Karty na stole - Agatha Christie, Slovenský spisovateľ, 2021

13,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Karty na stole

Pán Shaitana, výstredný zberateľ kuriozít, sa v spoločnosti preslávil okázalými večierkami. Keď sa tento záhadný človek pochváli Herculovi Poirotovi, že vražda je preňho formou... Čítať viac

Séria
Hercule Poirot
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2021
192 strán
3-4 hodiny čítania

Pán Shaitana, výstredný zberateľ kuriozít, sa v spoločnosti preslávil okázalými večierkami. Keď sa tento záhadný človek pochváli Herculovi Poirotovi, že vražda je preňho formou umenia, detektív len váhavo prijme pozvanie na bridžový večierok ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Posielame do 15 dní
Ďalšie knižné vydania (5)
Cards on the Table - Agatha Christie, HarperCollins, 2018
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Viac ako 30 dní
-5 %

10,09 €


Cards on the Table - Agatha Christie, HarperCollins, 2016
Brožovaná väzba
Angličtina, 2016
Viac ako 30 dní
-5 %

9,48 €


Karty na stole - Agatha Christie, Slovenský spisovateľ, 2016
Pevná väzba
Slovenčina, 2016
Vypredané

Karty na stole - Agatha Christie, Knižní klub, 2015
Pevná väzba
Čeština, 2015
Vypredané

Karty na stole - Agatha Christie, Knižní klub, 2002
Pevná väzba
Čeština, 2002
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Finalisti ceny Anasoft Litera 2023

Viac o knihe

Román Karty na stole z roku 1936 patrí medzi najlepšie a najoriginálnejšie diela legendárnej Agathy Christie. Táto skvelá detektívka so slávnym Herculom Poirotom v hlavnej úlohe vychádza v novom vydaní.

Pán Shaitana, výstredný zberateľ kuriozít, sa v spoločnosti preslávil okázalými večierkami. Keď sa tento záhadný človek pochváli Herculovi Poirotovi, že vražda je preňho formou umenia, detektív len váhavo prijme pozvanie na bridžový večierok, počas ktorého mu hostiteľ plánuje predstaviť súkromnú „zbierku“ vrahov. Okrem štyroch hostí, ktorí vraj v minulosti spáchali vraždu, sa u Shaitanu stretávajú aj štyri detektívne esá: superintendent Battle zo Scotland Yardu, známa autorka detektívok Ariadne Oliverová, plukovník Race z kráľovskej tajnej služby a vychýrený detektív Hercule Poirot. Spočiatku nevinná partia bridžu sa však rýchlo zmení na celkom inú hru...
Čítať viac
Originálny názov
Cards on the Table
Počet strán
192
Väzba
pevná väzba
Rozmer
142×203 mm
Hmotnosť
306 g
ISBN
9788022023344
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
966567
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Séria
Hercule Poirot
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

16 hodnotení

20
5
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

23
Ďábelské hry - Angela Marsons, 2021
Práve čítam
Ďábelské hry

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený zákazník
3.2.2022
Štyria detektívi. Štyria vrahovia a opäť brilantná detektívka z pera Agathie Chr
Útla knižka Karty na stole ponúka viacvrstvový príbeh, v ktorom Vás Agatha Christie bude vodiť po falošných stopách, s niekoľkými vraždami v minulosti, v súčasnosti, s troškou romantiky a podvodov. Táto spisovateľská dáma ma opäť poriadne povodila za nos, keď som len pár strán pred koncom knihy zvýskla "ja som to vedela!!!" dočítala som záver, a "zložila" z hlavy pomyselný klobúk, pretože som sa nechala nachytať.
Na záver citát z knihy z ktorým nesúhlasím: "Viete mňa zločin veľmi nezaujíma. Podľa mňa nezaujíma ani ostatné ženy. Detektívky čítajú len muži." :-) Odporúčam všetkými desiatimi.
Čítať viac
12.1.2022
Konečne kniha od anglickej kráľovnej detektívky, ktorá splnila moje očakávania. Až doposiaľ som nerozumela všeobecnému zaľúbeniu v jej románoch, pretože vždy sa mi podarilo uhádnuť vraha už v prvých kapitolách. Karty na stole boli ale iné. Primäli ma obdivovať autorkinu genialitu a ukázali mi Agathu Christie v úplne inom svetle.

