Nebo nepozná obľúbencov - Erich Maria Remarque, Slovenský spisovateľ, 2021

15,15 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Nebo nepozná obľúbencov

Vo švajčiarskom sanatóriu Bella Vista bohatí pacienti bojujú so zákernou pľúcnou chorobou. Všetci až do poslednej chvíle živia v sebe nádej na uzdravenie – aj mladá Lillian... Čítať viac

4,6 105 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2021
256 strán
4-5 hodín čítania

Vo švajčiarskom sanatóriu Bella Vista bohatí pacienti bojujú so zákernou pľúcnou chorobou. Všetci až do poslednej chvíle živia v sebe nádej na uzdravenie – aj mladá Lillian Dunkerqueová... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
15,90 €

15,15 €

-5 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 8 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach
Ďalšie knižné vydania (2)
Nebo nepozná obľúbencov - Erich Maria Remarque, Slovenský spisovateľ, 2016
Pevná väzba
Slovenčina, 2016
Vypredané

Nebo nepozná obľúbencov - Erich Maria Remarque, Slovenský spisovateľ, 1998
Pevná väzba
Slovenčina, 1998
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Ako byť zdravý? - Veronika Folentová, N Press, 2023

Viac o knihe

Vo švajčiarskom sanatóriu Bella Vista bohatí pacienti bojujú so zákernou pľúcnou chorobou. Všetci až do poslednej chvíle živia v sebe nádej na uzdravenie – aj mladá Lillian Dunkerqueová. Keď sa však nečakane dozvie pravdu o svojom zdravotnom stave, rozhodne sa okamžite odísť zo sanatória. Už nechce byť pacientkou, chce sa cítiť ako žena a vychutnať posledné mesiace, prežiť ich naplno. Spolu s automobilovým pretekárom Clerfaytom odchádza do Paríža, na Sicíliu a neskôr i do Benátok, kde ju opäť ako tieň prenasleduje neúprosná choroba. Nočný život, herne a krásne šaty dávajú na istý čas zabudnúť, hazardér a dobrodruh Clerfayt, teraz až po uši zaľúbený do krásnej, krehkej Lillian, jej dokonca ponúka manželstvo a bezpečný prístav vo svojom dome na Riviére. Osud však o oboch rozhodne celkom inak, po svojom.
Čítať viac

Citáty

„Človek má toľko rozumu, aby zistil, že nemôže žiť len podľa neho. Žije z citov - a s tými pravda nepomáha. “

Originálny názov
Der Himmel kennt keine Gunstlinge
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
365 g
ISBN
9788022022910
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
945605
Štýl
filozofický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko,
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

105 hodnotení

70
26
8
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

17.3.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Remarque je znamenitý autor,ktorý sa údajne veľmi bál umierania a smrti.Možno aj táto kniha je toho dôkazom alebo cestou jeho vyrovnania sa so životom aj smrťou.
Je to krásne dielo a príbeh,ktorý patrí medzi literárne klasiky.
Román, ktorý by mal každý knihomoľ prečítať aspoň raz.
V tejto knihe je všetko láska,smútok,sklamanie,radosť.
Oslava života aj smrti.
V knihe sa prenesieme zo švajčiarskych hôr , cez mesto módy Paríž až do tajomných Benátok a slnečného Talianska.
Sledujeme krátku životnú cestu mladej Lilian,ktorá je chorá v sanatóriu vo švajčiarskych horách.
Stretne sa s pretekárom menom Clerfayt,ktorý prišiel navštíviť chorého priateľa a kolegu.
Lilian sa dozvedá holú pravdu o svojom zdravotnom stave a zo sanatória s Clerfaytom odchádza , prežiť čas čo jej ostáva naplno.
Čítať viac
7
Overený zákazník
21.2.2022
Krásny, silný príbeh
Remarque je môj obľúbený autor, čo sa mi opäť potvrdilo po prečítaní tejto nádhernej knihy. Neexistujú slová, ktorými by som vystihla veľkosť myšlienky v tejto knihe, preto môžem odporučiť siahnuť po nej a presvedčiť sa, že naozaj myšlienka je hlboká. Rôzny pohľad na život, pravda, miestami veľmi realistické opisy, to je Remarque a jeho diela. Veľmi sa mi páčili dialógy medzi hlavnými postavami a ich láska, ktorá nebola taká, na akú sme zvyknutí. Je to smutný príbeh, ktorý ma chytil za srdce a je úžasné, čo tento skvelý autor dokázal. Určite odporúčam. Čítať viac
21
Babel - R.F. Kuang, 2023
Práve čítam
Babel

