Vianoce
Geografia 6 - učebnica -
Geografia 6 - učebnica

9,44 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Geografia 6 - učebnica

pre 6. ročník ZŠ

  Učebnica je v poradí druhou v súbore učebníc pre 2. stupeň základných škôl. Vychádza z dôvodu potreby aktualizovať učebnice na základe súčasných poznatkov geografie. Rovnako... Čítať viac

  Séria
  Geografia 6 (Orbis Pictus Istropolitana)
  Vydavateľstvo
  Orbis Pictus Istropolitana, 2022
  Počet strán
  96

  Učebnica je v poradí druhou v súbore učebníc pre 2. stupeň základných škôl. Vychádza z dôvodu potreby aktualizovať učebnice na základe súčasných poznatkov geografie. Rovnako posilňuje názornú a vizuálnu stránku učiva... Čítať viac

  • Kniha
  • Slovenčina
  10,00 €

  9,44 €

  -6 %
  Na sklade, objednávajte však rýchlo
  Stíhame do Vianoc

  Vianoční škriatkovia odporúčajú

  9,44 €

  Viac o knihe

  Učebnica je v poradí druhou v súbore učebníc pre 2. stupeň základných škôl. Vychádza z dôvodu potreby aktualizovať učebnice na základe súčasných poznatkov geografie. Rovnako posilňuje názornú a vizuálnu stránku učiva. Medzipredmetové vzťahy a aktuálne problémy sveta (ekológia, klimatické zmeny) sú samozrejmou súčasťou novej učebnicovej sady.

  Každý tematický celok sa začína úvodnou motivačnou dvojstranou. Otázky na zamyslenie (Budem premýšľať o…) motivujú žiakov k ďalšiemu poznávaniu. Odpovede žiaci získajú, keď postupne preberú jednotlivé témy tematického celku.

  Na rýchle pochopenie, o čom daná téma bude, slúži rubrika Dozviem sa… Motivuje žiakov k ďalšiemu učeniu sa a práci s učebnicou. Žiaci by mali sami vedieť nájsť na konci hodiny odpovede. Zároveň si pomocou tejto rubriky rýchlo pripomenú, čo sa v danej téme preberalo, čo sa dá využiť na reflexiu o učení sa.

  Obsah tém je primerane sprístupnený vo výkladovom texte a rozvitý množstvom doplňujúcich obrázkov, s ktorými sa dá pracovať ako s ikonickým textom. Farebne zvýraznené kľúčové slová pomáhajú pri rýchlej orientácii v texte a pomáhajú žiakovi pri recepcii náučného textu.

  Mapy a schémy sú informačne bohaté a poskytujú učiteľovi východisko na prácu v rozličných fázach hodiny.

  Rubrika Vedeli ste, že…? dopĺňa hlavný text ako nadstavbová časť s najnovšími zaujímavými faktami. Zvyšuje motiváciu a pre niektorých žiakov aj uľahčuje prípravu na geografické súťaže.

  Každú tému uzatvárajú Otázky a úlohy na upevnenie učiva, na rozvoj medzipredmetových vzťahov a cielene rozvíjajú kritické myslenie žiakov.

  Učebnica je vytvorená na základe platného iŠVP.

  Učebnicu dopĺňa pracovný zošit Geografia 6 s množstvom úloh rôznej obťažnosti. K pracovnému zošitu je pre učiteľov v ponuke aj Zošit pre učiteľa s vypracovanými odpoveďami a riešeniami.
  Čítať viac
  Počet strán
  96
  Rozmer
  210×297 mm
  Hmotnosť
  290 g
  ISBN
  9788081209307
  Rok vydania
  2022
  Edícia
  Geografia (Orbis Pictus Istropolitana)
  Naše katalógové číslo
  957423
  Jazyk
  slovenčina
  Pôvod
  Slovensko
  Séria
  Geografia 6 (Orbis Pictus Istropolitana)
  Vydavateľstvo
  Orbis Pictus Istropolitana
  Pre koho
  pre žiakov
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  Ako sa páčila kniha vám?

  „Postupne som však zisťovala, že život nie je príbeh, ktorý o sebe rozpoviete vy, ale príbeh, ktorý o vás porozpráva niekto iný.“