Už len to, že sa v príbehu neriešila len jedna vražda bolo pre mňa ako pre čitateľa zaujímavé. Okolnosti vraždy ponúkali veľa možností a s radosťou hodnotím, že autorka bola natoľko kreatívna, aby ich premenila na tento skvelý príbeh. Toto vyšetrovanie bolo plné nekonečného množstva zvratov. Prichádzali nečakane, posúvali príbeh vpred a udivovali ma. Často som takto sledovala nesprávne vodítka a bola presvedčená o vine jednej osoby, no autorka vytiahla z rukáva nejaké eso a moje presvedčenie rozbila. Totožnosť vraha som sa tak dozvedela až na posledných stranách.

Keď sa jedná o záhady som dobrá v ich odhaľovaní a len tak niečo ma neprekvapí, ale teraz ma autorka šokovala a nie len zápletkami. Postavy, totiž štyria podozriví, boli perfektne napísaní a do príbehu zapadali. Poirot je skvelá nevtieravá postava a obľúbite si ho takmer automaticky. Páčil sa mi aj Battle a jeho pasáže. Jediné, čo mi vadilo, bola pani Oliverová, pretože ju vôbec nemám v láske. Je detinská a prekážajú mi jej repliky.

Myslím si ale, že Karty na stole je dokonalá detektívka. Príbeh a nápad, na ktorom je postavený je fantastický. Len ťažko by ste našli niečo, čo vás takto prekvapí a zároveň tomu nechýba logika. Kniha je pútavá a dobre napísaná. Neviem si predstaviť, že by niekoho nezaujala. Patrí medzi najlepšie detektívne romány, s akými som sa doposiaľ stretla.
Čítať viac
knizny_blond
Neoverený nákup
30.10.2021
Táto detektívka od Agathy Christie je iná ako jej ostatné. Sama autorka na to na prvej strane upozorňuje…
?
Hercule Poirot je na výstave, kde ho pozve pán Shaitana k sebe domov. Samozrejme, budú tam další hostia.
V daný večer ako zábavu štyria z hostí začnú hrať bridž. Pre mňa táto kartová hra bola doteraz neznáma, takže som sa pri tejto detektívke dokonca niečo nové naučila... Následne sa stane vražda ani neviem ako! Zbehne sa to tak rýchlo… A podozrivý sú len štyria! Jeden z nich však je určite vrahom…
?
Tento prípad nepatrí Poirotovi v pravom slova zmysle, on ho pomáha vyšetrovať. Poirot ma neskutočne prekvapil, pretože zvolil excelentnú formu vyšetrovania. Bežného detektíva by nenapadlo zameriavať sa na také na oko nepodstatné veci, ako Poirota. Nie nadarmo sa hovorí, že je veľký a slávny monsieur Hercule Poirot!
?
Ja som mala dvoch potenciálnych adeptov na vraha, no i tak som rozmýšľala či tento prípad nebude niečo viac prešpekulovaný.
Agatha Christie vás v tejto detektívke viackrát obalamutí. Pozornosť nasmeruje na možného skutočného vraha a následne to vylúči. Sú štyria podozrivý a do každého minulosti sa nahliadne…
?
V tejto detektívke sa objavuje zaujímavá postava pani Oliverovej, ktorá sa na prípade taktiež podieľa. Je spisovateľka detektívnych románov. Snažila sa párkrát svoje slova vyvrátiť a tak ma aj dobre pobavila.
?
Za mňa bravúrne dielo!
Čítať viac
12
Práve čítam
Chyžná

