Kým si, keď sa nik nepozerá? - Bill Hybels
Kým si, keď sa nik nepozerá?
5,87 €
Knihy
E-knihy
5,87 €

Bežná cena Bežne 6,90 €

Ušetríte 15%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Zistite, k čomu vás Boh v tomto svete povoláva.

Kniha Kým si, keď sa nik nepozerá? dláždi cestu k poznaniu ako získať Boží charakter.

"Keď si ráno čítam noviny alebo keď večer počúvam správy, vždy reagujem rovnako: zlo zo sveta nezmizne, pokiaľ ľudia, ktorí milujú Boha a ktorí sa pálčivým problémom sveta odmietajú podvoliť, nezačnú žiť podľa svojich hodnôt - odvahy, disciplíny a lásky."
Bill Hybels
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
144
Hmotnosť
186 g
Rok vydania
2010
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kumran
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788089487028
Naše katalógové číslo
95374

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

9 hodnotení

1
7
1
0
0

xixina
2.12.2012
Názor čitateľa
Priznám sa, že keď som siahla po knihe s týmto názvom, moja prvá domnienka stavala knihu do pozície „usvedčovacieho“ nástroja. Myslela som si, že človek je po prečítaní usvedčený z toho, že v mnohých situáciách nie je tým, kým navonok je. A tak som sa pred začítaním sa spýtala sama seba: „Z čoho ma kniha môže usvedčiť?“ A priam som to aj očakávala, lebo človek často robí chyby, ktoré si ani neuvedomuje. Teraz po prečítaní (keď už viem o čom je) by som otázku pretransformovala a mala by znenie: „ K čomu ma táto kniha ide motivovať?“ Odpoveď na prvú otázku je iná než som čakala. Naozaj kniha neusvedčuje nikoho z ničoho (aj keď by sme si niekedy zaslúžili). A odpoveď na druhú otázku by sa dala sformulovať v zmysle, že kniha sa snaží motivovať čitateľa k tomu, aby bol človekom s Božím charakterom. Motivovať k charakteru, ktorého črty sú odvaha, disciplína, vízia, vytrvalosť a láska. Tomuto sa kniha venuje a o tomto je, pretože každej z týchto čŕt sa autor osobitne venuje (láske dokonca v štyroch kapitolách).
Na charakteristiku a priblíženie jednotlivých čŕt autor uvádza konkrétne príklady zo života, čo považujem za veľmi dobré. Tiež sa mi páčilo s akým majstrovstvom približuje Božie Slovo človeku dnešnej doby, keď cituje pasáže z evanjelií a dáva ich do súvisu so situáciami, ktoré zažívame dnes. Človek si tak môže lepšie uvedomiť skutočnú aktuálnosť Božieho Slova. Čo mi však v knihe chýba je nejaký konkrétnejší návrh ako nadobudnúť tieto charakterové črty. Ako sa stávať napr. odvážnejším? Áno, sú tu nejaké body o ktoré sa dá oprieť, ale zdá sa mi to málo. Kniha motivuje človeka natoľko, že chce, ale ľahko sa stane, že ho zastaví otázka AKO? Na mnohých stranách hovorí o Ježišovi, o tom, aký mal charakter a aký charakter chce vidieť v nás, ale nenachádzam v nej žiaden impulz k tomu, aby sme sa na Ježiša systematicky a každodene napojili skrze modlitbu.
Kniha na mňa nezapôsobila úplne stopercentne, čítanie bolo pre mňa celkom príjemným vyučovaním, v ktorom ma mnohé veci oslovili, ale celkovo som nevedela čo sa ešte ďalej odo mňa očakáva. Obrovský potenciál knihy sa mi zdá mierne nevyužitý, pretože mi v nej chýba vačšia konkrétnosť v odpovedi, výzva a poriadne povzbudenie. Tak nejak by som si ja osobne predstavovala knihu s ktorou človek nielen súhlasí, ale na jej základe aj posunie svoj život niekam ďalej.
Čítaj viac
nixinella
5.10.2012
Kniha, ktorá vás postrčí o krok vpred... alebo aj o päť
K tejto knihe som sa dostala celkom náhodou. Zvyčajne čítam úplne iné žánre, avšak myslím, že táto mi skutočne v niečom pomohla. Kapitoly o tom, ako sa priblížiť Bohu sa totiž dajú univerzálne aplikovať na všetko, čo by sme chceli robiť, alebo už robíme.

