Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

V tejto kolekcii sme pre vás vybrali knihy, ktorých témou je rasizmus v rôznych podobách. Dávajú dohromady historické súvislosti a ukazujú aj obraz dnešnej spoločnosti. Sú to knihy, ktoré v sebe nesú silné posolstvá a my dúfame, že okrem potešenia z čítania vám dajú aj niečo viac. Rozšírenie obzorov, poučenie, zamyslenie sa.

Akciové tituly

Zvolila som si lásku - Scarlett Lewis
Ušetríte 5,90 €
  • Scarlett Lewis
-60%
4,00 €

Scarlett Lewis prišla o syna počas krvavého masakru v základnej škole Sandy Hook v decembri 2012. Deň, ktorý sa začal tak ako všetky ostatné, navždy zmenil jej život... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

10
10

Výdych - Ted Chiang
Práve čítam
Výdych

Navždy budem vďačná Astrid Lindgrenovej a mojej mame, ktoré ma spolu s Pipi priviedli k láske ku knihám. Zaťažená som najmä na staré vydania kníh. Keď budem veľká, chcem mať antikvariát :-).

Hana Zet napísala recenziu

05.07.2020 11:16

Počas čítania to bolo sotva na tri hviezdičky, po dočítaní a premýšľaní nad dejom sa ale moje hodnotenie dostalo podstatne vyššie. Chybou sa totiž ukázalo čakať na základe anotácie vtipnú feministickú špiónovku...
Aj napriek chvíľami naozaj bizarnému deju sa Helen Weinzweigovej podarilo zaujať ma natoľko, že som po dočítaní jej knihy ešte pomerne dlho študovala recenzie na ňu a konfrontovala svoje dojmy a pochopenie celého príbehu s inými čitatelmi. Je fascinujúce, ako rôzne sa dá interpretovať to, čo sa v knihe deje. Dokonca aj ten, čo pred rokmi písal anotáciu ku knihe (a my sme ju len prevzali) priniesol svoje videnie, z ktorého som tam ja osobne nenašla takmer nič.
Pre mňa je táto kniha karikatúrou príbehov o superagentovi a jeho oddanej milenke, sťažnosťou voči spoločnosti, ktorá zo žien robila podriadené domáce kvočky, ktoré museli zvládať všetko a nezblázniť sa. Pritom ak by sa zbláznili, vrhlo by ich to do úžasného dobrodružstva... Je to aj príbeh ženy ľahostajného manžela, dcéry, ktorej cesta do minulosti odkrýva zranenia a desy, s ktorými jej nikdy nikto nepomohol. Toto dobrodružstvo sa totiž zvrhne na ťažkú cestu do minulosti, na konci ktorej sa príde aj na tie pestrofarebné šaty, ktoré nám anotácia sľubuje.
Viac na FB Hankine knihy, lebo tu by to bola predlhaaaa recenzia :-)

Čítaj viac

5

Odporucam. Velmi krasne spracovana kniha. Moznost zaznamenavat viac generacii. Da sa vpisovat informacie o clenoch rodiny ...

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Som za vypožičiavanie kníh. Keď človek knihu vlastní, povie si: Prečítaš si to inokedy.“

Hippel