Knihy
E-knihy

Chirurgia I.

Vybrané kapitoly pre štúdium ošetrovateľstva

Osveta, 2010
Vydavateľstvo
Osveta, 2010

Vzdelávanie je jedným z najušľachtilejších činov pre vlastnú osobu, pretože učením človek nadobúda na istote a osobnej hodnote. Potvrdzujú to skutočnosti z civilného a profesijného života, nevynímajúc zdravotnú starostlivosť...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vzdelávanie je jedným z najušľachtilejších činov pre vlastnú osobu, pretože učením človek nadobúda na istote a osobnej hodnote. Potvrdzujú to skutočnosti z civilného a profesijného života, nevynímajúc zdravotnú starostlivosť o chorého človeka. Ochorenie je nešťastie, ktoré aj z toho najsilnejšieho jedinca urobí krehkého, vystrašeného, ale veľmi vnímavého človeka, ktorý sa z pohody a užívania života dostal do nepohody a strachu o život. Zo silného sa stal slabý, zo suverénneho neistý. Táto zmena poznačí vnímavosť, toleranciu, správanie, zmenu reakcie na rôzne situácie, spôsob myslenia a zmenu psychiky. V živote chorého človeka sa náhle zjavia noví aktéri, prítomnosť ktorých si vynútila situácia, lekár a sestra. Toto vynútené stretnutie má byť také, aby postihnutý mal z neho čo najväčší prospech, aby sa mohol čo najskôr vrátiť´do zvyčajnej pohody. A to je čas, keď zdravotnícky pracovník má preukázať svoju vzdelanosť, ochotu, cit a všetky dispozičné vlastnosti, aby chorého vnútorne upokojil a dodal mu dôveru v úspech liečby. Dôvera je veličina, na ktorej sa dá postaviť všetko – aj diagnostika a liečba, i keď sú mnohokrát nepríjemné a bolestivé. Po jej získaní prijme pacient od lekára a sestry akúkoľvek správu. Dôvera sa však dá dosiahnuť iba citlivým prístupom a presvedčivým konaním, založeným na dobrých odborných znalostiach a praktických skúsenostiach.

Hlavným zmyslom tejto publikácie je vytvoriť príležitosť a potrebné podmienky pre odborné vzdelanie študentov v ošetrovateľstve, čo je základným predpokladom odbornej úrovne a pripravenosti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Chirurgia I. - Karol Kyslan a kolektív
Pediatrické ošetrovateľstvo - Mária Boledovičová a kol.
12,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Hmotnosť
293 g
Rok vydania
2010
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Osveta
Rozmer
170×241 mm
ISBN
9788080633127
Naše katalógové číslo
97939

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Chirurgia I. - Karol Kyslan a kolektív
Pediatrické ošetrovateľstvo - Mária Boledovičová a kol.
12,00 €

„Tak ako sa nemá jesť iba pre chuť, nemalo by sa ani čítať iba pre zábavu.“

John Ruskin