Je to kniha, ktorá vám vlezie do hlavy a zamyslíte sa nad tým, ako žijete, no k ničomu vás nenúti. Začnete rozmýšľať o sebe, o svojom vnútre a o tom, čo by sa dalo vo vašom živote zmeniť, zlepšiť.

Mne osobne knižka dodala odvahu vrhnúť sa do nových vecí, nových projektov, rozhodla som sa nestagnovať, ale niečo tvoriť. Ak dodržím všetky princípy, ktorým sa autor v knihe venuje, verím, že sa mi naozaj podarí všetko, pre čo sa skutočne rozhodnem.

Podrobné návody však nehľadajte. Kapitoly sú skôr barličkami, no na to, čo a ako máte robiť, musíte prísť sami. Pri čítaní možno budete knihu často odkladať, tak ako som to robila ja a zamýšľať sa nad svojim životom a ak budete otvorení svojmu vnútru, ono samo vám ponúkne riešenia na rôzne problémy.

Kniha je akýmsi „štuchnutím“ medzi rebrá, postrčením, možno jemným kopancom, aby sme sa trochu spamätali a začali meniť svet tým, že sa začneme meniť sami. K lepšiemu.

Ak máte chuť na knihu, ktorá vám nechá priestor, ktorá vás do ničoho nebude nútiť a načrtne vám akou cestou by ste sa mohli uberať, ak sa naozaj rozhodnete, je to kniha pre vás.
Čítaj viac
Letitia
5.6.2012
O knihe Kým si, keď sa nikto nepozerá?
Priznám sa, že asi najviac z celej knihy ma oslovil nadpis. Očakávala som, že ma kniha usvedčí z toho, čo skrývam pred ľuďmi, alebo ako podlieham svojim náladám a telesným žiadostiam vo veciach, ktoré nikto nevidí - a nesúdi.

Úvodná kapitola ma naozaj chytila. Navnadila ma a ja som som hltala ďalšie stránky s očakávaním, že sa dozviem, ako môžem JA zmeniť svet., alebo aspoň nejaký kúsok sveta, k lepšiemu. Ako to vyjadril autor: "...keď svoje zásady začnú uplatňovať ľudia, čo milujú Boha, a nedopustia, aby ich priveľké problémy dnešného sveta prevalcovali. ... vtedy dochádza k zmene. K veľkej zmene."

A naozaj som sa dozvedela niekoľko princípov. Niektoré kapitoly ma zaujali viac, niektoré menej. Ale kniha sa ma nepokúšala z ničoho usvedčiť. Naopak, ak by som ju mala zaradiť, povedala by som, že je to jeden z tých amerických návodov na šťastnejší (alebo ak chcete lepší) život. Ale nie v zmysle "ako si utrhnúť z koláča (majetkového, emocionálneho, rodinného, akéhokoľvek) väčší kúsok, ale skôr v zmysle "ako dať" niečo hodnotné, alebo "ako byť" dobrým, užitočným človekom. Alebo "ako prijímať", žasnúť nad nesmiernou láskou Boha ku mne a čerpať z nej silu, ochotu, oheň pre konanie všetkého toho dobra, ktoré svet (ľudia v mojej blízkosti) odo mňa potrebuje. A na rozdiel od tých "bežných návodov" neponúka ľahké ani rýchle zmeny. Ale ukazuje cestu k cieľu, ktorá vyžaduje veľa námahy, veľa bolesti a roky vernosti.

