Pod snehom - Katarína Pivarčiová, Slovenský spisovateľ, 2021

12,49 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Pod snehom

Jedna trieda, jedno tajomstvo a zločin, ktorý zapadol snehom

Zazdalo sa jej, že v rozbúrenom potoku čosi leží. Opatrne pristúpila bližšie. Sneh sa tesne pri vode menil na ľad. Čupla si, rukami sa pridŕžala prútov, ktoré trčali zo... Čítať viac

4,4 24 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2021
280 strán
4 hodiny čítania

Zazdalo sa jej, že v rozbúrenom potoku čosi leží. Opatrne pristúpila bližšie. Sneh sa tesne pri vode menil na ľad. Čupla si, rukami sa pridŕžala prútov, ktoré trčali zo zmrznutej zeme... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
12,90 €

12,49 €

-3 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Ak tečie krv - Stephen King, Ikar, 2023

Viac o knihe

Po dvoch romantických príbehoch sa talentovaná slovenská autorka Katarína Pivarčiová rozhodla zmeniť žáner a napísala napínavý, strhujúci triler Pod snehom, ktorým potvrdila svoje spisovateľské kvality.

Zazdalo sa jej, že v rozbúrenom potoku čosi leží. Opatrne pristúpila bližšie. Sneh sa tesne pri vode menil na ľad. Čupla si, rukami sa pridŕžala prútov, ktoré trčali zo zmrznutej zeme.

Koryto nebolo plné, voda sa ním však valila závratnou rýchlosťou. Prúd uprostred koryta sa s čímsi pohrával. Najskôr si myslela, že sú to vodné rastliny. Namierila tým smerom baterku na telefóne a pozorne prižmúrila oči. Vlasy.

Komorný hotel na Orave je ideálne miesto na stretnutie dávnych spolužiakov. Od maturity ubehlo už dvadsať rokov, nadišiel čas pochváliť sa životnými úspechmi a zapiť prehry. Mal to byť víkend plný nostalgických spomienok a smiechu, no mŕtve telo v saune tieto plány nadobro pochová. Akoby to nestačilo, hotel zapadne snehom a odreže bývalú 4. A od civilizácie. V mrazivom prostredí začínajú krvácať staré rany, na povrch sa vyplavujú zabudnuté krivdy. Nečakaná smrť prináša do už aj tak naštrbených vzťahov ešte väčšie napätie. Nik nemôže utiecť a pomoc zvonka neprichádza. V Hoteli na stračej nôžke môže byť ktokoľvek vrahom a každý sa môže stať obeťou…

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
280
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
337 g
ISBN
9788022023368
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
967223
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

24 hodnotení

14
6
3
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
Overený zákazník
29.1.2023
Vcelku zaujímavý príbeh a opäť z pera slovenskej autorky. Mala som chuť na nejaký triler či detektívku a tak som siahla po tejto knihe. A neľutujem.

Stretnutie spolužiakov zo strednej školy nevypálilo práve najlepšie a už vôbec dobre neskončilo. Boli tu veci, ktoré mi prekážali a zdali sa mi akoby nedokončené, alebo slabšie vysvetlené a niektoré ma veľmi prekvapili.

Už od začiatku som tušila, že všetko nebude tak ako sa zdá. A mala som pravdu, keďže postupom príbehu sa pomaly odkrývali tajomstvá, ktoré boli skryté dlhé roky. Samozrejme že hlavnú zápletku sa mi nepodarilo vyriešiť.

Páčilo sa mi striedanie častí v prítomnosti, kde sa spolužiaci stretli, spomínali a celkovo sa dej hýbal dopredu až ku katastrofe, a tých častí z minulosti, keď sa veci zvrtli na dozvukoch a tiež to nedopadlo dobre.

K postavám som si nevytvorila nejaké silné puto, ale na druhej strane mi ani neprekážali. Boli pre mňa také neutrálne. Ale najviac sa mi páčila postava Kláry, ktorá si ako viacerí niesla tajomstvo, ktoré ju roky ťažilo. Miestami som mala pocit, že má nejakú psychickú poruchu a nevedela som, či sú veci skutočné. Ale to boli len chvíľkové scény.

