Odporúčame

Vyberá Ivana Hrenáková

V apríli 2019 sme odštartovali Čitateľský klub Martinus, v ktorom každý mesiac spoločne čítame vybranú Knihu mesiaca. Na tomto mieste nájdete všetky knižky pekne pokope. Ak niektorá z nich unikla vašej pozornosti, možno vás inšpirujeme k jej prečítaniu :-)

Akciové tituly

Vegánska raw kuchárka - Taline Gabrielian
Ušetríte 4,90 €
  • Taline Gabrielian
-49 %
5,00 €

Keď začala Taline Gabrielian, exotická kráska s arménskymi koreňmi a zároveň mama dvoch detí, trpieť potravinovými intoleranciami, rozhodla sa, že svoje problémy zoberie ako výzvu. Založila si projekt Hippie Lane, v rámci ktorého pravidelne... Čítať viac 

Odporúčame

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

14

Chloe Snowová si vedie denník, píše doň každý deň, pomáha jej zaznamenať svoje pocity na papier. Žije život typického pätnásťročného dievčaťa – je platonicky zaľúbená do niekoľkých starších chalanov a trápi ju fakt, že ju ešte nikdy nikto nepobozkal, aj keď v septembri nastupuje na strednú školu. Otec ju permanentne strápňuje, ale čo je horšie, jej mama sa odsťahovala na niekoľko mesiacov do Mexika, aby mohla dokončiť knihu a necháva Chloe napospas jej problémom, jej strachom z nového začiatku v novom prostredí.
Knižka je plná vtipných trapasov, zábavných zápiskov, ale aj trápení a dôležitých tém ako napríklad šikana na školách. Chloe skutočne nemá jednoduchý život, aj keď to tak na prvý pohľad vyzerá, ale to neznamená, že kniha vyznieva tragicky, práve naopak, prosto odľahčí každú situáciu. V niektorých momentoch som videla samú seba spred niekoľkých rokov a zaspomínala som si na staré časy. Presne to je ten dôvod, prečo sa v poslednej dobe uchyľujem ku knihám tohto typu – spomínam na svoje mladšie bláznivé ja, ktorého jediným problémom bolo, že nemá dosť lajkov na fotke.
V podstate na prvý pohľad som sa zamilovala do autorkinho štýlu písania – hlavná postava bola vykreslená tak skutočne, až mi okamžite prirástla k srdcu a prežívala som s ňou snáď všetky jej pocity, až som mala pocit, že Chloe naozaj existuje a stáva sa mojou pravou priateľkou.
Určite nájde veľkú obľubu predovšetkým u mladších čitateľov, ale ja ju budem pokojne odporúčať aj dospelým. Povedala by som, že je pre každého, kto sa kedy cítil sám, pre každého, kto bol niekedy odmietnutý a pre každého, ktorému niekedy liezli na nervy ľudia okolo neho.
Dúfam, že vydavateľstvo nám neskôr prinesie aj zvyšné časti, v mojej hlave zostalo veľa nevypovedaných otázok.

Čítaj viac

13
13

Život Mony Lisy - Pierre La Mure
Práve čítam
Život Mony Lisy

Knihy, knihy, knihy - čítam ich, kupujem, kochám sa nimi :-)

Martina Baťková napísala recenziu

26.02.2021 08:59

Na knihu Frankissstein som natrafila úplnou náhodou, no hneď ma zlákala úžasne znejúca anotácia, ktorá sľubovala prepracovaný príbeh tvorený kombináciou zaujímavých prvkov: sci-fi, lgbt, robotiky, transhumanizmu..., a po prečítaní môžem povedať, že som sa zamilovala. Už z názvu je pravdepodobne zrejmé, že ide o moderný retelling kultového románu Mary Shelleyovej. A keď hovorím moderný, myslím tým MODERNÝ - presne tak, veľkým, tučným, lebo inak sa to ani nedá. Nie len že Frankissstein je príbeh mimoriadne aktuálny (a do istej miery až futuristický), no zároven je už na prvý pohľad jasné, že zastarané výstavbové prvky v ňom nemajú čo hľadať. Dalo by sa povedať, že kniha, ktorá je tvorená dvomi dejovými linkami, je bizár na bizáre - pre niektorých to môže byť too much a myslím, že nie každý bude schopný oceniť genialitu tohto diela, no ono také skutočne je. Klbi sa tu klasická Británia s ultramoderným svetom, v ktorom sa do popredia postupne posúva umelá inteligencia, nestále experimenty a túžba pozdvihnúť existenciu na ďalší level. Spoznávame sympatického transrodového doktora Ry (Mary) a prostredníctvom jeho vnútorného sveta a najtajnejších myšlienok sa dozvedáme o existencii výstredného vedca Victora Frankensteina, do ktorého je bláznivo zamilovaný. Nie len že hlavné postavy z oboch dejových línií nesú totožné mená, postupne sa dozvedáme, že jednotlivé prvky príbehu sú prepletené omnoho viac. S Victorom z 19. storočia - áno, s tou fiktívnou postavou - sa Mary jedného dňa stretne, a Victor z 21. storočia za podivuhodných okolností z ničoho nič zmizne. Čo je príbeh a čo realita? Dokedy je rozprávanie fiktívne a od akého momentu sa rozprávač stáva príbehom? Pre mňa bol ten príbeh dokonalý. Silný. Pútavý. Neuveriteľný a nesmierne krásny.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Knihy sa musia držať vedy, nie veda kníh.“

Francis Bacon