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala najmä mnoho klasiky, ktorá ostala v mojom srdci až doteraz. V tínedžerskom veku som začala čítať aj modernú literatúru mnohých žánrov. :)

Mária Sadecká
Overený zákazník
15.1.2022
Silný nadčasový príbeh
Remarque je známy spisovateľ. A nie len tak bezdôvodne. Jeho štýl písania je svojský, ale veľmi ľudský a každý mu ľahko porozumie. Jeho postavy nie sú nereálne figuríny, ale osobnosti, s ktorými je možné sa stotožniť. Jeho dialógy sú duchaplné, trpko-vtipné a plné múdrosti. Túto charakteristiku opäť spĺňa aj kniha Nebo nepozná obľúbencov. Kniha sa číta dobre a ja som si vychutnala každý riadok. Čítať viac
11.11.2021
Sú knihy, ktoré si prečítame a nijako nás emočne nezasiahnu alebo na ne časom zabudneme. A potom sú tu tie, ktoré nás prinútia zastaviť a zamyslieť sa nad našim životom, nad tým, ako ho žijeme a zároveň nás inšpirujú k tomu, aby sme prežívali každý okamih s úprimnou radosťou.

A medzi ne patrí aj Nebo nepozná obľúbencov. Príbeh o tom, ako silná túžba po živote prichádza do rozporu s neustálym si uvedomovaním krehkej ľudskej pominuteľnosti, ktorý v mysliach čitateľov, minimálne v tej mojej, bude rezonovať ešte dlhé obdobie.

Krátko po druhej svetovej vojne sa známy automobilový pretekár Clerfayt rozhodne navštíviť svojho bývalého spolujazdca vo švajčiarskom sanatóriu, ktoré sa špecializuje na pacientov s tuberkulózou. Práve tam sa spoznáva s Lillian, elegantnou mladou dámou, ktorá svojou rebéliou stavia do pozoru všetkých lekárov.

Jej prognózy na život však vôbec nevyzerajú ružovo a preto rozhodnutie - utiecť s Clerfaytom - sa jej zdá ako najlepšie možné riešenie ako získať to, čo jej bolo roky odopierané. Právo na normálny život. A tak spolu cestujú naprieč krajinami, užívajú si skvelé jedlo, víno a jeden druhého. Lillian si však zo všetkého užíva najviac to, že konečne žije.

Remarque v knihe vytvoril horkosladkú atmosféru, ktorá nás sprevádza od prvej až po poslednú stranu. Naši hlavní hrdinovia si čoraz viac uvedomujú, že smrť môže byť hneď za rohom a obaja sa tak snažia žiť život naplno. Užívajú si prítomný okamih a budúcnosť považujú za niečo nedosiahnuteľné.

Celý príbeh je popretkávaný myšlienkami o zmysle života a smrti, existencii šťastia či povahe lásky, ktoré autor prirodzene vkladá do myšlienok a dialógov našich postáv. Súčasnosť sa občas preplieta s minulosťou kedy Clerfayt a Lillian spomínajú na časy, keď ich životy zasiahla vojna. Sú odlišní, no zároveň rovnakí vo svojich bolestných spomienkach na minulosť. A ešte bolestnejších víziách na budúcnosť.

