These Violent Delights - Chloe Gong

21,57 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
These Violent Delights - Chloe Gong
These Violent Delights - Chloe Gong

These Violent Delights

In glittering Shanghai, a monster awakens. A blood feud between two gangs runs the streets red, leaving the city in the grip of chaos. At its heart is eighteen-year-old Juliette... Čítať viac

Vek
14+
Vydavateľstvo
Hodder and Stoughton, 2020
Počet strán
464

In glittering Shanghai, a monster awakens. A blood feud between two gangs runs the streets red, leaving the city in the grip of chaos. At its heart is eighteen-year-old Juliette Cai, a former flapper who has returned... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Angličtina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (3)
These Violent Delights - Chloe Gong
Brožovaná väzba
Angličtina, 2021
Do piatich dní

10,50 €


Naše zakázané vášně - Chloe Gong
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2022
Do piatich dní

18,99 €


These Violent Delights (slovenský jazyk) - Chloe Gong
Kniha
Slovenčina, 2023
Pripravujeme


Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

In glittering Shanghai, a monster awakens. A blood feud between two gangs runs the streets red, leaving the city in the grip of chaos. At its heart is eighteen-year-old Juliette Cai, a former flapper who has returned to assume her role as the proud heir of the Scarlet Gang - a network of criminals far above the law. Their only rivals in power are the White Flowers, who have fought the Scarlets for generations. And behind every move is their heir, Roma Montagov, Juliette's first love, and first betrayal.

But when gangsters on both sides show signs of instability culminating in clawing their own throats out, the people start to whisper. Of a contagion, a madness. Of a monster in the shadows. As the deaths stack up, Juliette and Roma must set their guns - and grudges - aside and work together, for if they can't stop this mayhem, then there will be no city left for either to rule.

Filled with romance, intrigue, and betrayal, this heart-stopping debut is perfect for fans of The Last Magician and Descendant of the Crane.
Čítať viac
Počet strán
464
Väzba
pevná väzba
Rozmer
164×241 mm
Hmotnosť
702 g
ISBN
9781529344523
Rok vydania
2020
Vekové odporúčanie
14+
Naše katalógové číslo
986741
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Hodder and Stoughton
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

8 hodnotení

5
2
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Michaela
Neoverený nákup
15.4.2022
Vydavateľstvo Pandora ju práve prirpavuje :) Čítať viac
Anonym
Neoverený nákup
9.2.2022
V češtine by mal v lete vyjsť preklad jednotky :) Čítať viac
5
4.12.2021
Parádny retelling Rómea a Júlie
Milovníci Shakespeara, zbystrite pozornosť, lebo táto kniha je fakt super. Autorka poňala krvavú vojnu rodov veľmi originálne. Samotné zasadenie príbehu do Číny, využitie histor. faktov (politika, miešanie národností a jazykov), to všetko tu neskutočne ladilo. Motívy zakázanej lásky a udržania moci, a k tomu záhada monštra a nákazy? Nudiť sa rozhodne nebudete.

Postavy sú tu vykreslené brutálne dobre. Juliette mi na začiatku liezla na nervy (horúca hlava), ale neskôr som si ju obľúbila. Romu duplom – je to zlatíčko. A Romových priateľov? Jednoznačne. Autorka strieda viacero pohľadov postáv, čo pridáva na dynamike.

Príbeh je prvých 50 strán pomalý, ale potom to naberie spád. Akcia, dynamika, záhady, brutalita (na mňa až príliš explicitne popísaná), flashbacky, flirt a občasný humor. Napriek mnohej krutosti tu nájdeme aj romantické a nežné chvíle.

Napriek zaradeniu do YA, postavy sa vôbec nesprávajú nezrelo. Uvedomujú si svoje povinnosti a záväzky a neutekajú pred problémami.

Jazyk v tejto knihe je na vyššej úrovni, pretože autorka má úžasnú predstavivosť a zmysel pre detail. Píše veľakrát až poeticky, opisne, navodzuje dokonalú atmosféru, čo je naozaj krásne, ale niekedy to môže robiť neangličanom problém.

Celkovo vytvorila Gong preprac. príbeh pridŕžajúc sa originálu, ale zároveň tvoriac niečo vlastné a famózne. Kľudne by podľa tohto mohli natočiť seriál.

Vytkla by som knihe tú prílišnú naturalickosť pri opisoch a surovosť samotnej Juliette. Niekedy bola fakt bezcitná. A niekedy boli niektoré veci predvídateľné, ale je tu aj niekoľko zvratov.
Čítať viac
Kristína
Neoverený nákup
11.8.2021
Preklad
Zdravím, chcem sa spýtať či sa chystá preklad tejto knižky do slovenského alebo českého jazyka? Ďakujem. Čítať viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob ako byť iný.“