Black espresso - Brazília
Black espresso
9,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Black espresso

Výrobca
Karma Coffee

Black espresso je stvorené pre milovníkov klasického espressa. Pôvod kávy v espresse sa môže líšiť počas roka, no chuťový profil ostáva nezmenený. Black espresso reprezentuje mohutné telo, balans medzi sladkou a horkou chuťou s minimálnou...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

9,00 €

Viac o produkte

Black espresso je stvorené pre milovníkov klasického espressa. Pôvod kávy v espresse sa môže líšiť počas roka, no chuťový profil ostáva nezmenený. Black espresso reprezentuje mohutné telo, balans medzi sladkou a horkou chuťou s minimálnou aciditou.

V súčasnej edícii Black espresso nájdete sucho spracovanú odrodu Mundo Novo pestovanú na farme Congonhas, ktorú vlastní Lázaro Riberio de Oliviera. Lazaro a jeho syn Gustavo zdedili farmu po svojom otcovi, ktorý ju získal v roku 1985. Farma v svojich začiatkoch vsádzala hlavne na kvantitu, a nie na kvalitu kávy. Momentálne je 70% rozlohy farmy vyhradenej výlučne na pestovanie výberovej kávy, a podiel každým rokom rastie. Zber je mechanický, po vylúpnutí zrna z čerešne sa zber presunie na terasu, kde sa počas dňa pravidelne otáča a v noci zakrýva, pričom sa suší do 11% vlhkosti kávového zrna počas 17 dní. Potom je káva ponechaná v sklade pri terasách, odkiaľ sa neskôr prevezie do spracovateľského mlyna. Tu sa zrno pretriedi pomocou optického triediča a pripraví na export.

Chuťový profil: horká čokoláda, kakao, mandle
Nadmorská výška: 960 m n.m.
Krajina pôvodu: Brazília
Vlastníci: Lázaro Riberio de Oliviera
Región: Minas Gerais
Odroda: Mundo Novo
Farma: Congonhas
Spracovanie: suché
Spracovateľský mlyn: Congonhas
Praženie: espresso
Odporúčané na: espresso, mliečne nápoje
Váha: 250 g
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hmotnosť
250 g
Celková hmotnosť
272 g
Rozmer
125×180 mm
Balenie
vákuové balenie
Naše katalógové číslo
946569

Recenzie

Ako sa vám páčil produkt?

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia