Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
You and Me on Vacation - Emily Henry, Penguin Books, 2021

12,34 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
You and Me on Vacation - Emily Henry, Penguin Books, 2021
You and Me on Vacation - Emily Henry, Penguin Books, 2021

You and Me on Vacation

You and Me on Vacation is a love story for fans of When Harry Met Sally and One Day. Get ready to travel the world, snort with laughter and - most of all - lose your heart to... Čítať viac

3,9 26 hodnotení
Vydavateľstvo
Penguin Books, 2021
384 strán
5-6 hodín čítania

You and Me on Vacation is a love story for fans of When Harry Met Sally and One Day. Get ready to travel the world, snort with laughter and - most of all - lose your heart to Poppy and Alex. Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina
12,95 €

12,34 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď
Kniha je dostupná v jednej knižnici. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Ako byť zdravý? - Veronika Folentová, N Press, 2023
You and Me on Vacation - Emily Henry, Penguin Books, 2021
12,34 €

Viac o knihe

Two best friends. Ten summer trips. Their last chance to fall in love.

12 Summers Ago: Poppy and Alex meet. They hate each other, and are pretty confident they'll never speak again.
11 Summers Ago: They're forced to share a ride home from college and by the end of it a friendship is formed. And a pact: every year, one vacation together.
10 Summers Ago: Alex discovers his fear of flying on the way to Vancouver. Poppy holds his hand the whole way.
7 Summers Ago: They get far too drunk and narrowly avoid getting matching tattoos in New Orleans.
2 Summers Ago: It all goes wrong.
This Summer: Poppy asks Alex to join her on one last trip. A trip that will determine the rest of their lives.

You and Me on Vacation is a love story for fans of When Harry Met Sally and One Day. Get ready to travel the world, snort with laughter and - most of all - lose your heart to Poppy and Alex.
Čítať viac
Počet strán
384
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×198 mm
Hmotnosť
267 g
ISBN
9780241992234
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
944903
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Penguin Books
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,9 / 5

26 hodnotení

19
10
14
2
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Veľmi príjemné prekvapenie v podobe zábavnej knihy.

Kniha sa čítala príjemne, človek sa ľahko dostane aj do časových skokov medzi súčasnosťou a minulými dovolenkami. Napriek môjmu prvému dojmu, táto kniha nie je len ďalším presladeným príbehom, vzťahy medzi postavami sa rozvíjajú prirodzene a dynamicky. Veľmi chválim prepracované emócie postáv. Rozprávanie príbehu len z pohľadu Poppy vytvára atmosféru neznáma okolo Alexových citov. Ten sexuálny náboj tiež nie je na škodu. Hoci nemám rada romantiku ako kategóriu kníh, túto si určite prečítam opäť (dokonca som si aj poplakala). Určite odporúčam fanúšikom Spolubývajúcej, majú veľa spoločných prvkov.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

12

Nenazvala by som sa knihomoľom, napriek tomu som u mojich známych a priateľov známa tým, že veľa čítam. K mojej čitateľskej vášni ma viedla aj ma v nej podporovala moja mama. Takmer každú jednu knihu som dostala práve od nej. A keď sa u mňa v detstve prihlásili zdravotné problémy, nemocnica a barle, tak mi moja mamina chodila požičiavať knihy do knižnice. V to leto som ich prečítala okolo 50. Momentálne stíham knihy kupovať rýchlejšie, než čítať, pretože nie vždy je čas, najviac ma zamestnáva práca a cesta do nej a z nej (nie každý môže mať home office).

Eva Prosňáková
Overený zákazník
27.7.2023
Pohľadenie pre dušu
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Áno, táto kniha sa číta naozaj s ľahkosťou, množstvo úsmevných a vtipných situácii dvoch "polepetkov", ktorí si nechcú priznať, že už dávno nie sú IBA priateľmi, ale že sa do seba zamilovali. Miestami sa môže čitateľ cítiť zúfalo z toho ako veľmi sa táto dvojica snaží nevidieť skutočnú pravdu a o to nezmyselnejšie vyznievajú situácie, kedy spolu najlepší priatelia prestanú úplne komunikovať na dva roky alebo si zmiznú úplne zo života, pripadne obmedzia kontakt na minimum. Je to nelogické, ale nevadilo mi to. Knihu som si veľmi užila, tak často a dobre som sa pri knihe už dlho nezasmiala, väčšine príbehov totiž chýba nadnesený štýl písania aký je tu. S ľahkosťou podávaný situačný humor a vzájomné podpichovanie sa dvoch ľudí. Vzor použitý pri vzťahu Poppy a Alexa, keď sa z priateľstva vyvinie láska mi vyhovuje oveľa viac ako štýl romance "láska z nenávisti". Pokiaľ uprednostňujete knihy typu 50 odtieňov sivej, silný a dominantný chlap a podriadená žena namiesto dvoch vyrovnaných ľudí, táto kniha nie je pre vás a pravdepodobne sa budete nudiť. V opačnom prípade, ak máte radi priateľsky ladené romance, bude tento príbeh aj pre vás pohladením pre dušu. Knihe dávam 5 hviezdičiek, hoci záver mi prišiel už zbytočne zdramatizovaný až melodramatických a vedela by som si predstaviť aj menej stdcervúce ukončenie príbehu. Čítať viac
12
Overený zákazník
27.7.2023
Námet a celková myšlienka je tak pekná, že mne sa pri konci tisli slzy do očí, prežívala som interakcie (najmä tie, pri ktorých si Poppy a Alex vysvetľovali okamihy z minulosti) tak intenzívne a milovala som tie dialógy, kedy sa navzájom priznávali kedy čo cítili, čo ako vnímali, kedy čo chceli, atď…, ale bolo toho málo.

