Odporúčame

 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2021.

Akciové tituly  

Dámsky gambit - Walter Tevis
Ušetríte 2,54 €
  • Walter Tevis
-15 %
14,41 €

Román o živote fiktívnej nesmierne talentovanej mladej šachistky nás zavedie do päťdesiatych rokov minulého storočia. Osemročná sirota Beth Harmonová je mĺkve nenápadné dievča, ktoré z letargie prebudí až jej prvá šachová partia... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

10

Už len po prečítaní prológu som mala husiu kožu a nebola som pripravená na to, čo autorka na nás vybalí.

Táto kniha je dokonalá horská dráha pocitov. Miešali sa vo mne snáď všetky pocity, myšlienky - od radosti, po hnev cez zdesenie až po jednoduché šťastie.

Marína má u mňa jeden obrovský rešpekt za to, ako sa postavila celej situácii a dokázala čeliť pravde, i napriek toľkým pádom a krivdám okolia. Stalo sa jej niečo príšerné a ona aj tak dokáže chodiť s rešpektom, porotou a obrovskou láskou v srdci. Páči sa mi, ako sa Marcel postavil celému problému dospelo a nenechal sa ovplyvniť minulosťou a názormi ľudí, ktorí skutočnú Marínu nepoznali. Ach a Renka - naozaj veľmi bláznivé dievča s riadnym slovníkom; milovala som ju, i keď si sama hádzala polená pod nohy, bola vtipná a najmä dobrá kamarátka.

V knihe sa nájdeme množstvo nádherných myšlienok, ktoré nás nútia premýšľať a uvedomiť si, že predsa len sa nám nežije tak zle.
Neviem, či napísať že som si čítanie užila je správny pojem, keďže príbeh je naozaj ťažký. No Miška má fantastický štýl písania a aj takú náročnú tému dokázala spracovať s nadhľadom, humorom a so všetkou úctou. Príbeh sa mi páčil, nenašla som žiadne klišé momenty ako to býva. Dokonca by sa dalo povedať, že nás autorka núti pozrieť sa na seba a premýšľať nad svojím správaním. Autorka má naozaj právo hovoriť si spisovateľka, pretože toto je jej ďalšia fantastická kniha!

Čítaj viac

3
3

Rada čítam zaujímavé kniky, ktoré sú pútavo napísané a ktoré poukazujú na dobro pre človeka

Eva Mačutková napísala recenziu

17.01.2022 19:46

Táto kniha bola kupovaná pre moju sestru, ona ako učiteľka v MŠ mala o ňu záujem.. Tak ju dostala k narodeninám

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Písanie je pre mňa jednoducho myslenie cez moje prsty.“

Isaac Asimov