Judikatúra vo veciach premlčania v súkromnom práve - Edmund Horváth
Judikatúra vo veciach premlčania v súkromnom práve
17,10 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Judikatúra vo veciach premlčania v súkromnom práve

Ďalšia publikácia z edície výberu judikatúry vydavateľstva IURA EDITION je venovaná problematike premlčania v súkromnom práve. Obsahuje výber publikovaných aj nepublikovaných súdnych rozhodnutí slovenských súdov...

Čítaj viac

17,10 €

Bežná cena Bežne 18,00 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ďalšia publikácia z edície výberu judikatúry vydavateľstva IURA EDITION je venovaná problematike premlčania v súkromnom práve. Obsahuje výber publikovaných aj nepublikovaných súdnych rozhodnutí slovenských súdov, avšak aj rozhodnutí českých súdov, pokiaľ môžu byť vďaka hodnotným zovšeobecneným názorom užitočné aj pre slovenskú právnu prax. Keďže právna úprava premlčania je v obidvoch republikách v občianskom a obchodnom kódexe takmer totožná, niet pochýb o tom, že judikatúra českých súdov je pre slovenskú právnu prax plnohodnotným prameňom zaujímavých právnych názorov.

Problematika premlčateľnosti práva na náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch, premlčania nároku na náhradu škody za porušenie vlastníckeho práva, premlčania práva na zaplatenie zmluvnej pokuty určenej percentom z dlžnej sumy za každý deň omeškania, premlčania úrokov z omeškania v súvislosti s premlčaním istiny, vznesenia námietky premlčania v exekučnom konaní či vplyvu zmeny návrhu na zastavenie plynutia premlčacej doby a pod. sú otázkami, ktorých riešenia ponúknuté judikatúrou sú cennými pomôckami pre prácu každého vyššieho súdneho úradníka, sudcu či advokáta. Interpretácia všeobecných pojmov zo strany orgánov aplikácie práva v jednotlivých súdnych rozhodnutiach však môže byť nápomocná aj širšej, najmä podnikateľskej verejnosti či študentom právnických fakúlt.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
336
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2010
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer (Iura Edition)
Rozmer
147×210 mm
ISBN
9788080783402
Naše katalógové číslo
99289

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Je nudné rozprávať sa s človekom, ktorý toho viac napísal ako prečítal.“

Samuel Johnson