Remarque patrí k autorom, ktorého čítajú a budú čítať ešte mnohé generácie. A túto by rozhodne nemala vynechať žiadna z nich. Nádherná kniha, v ktorej sa hlavná myšlienka dotýka nielen zmyslu života ako takého, ale aj zmyslu každého malého okamihu, ktorý nám bol, je a bude dopriaty.
Čítať viac
12

Knižky som objavila ešte skôr ako som vedela čítať. Tie krásne obrázky... Príbehy o nich musia byť fascinujúce, myslela som si. A keď nás pani učiteľka naučila prvé písmenká, tie ďalšie už išli samé. :) V období puberty to nebola žiadna sláva... Knihy? Povinné čítanie? Veď samotný život je oveľa zaujímavejší! A teraz v zrelom veku opäť objavujem to, čo som si v istom období prestala ceniť. Tú múdrosť, ktorá je v nich, to posolstvo, ktoré v nich nachádzam... Na nezaplatenie. Pre mňa najlepší relax, keď čítam niečo oddychové a kopa vedomostí, keď čítam niečo výpovedné či odborné. A čím viacej múdrosti čítam, tým viac si uvedomujem, koľko toho neviem. Aké klišé a aké pravdivé.

Katarína Morvayová Gagová
Overený zákazník
11.4.2021
Bojovníci so smrťou
O Remarquovi sa vraví, že sa bál umierania a myslím, že aj táto kniha môže byť toho dôkazom. Je celá vlastne pretkaná filozofovaním o smrti, priznám sa, že pre mňa niekedy trochu únavným. Námet je však určite originálny - stretnutie dvoch protichodných bojovníkov so smrťou: jeden dobrovoľný, druhý zaskočený osudom. A koniec, ten ma priam šokoval a dodal deju (aspoň z môjho pohľadu) neočakávané grády a tempo. Čítať viac
12.8.2020
Najobľúbenejší Remarque
Traja kamaráti, Víťazný oblúk, Na západe nič nové....Remarque napísal množstvo vynikajúcich kníh. Spomedzi všetkých mám však najradšej práve túto. Nie je nijako hrubá, ale o to dynamickejšia a realistickejšia. Život je boj a Remarque to vedel a takisto vedel aj to, že život sa má žiť a nie prežívať. Nikto totiž nevie, kedy sa skončí a preto nie je nič horšie než plytvať svojím časom nad niečím, čo nie je dôležité a tráviť ho s tými, čo oň nestoja... Čítať viac
8.2.2020
Toľko pekných, silných a pravdivých myšlienok o živote, láske a smrti. Príbeh je plný vášne, nechýba neustále dianie, postavy si zamilujete a prirastú vám k srdcu, takže aj po dočítaní knihy na ne nebudete vedieť prestať myslieť. Kniha je aj smutná, keď sa zamyslíte nad nevyspytateľnosťou osudu, ktorý zasahuje neúprosne do života každej postavy a koniec koncov a do našich životov. Núti vás zamyslieť sa. Aj v tomto prípade ide o, už overené, majstrovstvo Remarquea. Určite odporúčam :) Čítať viac
Elena Želonková
Overený zákazník
15.4.2019
Nebo nepozná obľúbencov
Táto kniha ma hneď zaujala a veľmi ma oslovila a každému by som ju odporučila. Je o láske, ktorá sa zrodí napriek prekážkam ako je choroba. A prekoná všetko.Siaha ďalej než smrť. Ani tá ju nezničí. Čítať viac
Pavel Prekop
Overený zákazník
11.4.2019
Moja topka od E.M.R.
Do tejto konkrétnej knihy od Remarqua (popri iných, samozrejme) som sa zamiloval už v 1. ročníku na SŠ. Odvtedy som sa k nej už neraz vrátil.
Lillian a Clerfayt. Krásny a zároveň smutný vzťah, v ktorom sa najmä mladá Lillian po dozvedení sa diagnózy, naplno odovzdáva pozemským pôžitkom, na ktoré sa jej čas neúprosne kráti...
Čítať viac

Erich Maria Remarque

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Možno mu pomohlo, že dostal nové meno, mohol sa tváriť, že je úplne iný človek.“

My verzus vy - Fredrik Backman, 2018
My verzus vy
Fredrik Backman