Priznám sa, že ako som sa spočiatku rozbehla a hltala som niekoľko kapitol každý deň, neskôr som v čítaní značne spomalila. Ale nie preto, že by mi kniha už nemala čo povedať. Naopak, takmer po každej vete, alebo odstavci som sa musela zastaviť a zamyslieť sa, porovnávať, pozhovárať sa so svojim vnútrom, i so svojim Pastierom... Dúfam, že čas strávený čítaním (a nielen čítaním) prinesie svoje ovocie v mojom živote - a možno aj v tom vašom.
Čítaj viac
Dominika Spodniaková
12.9.2011
Názor čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Hneď na začiatku chcem povedať, že Bill Hybels (americký pastor v komunite Willow Creek), už dávno nie je chlapík najmladší. Vlastne tento rok oslávi šesťdesiatku. Ale viete čo? Na jeho slovách, štylistike a celkovej stavbe textu to vôbec nie je cítiť. Doslova v knihe cítiť mladosť jeho ducha. A to myslím vážne. Nijaké zbytočné dospelácke poučovanie, nijaká kritika, výčitky, nadradenosť ani nič, čo poznáme ako bežný faktor dospeláckej komunikácie. No aj napriek tomu sa vám (mne) každé jedno slovo dostane pod kožu (v dobrom slova zmysle) a nenechá vás ostať rovnakým.
No ale aby som už konečne prešla k veci... Kým si, keď sa nik nepozerá? podľa obalu hovorí, že je to kniha, ktorá dláždi cestu k tomu, ako získať Boží charakter. (Neľakajte sa, viem, že tento Balog nemusia čítať len veriaci a preto chcem povedať, že poznám pár ľudí, ktorí tento druh charakteru majú, hoci veriaci nie sú. Skrátka im to tak hovorí ich svedomie.) Nejde však o nijaké „o-dušu-modlenie“, ako by sme si mohli myslieť. Ide o ODVAHU (odvahou premôcť strach, ktorý ochromuje, odvahu bojovať za vzťahy, za veľké veci a nevzdávať sa tých malých. Ide o odvahu žiť život naplno.), DISCIPLÍNU (ako sa hovorí najskôr práca, potom pláca... znie to staromódne, ale keď tú myšlienku uchopíte naozaj pevne do rúk, zistíte, že bez disciplíny to proste nejde.) ,VÍZIU (nájsť v sebe aj v druhých veciach, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné. Talenty a dary, koľko by sa toho dalo dosiahnuť, keby ich každý využil a nebál sa ich prejaviť naplno. A čo sny? Prečo si ich neplniť? Prečo si neplniť aj tie najšialenejšie sny, ktoré máme? Chýba nám odvaha? Alebo disciplína ísť za nimi?...), VYTRVALOSŤ (prekročiť vlastné hranice a limity.) no a napokon LÁSKU (fakt podstatná zložka).
Zakaždým, keď som knihu otvorila a začítala sa do nej, uvedomila som si, ako sme (som) spohodlneli. Máme pocit, že ak sme teenageri, alebo YA, nič sa nás netýka. Stačí ísť párkrát do školy, občas do roboty a užívať si život plnými dúškami. Kniha nám však kladie otázku: Čo ak je život a čas ktorý práve prežívame hodný viac, ako len toho, aby sme ho len tak... preflákali. Čo ak sa máme stať napríklad super hrdinami, ktorí môžu zmeniť svet. Ktorí na to majú?
Čítaj viac
Jana Guričanová
19.5.2011
Názor čitateľa
Si to ty, kto šíri lásku. Si to ty, kto vychádza ľuďom v ústrety. Si to ty, kto sa postaví proti nespravodlivosti. Si to ty, kto zastaví násilie. Si to ty, kto pomôže ľuďom zmieriť sa s Kristom.

Ježiš nás povolal, aby sme boli s ním. Keď sa za nás modlil, hovoril: „Už nie som vo svete, ale oni sú vo svete... Neprosím, aby si ich vzal zo sveta, ale aby si ich ochránil pred Zlým... Ako si ty mňa poslal na svet, aj ja som ich poslal do sveta.“ (Ján 17)

Boli sme pozvaní, presnejšie povedané povolaní, určení, byť lampou postavenou na svietniku a mestom žiariacim na návrší – mestom, ktoré sa nedá ukryť. Bill Hybles v prvej časti svojej knihy definuje niekoľko vlastností Božieho charakteru, ktoré nevyhnutne potrebujeme získať, aby sme mohli naplniť konkrétne Božie volanie v našich životoch. Potrebujeme sa stať odvážnymi ľuďmi, ktorých rozhodnutia nie sú podmienené strachom. Musíme sa naučiť disciplíne, ktorá je trpezlivá a dokáže byť verná, aj keď ovocie a zmysel ešte nie je vidieť. Odmena príde, disciplína ju však nepotrebuje hneď. Sme povolaní byť ľuďmi vízie, ktorí vidia za horizont, nespoliehajú sa len na prirodzené zmysli a vlastné pocity. Zárukou, že toto všetko bude fungovať je však vytrvalosť. Byť vytrvalý, to znamená ostať verný, aj keď sa zmenia okolnosti, môj vlastný názor, moje pocity. Vytrvalosť obsahuje aj schopnosť prekonať prekážky, bojovať, prekročiť svoje vlastné hranice.

