovi približuje postavenie ženy vo vtedajšej spoločnosti. Na jej dramatickom živote autor pútavo vykreslil život plný intríg, vrážd nepohodlných ľudí jedom, ako aj mravy, ktoré panovali na pápežskom dvore. Lucrezia Borgia sa ešte za svojho života stala mýtom. Už počas života sa stala nesmrteľnou, preto ma veľmi zaujal tento román.

Čítaj viac

17.11.2019 08:39

Detektíva Hercule Poirota s nezameniteľnou francúzštinou netreba nikomu zvlášť predstavovať. Zapeklité prípady rieši jedine s fúzmi zarovnanými podľa pravítka a vždy s náskokom pred Scotland Yardom. Teraz, pre potešenie milovníkov klasických detektívok sa vracia kompletné vydanie poviedok Hercule Poirota v novom, krajšom šate. Zbierka poviedok spracovaná v tomto vydaní je zásahom do čierneho aj v prípadoch, kedy neviete nájsť ten správny darček. Slávny detektív čaká už iba na vašu spoluprácu pri chytaní vraha! :-)

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green