Nenazvala by som sa knihomoľom, napriek tomu som u mojich známych a priateľov známa tým, že veľa čítam. K mojej čitateľskej vášni ma viedla aj ma v nej podporovala moja mama. Takmer každú jednu knihu som dostala práve od nej. A keď sa u mňa v detstve prihlásili zdravotné problémy, nemocnica a barle, tak mi moja mamina chodila požičiavať knihy do knižnice. V to leto som ich prečítala okolo 50. Momentálne stíham knihy kupovať rýchlejšie, než čítať, pretože nie vždy je čas, najviac ma zamestnáva práca a cesta do nej a z nej (nie každý môže mať home office).

Eva Prosňáková
Overený zákazník
11.9.2021
Pekne zamotaný príbeh
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
„Vyberte toho, kto s najmenšou pravdepodobnosťou spáchal zločin, a v deviatich prípadoch z desiatich už nemusíte robiť vôbec nič.“

Karty na stole je pekne zamotaná kniha, v ktorej do poslednej chvíle neviete určiť, kto je vrah. Čas od času sa mi už podarí odhaliť vraha skôr, ale tu som sa asi príliš nechala viesť predslovom v knihe a vetou, ktorú som z knihy citovala. Naozaj som si myslela, že napokon bude vrahom tá osoba, o ktorej by to človek najmenej povedal, tá jemná, ustráchaná a nevinne sa tváriaca. Samozrejme ako postupuje príbeh, všetko zamotané sa pomaly odmotáva.

Nie len Hercule Poirot má pred sebou pomerne málo dôkazov a indícií a žiaľ, nemôže sa oprieť ani o svedkov. V knihe postupuje typicky poirotovsky, psychologicky, prostredníctvom rozhovorov a psychoanalýzy. Súčasne však treba poukázať a na skvelú postavu Ariadny Oliverovej, ktorú som si už za tie roky veľmi obľúbila (pripomína mi trochu slečnu Marplovú), a ktorá do vyšetrovania prispeje vždy nejakou skvelou poznámkou alebo skutočnosťou, ktorú sa niekde dopočula, videla, zažila. Myslím, že v tejto knihe mi prišiel navyše len superintendent Battle, ktorý bol spomalený, priamy, a ničím nevýrazný. No knihu ako celom som si veľmi užila a aj rozuzlenie, a teda odhalenie vraha bolo pre mňa prekvapivé.
Čítať viac
Miriam Biróová
Overený nákup
18.6.2018
Karty na stole
Výborná klasická detektívka mojej obľúbenej Agathy. Prečítala som ich už mnoho a stále sa neviem nabažiť práve tohto klasického štýlu z krásneho obdobia a môj milovaný Hercule Poirote je jednoducho neopakovateľný a jedinečný!!! Vrelo odporúčam všetkým milovníkom klasickej a výbornej detektívky. Čítať viac
Ľudmila Černecká
Overený zákazník
18.3.2017
skvelá partia bridžu
ďalšia výborná detektívka, ktorú prečítate na jeden šup. Agatha vtipne vyberá postavy, viackrát sa v jej príbehoch spomínajú detektívky, buď sú postavy čitatelia detektívok alebo ako v tomto prípade je jedna z postáv spisovateľka detektívok, Poirot je v tomto príbehu celkom kľudný, dej napreduje, všetko sa uberá jedným smerom, všetko je jasné až zrazu úplný šok na konci knihy a teda čo musím napísať ten kto nehrá bridž, nebude rozumieť všetkým tým pojmom ale celkom to láka si ho aspoň vyskúšať zahrať v pikách a vyniesť robery :-))) Čítať viac

Agatha Christie

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Anna mu bola privysoko nie pre vonkajšie okolnosti, ale pre to, že ju nechápal, že mu bola hádankou. Taká čistota sa rozprestierala okolo nej, že sa bál k nej pristúpiť aj s najčistejším citom, aby po ňom nezostala nejaká škvrna. “

Suchá ratolesť
Svetozár Hurban Vajanský