Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Xmas

Vyberá Jana Šlinská

Vybrali sme pre vás tipy na knihy, ktoré by mohli potešiť mamu, otca, babku či dedka. Jednoducho, knižné tipy pre dospelých čitateľov.

Akciové tituly

Snehová kráľovná - Hans Christian Andersen, Manuela Andreani (ilustrácie)
Ušetríte 4,90 €
  • Hans Christian Andersen
-38%
8,00 €

Všetko kúzlo jednej z najobľúbenejších rozprávok Hansa Christiana Andersena ožilo na týchto stránkach prekrásnymi ilustráciami Manuely Andreani... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Každý máme iný čitateľský vkus. Kým si niekto najradšej oddychuje pri nenáročnom čítaní, sú čitatelia, ktorí hľadajú knihy, o ktorých môžu rozmýšľať aj dlho po prečítaní. Ak máte radi knihy pre náročnejšieho čitateľa, tu nájdete to pravé.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

4

Už dlho som sa nepobavila ako pri tejto knižke. A akurát mi prišla vhod, pretože obsahuje kratučké, 2-3 stránkové kapitolky, ktoré sú super, ak nemáte toľko času na čítanie ako teraz ja a keď si poviete, že si prečítate 2-3 kapitoly, viete, že nezabijete toľko času. Kniha je rozdelená do troch väčších časti: Taiwan, Slovensko a Čína. Sú to vlastne príhody autorky, ktoré zažila počas štúdia na Taiwane a v Číne a potom, keď pozvala svojich kamarátov na Slovensko. Úprimne, mne sa najviac páčila práve tá najdlhšia časť - Taiwan - tam som sa nasmiala azda najviac. Veľakrát som sa pozastavila nad mnohými vecami, čo mi tu prídu ako samozrejmosť, napr., že každý byt alebo dom má kuchyňu a že máme okná. Na Taiwane sa pracuje takpovediac od svitu do mrku, škôlka nie je na hranie, ale na učenie a ak sa neučíte už v škôlke, nič z vás nebude. To, čo by som z Taiwanu chcela mať tu Slovensku, je to, že veci sa nekradnú a že je všade čisto.
A príbeh, ktorý ma rozosmial asi najviac? Príbeh Almaza, ktorý vedel zohnať všetko. Pokazil sa vám zámok a sú poškodené dvere? Nevadí, zoženiem vám iné dvere a nevadí, že ich zoberiem niekomu inému.

Čítaj viac

8
8

Nikdy sme tu neboli - Lara Prescott
Práve čítam
Nikdy sme tu neboli

Som vášnivá čitateľka, čítam všetko okrem klasických "ženských" kníh. Mám rada klasické diela svetovej, slovenskej a českej literatúry, sci-fi, kriminálky.

ZUZANA vALášKOVá PRAMEŇ napísal recenziu

03.12.2020 18:03

Krásna, surová, skutočná ... výpoveď o ženskom pohľade na vojnu, kde ženy museli nájsť odvahu prežiť. Nádherné svedectvo o Ženách - hrdinkách, sväticiach, hriešniciach, matkách, manželkách, dcérach - skrátka všetkých podobách žien vo vojne. Najlepšia kniha, akú som mala tú česť čítať a zaliať veľakrát slzami

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Kniha je záchranné koleso samoty.“

Serna