Odporúčame

 

Akciové tituly  

Život bez plastov - Chantal Plamondon, Jay Sinha
Ušetríte 6,90 €
  • Chantal Plamondon
  • Jay Sinha
-70 %
3,00 €

Eliminujte plasty zo svojho každodenného života a zbytočne nezaťažujte Zem. Cieľom knihy Život bez plastov je zvýšiť povedomie čitateľov o výrobkoch obsahujúcich BPA, polystyréne a ďalších jednorazovo používaných plastoch a ponúknu?... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Martinus
4

Vyberá Kristína Katuščáková

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka 2022.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch

11

Séria The Spiderwick Chronicles predstavuje magický svet čarovných bytostí, ktoré vtiahnu do deja čitateľa každého veku. Je to skôr pre mladšie publikum, ale čítanie som si tiež užila.

Príbehom nás sprevádzajú traja súrodenci - dvojčatá Jared a Simon a ich staršia sestra Mallory, ktorí sa so svojou mamou presťahujú do zvláštneho domu po pratete Lucinde.

Holly a Tony vytvorili príbeh, v ktorom ožívajú bytosti, na aké si len spomeniete. Škriatkovia, víly, trpaslíci, elfovia... Nájdete tu takmer čokoľvek, preto je čítanie veľmi zaujímavé. Knihy sú obohatené o ilustrácie, každá má tak okolo 100 strán, preto sa ani nenazdáte a päť kníh ubehne ako nič.

Ako malá som mala rada filmové spracovanie a doteraz som ani netušila, že v podstate všetky knihy sú doň zahrnuté. Knižná séria však toho ponúka oveľa viac a autori vás hneď vtiahnu do deja. Takmer okamžite hľadáte príšery po záhrade a zároveň zachraňujete úbohé zvieratká. Žiadna strana nebola zbytočná, pekne to gradovalo. Charakteristickým bodom bola kniha, ktorá obsahovala informácie o všetkých tvoroch. A temné sily, ktoré sa ju snažili získať a naveky ovládnuť svet ľudí.

Verím, že by som si pred pár rokmi užila príbeh ešte viac a rozmýšľala, či naozaj niekde nie sú magické bytosti, ktoré by mohli proti nám spriadať plány. Ak sa chcete na chvíľu vrátiť do detstva, odporúčam toho dobrodružstvo s tromi súrodencami. A kto vie? Možno sa v lesoch predsa len niečo skrýva.

Čítať viac

3
3

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová napísala recenziu

02.02.2023 14:36

Elena Blancová – svérázná inspektorka má před sebou nelehký úkol. V Madridu byla zavražděna mladá žena, která měla těstě před svatbou. Naprosto stejná vražda se stala již před sedmi lety a její pachatel je momentálně ve vazbě. Má to na svědomí nějaký napodobitel anebo ve vězení sedí nevinný muž?

Tento thriller mě opravdu bavil. Od prvních řádků je příběh čtivý, má to spád. Neustále přibývají teorie o tom, kdo je vrahem, a nakonec přijde nečekané rozuzlení. Vraha jsem tentokrát vůbec neodhadla. Krátké kapitoly dodávají na akci, je to příběh plný napětí v nezvyklém prostředí Madridu.

Inspektorka Elena je opravdu svérázná a osobitá, a navíc skrývá své osobní tajemství. Její postava mi neskutečně sedla, nejraději bych s ní zašla do baru na skleničku grappy a probrala její trápení….

Tato kniha je první díl ze série, nikoho tak nepřekvapí otevřený konec. Já bych nejraději hned sáhla po dalším dílu a pokračovala ve čtení, protože mě zajímá, jak to bude dál.

Kromě samotné zápletky se tu řeší i mnoho dalších témat, jako je rasismus, zodpovědnost, rodinná ztráta. Kniha nás tak donutí i zamyslet se nad jinými věcmi, než jen nad samotnou vraždou a pachatelem.

Příběh by snad měl v budoucnu mít i seriálovou podobu a já věřím, že mu bude slušet. Musím ještě zmínit obálku, která je jednoduchá, výstižná (později v ději pochopíte její význam), a která mě hned zaujala.

Ponořte se do rituálních vražd a následujte kroky inspektorky Eleny…

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Bláznovstvo je neschopnosť vyjadriť svoje myšlienky. Ako keby si bola v nejakej cudzieho krajine. - Všetko vidíš, chápeš, čo sa deje okolo teba, ale nevieš sa vyjadriť. A nikto ti nemôže pomôcť, lebo nerozumieš jazyku, ktorým tam hovoria. “