V druhej časti knihy dostaneš odpoveď na otázku akou láskou je potrebné milovať svet a ľudí, aby si bol soľou i svetlom. Láska, ktorou miluje Boh nie je sladká láska z romantických filmov. Aby sa naša láska podobala Božej, musí byť nežná, prísna, obetavá i radikálna. Žijeme v dobe, keď je moderné milovať tak, aby všetci boli spokojní. Len nemať s niekým konflikt. Láska však musí vedieť byť prísna, nedokáže sa prizerať, ako sa niekto rúti k sebazničeniu. Obetavá láska je láska, ktorá dáva a nežiada späť. A radikálna láska dáva viac, než sa od nej požaduje, dokonca viac, než sa jej vyplatí.

Ak sa ti zdá, že sa ľudia, alebo aj ty sám, točíte v uzavretom kruhu „Oko za oko, zub za zub.“, vedz, že Boh ťa volá pretať tieto putá, zhodiť tieto reťaze. Je to veľmi prísne, radikálne, ale si povolaný nastaviť aj druhé líce, keď ťa bijú, keď sa súdia o spodný odev, nechať im aj plášť, keď si chcú požičať, ty máš darovať a nežiadať späť. Dobrom máš premáhať zlo. Len nikdy nezabudni na to, že hovoríme o Božom charaktere, ktorý nikdy nedosiahneš z vlastných síl. Budeš musieť priznať, že to nikdy nedokážeš, že na to nemáš, že toho nie si schopný. Budeš musieť prísť k Bohu a spoľahnúť sa na Jeho milosť, ktorá v tebe začala svoje dielo a túži ho aj dokončiť.

Si to ty, kto pomôže ľuďom zmieriť sa s Kristom.

Odporúčam túto knihu každému človeku, ktorý túži pochopiť, ako premienať svoju vieru do každodenného života, práce, vzťahov s ľuďmi, vlastnej rodiny, jednoducho na každé miesto, kam vstupuje. Nie je písaná komplikovaným teologickým jazykom, opísané veci sú uchopiteľné, dajú sa jednoducho chytiť a začať žiť. Ak máš chuť začať konkrétnejšie budovať Božie kráľovstvo tam, kde si, kniha bude pre teba skvelým odrazovým mostíkom do novej reality Božieho volanie pre teba.

Po prečítaní tejto knihy si kladiem otázky: Ak nie ja, kto? Ak nie dnes, kedy? Ak nie tu, kde?
Čítaj viac
Jozefína Fedorková
15.5.2011
Názor čitateľa
Táto perfektná kniha " Kým si, keď sa nik nepozerá? " , ktorú napísal Bill Hybels, upúta človeka svojím skvelým názvom. Pravdaže, že názov je len jedná jediná veta, no v tejto knihe si, podľa môjho názoru, každý nájde odpovede na niektoré svoje otázky alebo problémy. Nechcem o nej veľa prezrádzať, tak to poviem trochu v skrátenej forme. Autor, teba Bill Hybels, tu opisuje aký by mal byť charakter ľudí. Bohužiaľ, nemôžeme určite povedať , že si ho už nijako nemôžeme zlepšovať, že sme vzor pre každého. Preto tu autor veľmi pekne to všetko detailnejšie rozoberá. Čo sa mne osobne veľmi páči , bolo určite, ako tu píše o láske. O tom, že láska má byť nežná, ale aj prísne, že má byť tiež aj obetavá, ale aj radikálna. Celá kniha je sprevádzaná všelijakými svedectvami, krátkymi príbehmi, okamihmi, keď si človek všeličo uvedomí, a tiež , pravdaže, tu autor opisuje nejaké okamihy zo svojho života. Spomína sa tu aj, ako riešiť problémy a ako aj problémy najčastejšie vznikajú. Bill Hybels tu používa jednu vetu, ktorá sa mi veľmi páči a to je: " Bohu je všetko možne." Píše tu aj o odvahe, disciplíne, vytrvalosti... Nachádzajú sa tu veľa krásnych myšlienok , ktoré vám vojdu rovno do srdca. Na túto knihu som sa veľmi tešila, keď som ju dostala a trošku si ju povrchne prehliadla, a musím priznať, že ma ani obsahovo nesklamala. Čítaj viac
Ivona Roncová
22.4.2011
Názor čitateľa
Kniha od Billa Hybelsa o tom ako byť sám sebou a nepristupovať na kompromisy počas svojho života na tejto zemi.