Kniha sa číta rýchlo a keď som sa prehrýzla príchodom na chatu a spoznávaniu postáv, príbeh nabral „grády“ a ja som nestíhala čítať. Veci sa zomleli rýchlo a niektoré ma prekvapili a nečakala som ich. Od autorky je to prvá kniha, ktorú som čítala a nebudem sa brániť ani ďalším.
Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
5.1.2023
Priemer
Taký priemer, napínavé čítanie, ale nejako ma kniha neobohatila a na to, že je to vraj triler to mohlo byť aj viac prepracované, chýbali šokujúcejšie zápletky, menej predvídateľný páchateľ. Dosť to bolo aj pritiahnuté za vlasy (napr. okolnosti smrti obete zo sauny). Neurazilo, ale po autorkinej tvorbe viac nesiahnem. Čítať viac
21

Zboňujem knihy a každú voľnú chvíľu trávim buď sledovaním noviniek a zapĺňaním svojho wishlistu, alebo tým, že čítam knihy. Väčšinou čítam hneď dve naraz :-) Jednu v práci a jednu doma. Čítam rôzne žánre, a mám mániu zbierať všetky knihy od autora, ktorý sa mi zapáči.

Alžbeta Szomolaiová
Overený zákazník
9.6.2022
Predvídavý dej
Žiaľ táto kniha mi vôbec nesadla...Niekdajší spolužiaci sa opäť stretnú na chate kde zapadnú snehom. Dlhočizné dialógy spolužiakov o tom kto čo v živote dosiahol sa pretínajú so spomienkami na ich bývalú spolužiačku,ktorá umrela na dozvukoch pred 20timi rokmi. Na chate vládne napätie a záhadná vražda v saune na pohode nepridáva....Knihu som dočítala iba preto,aby som mala istotu,že môj prvý tip na vraha je správny. Bol správny...Veľmi predvídavý dej, veľa nudných pasáží... Čítať viac
9.5.2022
Napínavé
Na túto knižku som sa tešila veľmi dlho. Pokukovala som po nej hneď od začiatku, no dostala sa ku mne až vďaka štafete, ktorú organizovala samotná autorka a za možnosť zúčastniť sa jej veľmi pekne ďakujem. Zároveň ďakujem za nádherné darčeky.
.
Celý príbeh láka hneď obálkou, ktorá vystihuje aj jeho vnútro.
Jedna trieda, jedno tajomstvo a zločin, ktorý zapadol snehom.
Ja musím povedať, že s Katkou a jej tvorbou som sa spoznala až práve týmto príbehom, a som tomu veľmi rada. Okrem romantiky rada čítam takého trilerové veci spojené s detektívkou. Katka parádne vygradovala dej, zatajovala dôležité skutočnosti dostatočne dlho na to, aby ste knižočku nezložili z rúk. Záver bol napätý ako guma v "gačoch" a mne neostávalo nič iné, iba to čítať, aj keď som mala iné povinnosti.
.
Od začiatku nie je jasné, kto je obeť a kto vrah. Ja som tápala, a keď som si aj myslela, že viem, nič som nevedela. Katka sa bude isto pekne smiať, koho som podozrievala ja. Všímala som si malé detaily, ktoré neskutočne reálne dotvorili príbeh a ja som sa chvíľami skutočne cítila ako na stretnutí 4A na hoteli na Orave. Zapadnutá snehom, čakajúca na odhalenie vraha a minulosti, na ktorú si už nemal nik spomenúť.
.
Katka píše pekne, zaujímavo, je to neskutočne chytľavé a čtivé. V knihe nenájdete žiadne zbytočné opisy, pri ktorých by sa človek nudil, všetko má svoje miesto. Veľmi oceňujem aj humor, ktorý sprevádza príbeh, takže aj popri vyšetrovaní sa človek naozaj zasmeje. Príbeh odporúčam všetkými desiatimi.
Čítať viac
6.4.2022
Pod snehom
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Chcem sa Katke poďakovať za to, že si ma vybrala do štafetky a mala som možnosť prečítať si môj prvý triler. 
Nevedela som ako ma zaujme tento žáner, kedže som skôr na romantické knihy. Vďaka tejto knihe určite neostanem len pri jednej.

