Neplač, miláčik - Mary Kubica, Slovenský spisovateľ, 2022

13,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Neplač, miláčik

Jedného nedeľného rána mladá žena Esther Vaughanová zmizne bez stopy zo svojho bytu v centre Chicaga. Keď jej spolubývajúca Quinn Collinsová nájde medzi priateľkinými vecami... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2022
296 strán
4 hodiny čítania

Jedného nedeľného rána mladá žena Esther Vaughanová zmizne bez stopy zo svojho bytu v centre Chicaga. Keď jej spolubývajúca Quinn Collinsová nájde medzi priateľkinými vecami záhadný list adresovaný Miláčikovi, jej obavy o ňu ešte vzrastú ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Posielame do troch dní
Ďalšie knižné vydania
Neplakej - Mary Kubica, Edice knihy Omega, 2018
Pevná väzba
Čeština, 2018
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Vláda kráľa - Rina Kent, Ikar, 2023

Viac o knihe

Nezáleží na tom, ako rýchlo a ďaleko utečiete. Minulosť vás aj tak nakoniec dobehne.

Jedného nedeľného rána mladá žena Esther Vaughanová zmizne bez stopy zo svojho bytu v centre Chicaga. Keď jej spolubývajúca Quinn Collinsová nájde medzi priateľkinými vecami záhadný list adresovaný Miláčikovi, jej obavy o ňu ešte vzrastú a začne si klásť otázky, ako dobre ju pozná a kto v skutočnosti Esther je. Medzitým v neďalekom mestečku na brehu Michiganského jazera skríži cestu osemnásťročnému Alexovi Gallovi tajomné dievča bez mena. Alexa priťahuje jeho krása i záhadnosť, ibaže ich vzťah, ktorý sa začal pomerne nevinne, postupne prerastie v čosi temné a zlovestné.

Zatiaľ čo Quinn neúnavne hľadá odpovede v snahe vypátrať nezvestnú spolubývajúcu, Alex čoraz väčšmi podlieha nebezpečnému čaru tajomnej cudzinky, až napokon sa ich zdanlivo nesúvisiace príbehy pretnú v nepredvídateľnom, dych vyrážajúcom finále.
Čítať viac
Originálny názov
Don't You Cry
Počet strán
296
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
415 g
ISBN
9788022023016
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
966535
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,8 / 5

6 hodnotení

2
2
1
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

30.3.2023
zhodou náhodou som pred Neplač, miláčik čítala knihu Posledná vec, čo mi povedala. obidve majú podobnú zápletku- nezvestnú blízku osobu (spolubývajúcu/ manžela). a jedna z nich bola teda o niečo lepšie a to práve táto od Mary Kubica.

Neplač, miláčik bola moja druhá kniha od autorky. jej štýl písania a rozprávania mi celkom sadol a bola som zvedavá čo si pre čitateľa pripravila tentoraz. kniha má celkom zaujímavo vyskladanú zápletku a strieda v sebe pohľady dvoch postáv, ktoré na prvý pohľad spája jedna a tá istá osoba. ale je tomu naozaj tak? kde sa ukrýva pravda? autorka sa po celý čas pohráva s čitateľom, podsúva mu rôzne veci, zavádza ho. v obojoch dejových linkách nastávajú postupne zvraty, objavujú sa nové stopy a čitateľ si postupne skladá celkový obraz. občas je síce správny, občas ho autorka presvedčí o tom, že nech sa predsa len nad vecami trochu zamyslí. istá časť zápletky mi došla možno niekde v polovici, ale zvyšok teda nie, lepšie povedané, nie v tejto verzii.

kniha sa čítala aj vďaka striedaniu postáv a krátkym kapitolám dobre a rýchlo. určite to nebola moja posledná kniha od nej a siahnem aj po ďalších
Čítať viac
3

Knižné tipy a prostý názor jednej knihomoľky, ktorá čítaním uniká z vyčerpávajúcej reality dospeláka. IG: @girlwiththebooks

girlwiththebooks _
Overený zákazník
11.7.2022
“Majstrovsky napísaný psychologický triler a bravúrne rozuzlenie, ktoré Vás doslova omráči.” - Po týchto riadkoch by asi každý z nás čakal niečo nadpriemerné. Dačo, čo iné knihy strčí do vrecka a zanechá vo Vás ten nedefinovateľný pocit hnevu pretnutého s pobláznením.

Bohužiaľ, dnes to nie je ani zďaleka spomínaný prípad.
Autorka mala celkom zaujímavý nápad, no podala ho úplne bez iskry. Absolútne nič som z knihy necítila. Neskutočne veľa nepodstatných pasáží, bez kt. by sa knižka obišla a nikomu by nechýbali.