Jedenásť kapitól o tom ako vybudovať a preformovať svoj ľudský charakter na Boží. Kniha je pisána jednoducho a preto nie je potrebné, aby čitateľ bol kresťanom. A tak možno povedať, že knihu môže čítať každý človek, ktorý chce byť aspoň o kúsok lepším voči sebe samému a voči druhým naokolo.

O tom ako najlepšie vybudovať svoj charakter hovorí autor skrze päť hlavných tém. Hovorí o odvahe, kedy sa postavíme strachu a robíme veci, ktoré sa majú robiť. O disciplíne v našom duchovnom, fyzickom a aj emocionálnom živote. O vízie, ktorá nám dáva náhľad do budúcnosti a tlačí nas vpred. O vytrvalosti a o tom, že sa nemáme vzdávať.

Veľmi do hĺbky opisuje aj samotnú lásku. O tom ako milovať Boha, seba samého a svojich blížnych. Ako milovať nežne, obetavo, radikálne a zároveň prísno.

Myslím, že každý, kto prečíta túto knižku a rozhodne sa ju aspoň trošku aplikovať do svojho života, začne svojím novým životom meniť svet...
Čítaj viac
Otília Ferenčíková
5.4.2011
Bill Hybels Kým si keď sa nik nepozerá?
Ako byť sám sebou, a nepristupovať na kompromisy

2010 Kumran s.r.o

Kniha je praktickým návodom ako získať Boží charakter. Je rozčlenená do 11 kapitol, podľa toho ktorej sociálnej zručnosti sa venuje ( odvaha, ,vytrvalosť, obetavosť, pravdivosť, empatia,...)
Kniha je plná krátkych, ale veľmi výstižných príkladov zo života, popretkávaná citáciami zo svatého písma. Autor nekĺže po povrchu, ale zalieza pod kožu problémov ktoré má každý sám so sebou. Kniha je tak veľmi potrebný, doposiaľ na trhu chýbajúci, manuál na ceste zdokonaľovania sa kresťana. Veľmi dobre sa číta. Je zrozumiteľná a s ľahkosťou majstrovsky napísaná. Je možné ju čítať na jeden dych, ale aj na etapy, je veľmi dobre členená, že aj zaneprázdnení ľudia, ktorí na čítanie majú málo času si denne môžu dať ucelený dúšok od nadpisu do nadpisu.
Ak by ste si mysleli že kniha pojednáva iba o nedosiahnuteľných duchovných métach, ste na omyle. Dozviete sa aj o tom ako účinne dobiť baterky unaveného tela, unevnej psychiky unavených citov.
Autor veľmi dobre vie, že človek nie je perpetuum mobile, ale pri správnom zaobchádzaní a správnom tréningu, môže byť obnovovateľným trvaloudržateľným nevyschýnajúcim zdrojom lásky, pomoci, porozumenia pre všetkých okolo.
Nie je to kniha na jedno prečítanie a dosť. Je to kniha ku ktorej je zahodno sa vracať opakovane, a môcť znovu a znovu vidieť ako sa Boží človek v nás zmáha, aj to kde máme ešte rezervy a ako na ne.
Kniha je zrozumiteľná dospelému čitateľovi ale aj 11 ročnej dcére.
Táto kniha by mala byť v každej rodine hneď vedľa Biblie.
Splnila moje očakávania, ba môžem povedať že ich nielen naplnila ale aj predčí.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“