Pri prvých stranách som sa trošku stratila, lebo som nevedela komu daný odsek patrí. V knihe su pohľady z minulosti a prítomnosti štyroch spolužiakov - Kláry, Lindy, Matúša a Dáši. Dej sa začne vyvíjať a už sa od knihy neviete odtrhnúť. Začne sa pátranie, čo sa stalo pred 20 rokmi v 4.A. Vžijete sa do postáv a prídete si ako detektiv. Po 20 rokoch sa všetci opäť stretnú na oravskej chate, kde zostanú uväznení kvôli zasneženej a neprejazdnej ceste. 

Na stretnutie mali prísť bez partnerov, ale Linda tam má svojho milenca, ktorý mal pred stretávkou odísť. Ten Lindu začne vydierať, aby mu dala lepšiu pozíciu v jej firme, kde pracuje. To ona odmietne. A on spraví to, čo by žiadna žena nechcela aby sa dostalo na verejnosť. Kvôli počasiu sa musel vrátiť na hotel a ostať tam. Celé sa to zamotá a nastane situácia, akú nikto nepredpokladal ani v zlom sne. 

Nečakaná smrť prináša napätie. Nikto nemôže odísť, lebo sú tam uveznení a vrahom môže byť ktokôlvek z nich. 
Začnú sa odhaľovať nové hriechy, bolestivé situácie, krivdy a tajomsvo z minulosti. Bývalí spolužiaci sa začnú správať podozrivo. Autorka nás pekne v deji zmätie a rozmýšlate, kto bude vrahom.

Ja by som teda dektívka nemohla byť, nakoľko som na to neprišla. Mala som veľa verzií, kto to mohol byť. Keď som sa to dozvedela bola som náramne prekvapená. 

V knihe nechýba aj troška romantiky či vzrušenia. 
Čítať viac
14.3.2022
Veľmi dobre vymyslené
K tejto knihe jedna rada - najprv upratať, navariť, potom čítať, pretože keď sa začítate, ani Mr. Proper alebo iný (možno dokonca) polonahý muž či žena s mopom či bez, vás od tej knihy neodtiahnu.
Od začiatku neviete kto je vrah a kto obeť, aký je motív a previnenie a čo vám poviem, podozrivý je naozaj každý . Hlavne odhalenie obete bolo pre mňa veľmi veľkým prekvapením a medzi mojimi stopäťdesiatimi verziami, nad ktorými som uvažovala, sa táto možnosť nenachádzala.
Príbeh plynul svižným tempom a veľmi sa mi páčili také tie tajuplné detaily, v ktorých nám autorka pomaly odhaľovala tajomstvo 4.A. Dokonca tam prepašovala aj pár veľmi vtipných momentov a hlášok, ktoré napätú atmosféru na chvíľu odľahčili a mňa dobre zabavili.
.
Ak máte radi príbehy o láske, zrade, o priateľstve, plné tajomstiev a zvratov, pri ktorých vám bude v jednu chvíľu tuhnúť krv v žilách a v tú ďalšiu sa budete potiť z horúčavy, ktorá vás pri čítaní obleje, vyskúšajte práve Pod snehom .
.
Ja som veľmi spokojná a odporúčam všetkými desiatimi
Čítať viac
Lenka Kluskova
Neoverený nákup
2.3.2022
Skvelá
Túto knihu som prečítala za jeden deň, zaujala ma ako som sa dostala do deja, ani neviem ako a bola som súčasťou 4.A Čítať viac
13.2.2022
Odporúčam
Zaujala ma téma stretávky zo školy po 20-tich rokoch a tak som siahla po tejto knihe. Pri prvých stranách som sa síce nevedela poriadne začítať do deja a zaradiť komu daný odsek patrí... Ale potom sa dej začal rozvíjať a bolo to napínavé až do konca. Boli tu pohľady na minulosť zmiešané s prítomnosťou týkajúce sa hlavne štyroch spolužiakov- Kláry, Lindy, Matúša a Daši. A kto nakoniec bol vrah? Uf tipovala som nesprávne:-(. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Úspech môžeme dosiahnuť buď tým, že sa usilujeme o naplnenie očakávaní, alebo tým, že meníme naše očakávania.“