V príbehu máme dva pohľady. Jeden patrí Quinn - ženskej, kt. po sobotňajšom záťahu nevie nájsť svoju spolubývajúcu. V priebehu niekoľkých dní sa premení na paranoidnú schýzu a Vám chtiac nechtiac začne liezť na nervy.
Druhý pohľad patrí 18r. Alexovi. Jeho životný príbeh rozhodne stál za zmienku. Bola to asi jediná časť knihy, kt. so mnou emocionálne pohla. A zvyšok? Chápem, že ho Perla fascinovala. Veď bola ako krásny prízrak (chvíľu som si sama myslela, že je len duch - výplod fantázie strápeného chlapca). Ale prečo za ňou doliezal ako splašené šteniatko aj po tom, ako sa prejavila? To nechápem. Racionálne zmýšľanie si dalo dovolenku a nemohlo to skončiť inak, ako katastrofou. Škoda.
Zhruba polovica knihy (možno aj viac) mi nedávala zmysel. Prečo autorka píše práve tieto dve dejové linky? Ako spolu súvisia? A predovšetkým, čo sa tam, doriti, vlastne deje? Popri nekonečných opisoch som mysľou míňala posolstvo knihy. Ak tam teda nejaké posolstvo bolo.

Omračujúci sľubovaný koniec sa taktiež nekonal. Zbytočná smrť. Ale prosím, niekoho sme predsa zabiť museli, keď je to triler, no nie?
A najtrápnejší bozk na poslednej stránke radšej ani nekomentujem. Myslím, že by sme sa všetci zaobišli aj bez neho.

Autorka sa síce snažila, no ja si napínavý triler predstavujem úplne inak. Nečítala som iné jej knihy, ale celkom sa obavám, že to bude podobne ako dnes - len skomolenina viet hrajúca sa na plnohodnotný príbeh.
Čítať viac
Ingrid
Neoverený nákup
13.5.2022
Slabé
Za mňa priemerná autorka so slabými príbehmi a nepresvedčivým podaním. Jej najnovšia kniha v tomto nesklamala. Nikdy jej to napätie a hrôzu neverím, emócie v jej knižných postavách mi prídu umelé, instantné. Snažila sa u hlavnej hrdinky vytvoriť paranoju a bludné zmýšľanie, mne to však prišlo ako nepodarená paródia... Čítať viac
30.3.2022
Knihy od spisovateľky Mary Kubica mám veľmi rada. A myslím, že hovorím za nás viacerých. Dôkazom jej obľúbenosti na slovenskom knižnom trhu je jej ďalšia kniha s názvom Neplač, miláčik. Podobne ako pri jej predchádzajúcich dielach sa aj u tejto novinky môžeme tešiť na veľkú dávku napätia spojenú s postupným odhaľovaním šokujúcich tajomstiev, ktoré až do konca príbehu čitateľovi poriadne pomotajú hlavu a potrápia myseľ.

Dejová línia príbehu sa skladá z dvoch rovín. V tej prvej sa stretávame s Quinn, ktorá býva spoločne s Esther v malom prenajatom bytíku v centre Chicaga. Zatiaľ čo Quinn vedie celkom bujarý život plný neviazanosti, Esther je skôr utiahnutou osobou, ktorá trávi svoj čas predčítaním kníh deťom v knižnici či spievaním v kostolnom zbore. Aj napriek protikladným povahám sa z nich stanú priateľky. Keď jedného dňa Esther bez stopy zmizne, Quinn sa rozhodne priateľku hľadať. Počas pátrania však vychádzajú ma povrch nové skutočnosti a Quinn zisťuje, že jej spolubývajúca možno vôbec nie tou, za ktorú sa vydáva.

Druhý - zdanlivo nesúvisiaci - príbeh sa točí okolo Alexa, mladého umývača riadu, ktorý viac než svoju prácu neznáša svoj život po boku opileckého otca. Keď sa jedného dňa v kaviarni zjaví neznáma žena, Alexa opantá natoľko, že ju začne sledovať. Kto je táto záhadná žena a prečo každý deň chodí do kaviarne a pozerá vždy jedným smerom, akoby niekoho sledovala alebo na niekoho čakala? A ako budú tieto dva úplne odlišné prípady spolu súvisieť? Verte mi, že ich línie sa raz pretnú, ale budete rovnako prekvapení ako ja, za akých okolností sa to stane.

Mary Kubica je jedna z mála autoriek, u ktorých si môžem byť na stopercent istá, že výsledné a nezabudnem podotknúť, že vždy prekvapivé a originálne rozuzlenie sa dozviem vždy až na úplnom konci. Na jej knihách milujem tak veľmi dôležitú nepredvídateľnosť a rovnako aj fakt, že dokáže čitateľa držať počas celého príbehu v neustálom vytržení. Pri čítaní tejto knihy pomaly rozmotávame klbko tajomstiev s prímesou lží a temnoty, a keď sa dostaneme k samotnému jadru, sme zhrození a nadšení zároveň. Výborné a napínavé čítanie.
Čítať viac
11.2.2022
Priemer
Od autorky mám prečítané všetky knižky a boli výborné. "Neplač miláčik" bola tiež výborne napísaná najmä smutný život opusteného chlapca, ale v porovnaní s predchádzajúcimi bol už v polovici knihy viac menej jasný záver. Ale kniha sa čítala dobre, nechýbalo napätie, priateľstvo, láska... Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Nejprve myšlenka, a pak rozhodný pohyb v přímém směru po jediné koleji k určenému cíli. Může jedno dávat smysl bez druhého? Není snad zhoubné mít cíl a nekráčet k němu - nebo naopak kráčet jen tak, bez cíle? Odkud pramení zloba, která se šíří světem, která se ze všech sil snaží oddělit jedno od druhého, poštvat jedno proti druhému? “

Atlasova vzpoura - Ayn Rand, 2014