Odporúčame

 

Akciové tituly  

Dcéra snehu - Eowyn Ivey
2 dní
Ušetríte 7,16 €
  • Eowyn Ivey
-40 %
10,74 €

Jack a Mabel si uprostred nespútanej Aljašky budujú nový život. Hoci márne túžia po dieťati, ich láska zostáva silná. Keď jedného dňa zrazu nasneží, vybehnú pred svoj zrub a postavia si snehuliaka – dievčatko zo snehu. Ráno však nájdu iba stopy... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Martinus
4

Vyberá Kristína Katuščáková

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka 2022.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch

24

Kniha od Meika Wikinga je presne to, čo by ste od nej očakávali. Veľa fancy obrázkov z fotobanky, krátke texty rozčlené do kapitol a “návod”, ako si vytvoriť hygge pohodu doma. Svetlo, priestor, zeleň, ľudia s ktorými je vám fajn. Knihy. Dobré jedlo. That's all. Rozhodne to nemusí byť drahá dizajnová stolička.

To asi tušíte. Pravdepodobne si túto knihu ani nepotrebujete prečítať, pretože doma sa cítite príjemne, bezpečne a radi tam trávite čas. Nepotrebujete doma nič meniť a dokonca máte pocit, že je to tam hygge, nech už si to vysvetľujete akokoľvek. Ja to tak mám. A aj napriek tomu ma kniha bavila. Bolo to skrátka príjemné odpočinkové čítanie a akési potvrdenie, prečo mi je doma tak dobre. Nemám potrebu teraz nič na základe knihy meniť. Ale mala som potrebu sa začítať do niečoho zaujímavého a krásneho, a to táto knižka skvelo splnila.

Čítať viac

17
17

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala najmä mnoho klasiky, ktorá ostala v mojom srdci až doteraz. V tínedžerskom veku som začala čítať aj modernú literatúru mnohých žánrov. :)

Mária Sadecká napísala recenziu

29.01.2023 18:00

Milujem túto knihu! Je napísaná veľmi ľahko a zameriava sa na pikošky zo životov českých spisovateľov 19. storočia. Vždy som si chcela prečítať viac o týchto významných českých osobnostiach, ale bála som sa pustiť do učebnice dejepisu. Dúfala som, že nájdem práve niečo takéto.

Páči sa mi, ako autorka zakomponovala malé sekcie odlíšené farbami, kde odporúča nejaké diela autora, prípadne miesto na výlet.

Jediná drobnosť, ktorá sa mi v knižke zdá zbytočná, sú strany vyhradené na poznámky - kniha nemá formát denníka, či akejsi kreatívnej knihy, je to naozaj taká ľahšia učebnica. A tak sa mi dvojstrana na konci každej kapitoly zdá ako plytvanie papiera, lebo si ani nedokážem predstaviť, čo by som si tam písala. :D

Inak je text skvelý, naučila som sa množstvo nového a mám z toho úprimnú radosť. Odporúčam!

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné.“

Malý princ - Antoine De Saint-Exupéry, Antoine De Saint-Exupéry (ilustrátor)
Malý princ
Antoine De Saint-Exupéry, Antoine De Saint-Exupéry (ilustrátor)