Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Jeseň majú knihomoli radi. Je to ten čas, kedy zalezú do svojich kresiel, prikryjú sa dekou, spravia si dobrý čaj a otvoria knihu. Máte to tak aj vy? :) Ak áno, vybrali sme pre vás zopár knižných tipov, ktoré by vám mohli spríjemniť jesenné dni.

Akciové tituly

Červený úsvit - Pierce Brown
Ušetríte 8,00 €
  • Pierce Brown
-54%
6,90 €

Darrow je Červený; člen najnižšej kasty v spoločnosti rozdelenej podľa farieb. Rovnako ako ďalší Červení celé dni tvrdo pracuje v presvedčení, že on a jeho ľudia pripravujú povrch Marsu pre život budúcich generácií. Neprotestuje, pretože verí, že... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

10

Ani táto knižka od B. Jobusa nesklamala. Bohatý jazyk, pútavo vybudované príbehy pretkané humorom a pointou, sympatickí svojrázni hrdinovia. Hlavná postava Blaženky čitateľa sprevádza pri hľadaní hodnôt, vlastností a pocitov ako dobro, šťastie, odvaha, pýcha, hanba či nenávisť. Odhaľuje pri tom jednotlivé rozprávkové príbehy a sama sa neraz podieľa na ich zavŕšení. Krásna knižka, obsahom aj ilustráciami, ktorá láskavo vedie k uvedomovaniu si ľudských slabých a silných stránok a ponúka priestor na rozhovor o nich s mladým čitateľom.

Čítaj viac

6
6

Knihomoľka, ktorá si vedie bookstagram a miluje všetko dobré❤. Podporujem SK autorov, no rada si prečítam aj niečo zahraničné

Karolína Ondrušová napísala recenziu

31.10.2020 07:04

Priznám sa, že zo začiatku bol pre mňa trošku problém začítať sa, pretože ma strašne odrádzala hrúbka knihy v mojom aktuálnom ,,knižnom/čítacom období". No po začítaní sa to bola jedna skvelá romantická a zaroveň erotická chuťovka.
*******************
Miška ma opäť nesklamala a napriek tomu, ze túto knihu označujem za slow-burn romantiku, tak ma nesmierne bavila. Hl.postavy ma nesmierne bavili a aj samotný príbeh knihy. Miška nám príbeh okorenila pár nezvyčajnosťami, čo príbehu pridalo aj na čiastočnej originalite. Určite to nie je romantika, ktorá je totálne odlišná od ostatných, ale takisto nie je neoriginálna.
********************
Takisto sa mi nesmierne páčil otvorený koniec, ktorým Miška navnaďuje na ďalší príbeh k tejto sérii! Jedinú vec, ktorú by som vytkla je trošku rýchly dejový spád. No i tak ma to neprinútilo ubrať z hodnotenia knihy!
********************
Tiež by som rada vyzdvihla erotické scény, v ktorých vidno u autorky skutočné zlepšenie! Pre mňa boli vážne skvelo napísané.
********************
Jednoznačne si aj táto Miškina najnovšia kniha zaslúži vašu pozornosť a ak ste milovníkom romantiky, tak táto kniha by mala jednoznačne patriť do vašej zbierky aj napriek dlhšiemu rozbehu príbehu. Ja som si knihu nesmierne, aj napriek tomu, užila a s čistým srdcom ju budem odporúčať ďalším čitateľom.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Knihy majú byť náradím, ktoré by krášlilo dom, nemajú byť cenným tovarom, ale majú byť potravou, čo živí ducha.“

Francesco Petrarca