Toto mohol byť dokonalý príbeh, (a ja verím, že pre niekoho naozaj je) keby autorka stavila viac na vzťahy a hlbšie a dlhšie konverzácie ako na zbytočné opisy miest, ktoré neboli zas až tak opísané, aby vo vás navodili pocit super výletov. Ani jedno z miest ma nevtiahlo, nedokázala som sa vcítiť do danej chvíle, a to ma veľmi frustrovalo. Tu sa priznám, že som od toho “naše výlety” čakala niečo iné. Z tejto stránky som sa trošku nudila a príbeh mi prišiel zbytočne rozťahaný.

..., ale milujem postavu Alexa, ktorý miloval Poppy tak silno, vrúcne, čisto, že aj napriek tomu, že je to postava trošku netypická, čo sa románov pre ženy týka, je o to jedinečnejšia a mňa si jeho kúzlo získalo.

Príbeh spoznávame očami Poppy, ktorá nás striedavo sprevádza súčasným letom a všetkými minulými výletmi s Alexom, na ktorých sledujeme ich vyvíjajúce sa priateľstvo.
Aj keď mi bolo hneď jasné, čo sa na tej poslednej dovolenke, po ktorej sa spolu Alex a Poppy prestali rozprávať, stalo, zaujímali ma dôvody a vysvetlenie.

Celá ich láska a celá tá myšlienka ma chytili za srdce a ja o tomto vtipno-ľahko-bolestne-emotívnom príbehu budem ešte premýšľať. Vo mne zanechal dojem, a to je hlavné, nie je to síce nič, z čoho padnete na zadok, je to celkom predvídateľné, ale na leto ako stvorené, tak sa doň smelo pustite aj vy a vychutnajte si spolu s Poppy a Alexom ich výlety (za láskou).

A ak hľadáte ešte niečo iné, tiež letné a vtipné, siahnite po autorkinej knihe ~Letná stávka~ , ktorá je naozaj skvelá.
Čítať viac
27.6.2023
Ďalšia skvelá kniha od autorky, aj keď za mňa bola Letná stávka o niečo lepšia. No aj táto kniha sa mi páčila a v niektorých situáciách som sa naozaj vedela vžiť do kože Poppy (hlavne v tých 5% čo ak). Autorka veľmi pekne opísala ako sa rozvíjal vzťah Poppy a Alexa a zároveň do tohto romantického príbehu dokázala vložiť osobné problémy Poppy. Tiež som sa dokázala vžiť do kože Poppy, keď sa "hanbila" za svojich rodičov ale zároveň ich silou mocou bránila, pretože takéto situácie zažil asi každý z nás. Práve to, že postavy v knihe neboli také dokonalé, ju robí realistickou. Kniha sa príjemne číta a je to skvelá oddychovka. Čítať viac
22

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
Overený zákazník
26.6.2023
Nejako sa mi doma už nakopili knihy s letnou tematikou a keďže je vonku už (pre mňa neznesiteľne) horúco a bazén napustený, pustila som sa aj ja do týchto letných oddychoviek. Ako po prvej som siahla po tejto knihe, keďže od autorky som už čítala Letnú stávku. Ale žiaľ, táto kniha ma veľmi neoslnila. Nebola zlá, veď 3* vôbec nie je zlé hodnotenie, ale mala som k nej pár výhrad.

Kniha nám rozpráva príbeh o dvoch kamarátoch, Poppy a Alexa. Oddeľuje ich diaľka a preto sa stretávajú raz ročne na spoločných výletoch. Tento nápad sa mi veľmi pozdával. Aj ja by som si vedela predstaviť každý rok vymýšľať nejaké výlety s kamošmi. Ale už 2 roky spolu nerozprávajú kvôli hádke. A tak sa Poppy rozhodne, znova ich výlety priniesť do ich života.

Hlavné postavy boli úplné protiklady. Poppy šialená a živelná a Alex pri zemi. A tu som sa nevedela veľmi zžiť s Poppy. Prišla mi až prehnane entuziastická a namiesto vecí, čo by mala povedať vymýšľala rôzne úlohy a vtípky. Ak by to urobila 2-3x bolo by to v poriadku, ale ona to robila v jednom kuse.

Aj keď už obaja vedeli čo cítia a ako chcú aby to pokračovali, nechceli si to priznať a tak sa príbeh veľmi naťahoval, kým sme prišli ku koncu knihy. Akoby autorka chcela natiahnuť príbeh a „nasilu“ tam pridávala vtipné príhody a situácie.

Aj cez to všetko to bola celkom milá, letná oddychovka, ktorej nechýbal humor (síce menej je niekedy viac) a zažila som s ňou skvelý deň.
Čítať viac
1.3.2023
I would give this book 3.5 stars. There was just something missing ((smut)) and I was expecting more as this book was and still is so popular. I dont know if I like the main characters, but I can definitely relate to both of them in some ways. I wasnt a fan of this switching between present and past time, it was just very confusing.

But it was still a very comfortable reading. Wouldnt probably read it again but would tell people to read it.
Čítať viac
1.11.2022
Beautiful
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
I love the way Henry uses secondary characters to create an atmosphere with each location, it helps the events to feel more like memories. And in People we meet on Vacation, everyone from the Airbnb owner to the water taxi driver feels like a notable piece of the story.
All in all, I think it all fits together really well because of the focus on the relationship between Poppy and Alex. The characters have great chemistry, history, and the dialogue between them is funny and lovely. The trips the pair take together are just the icing on the cake. It’s lovely to read as Alex and Poppy grow up and start dealing with adult stuff and try to maintain their friendship amongst other significant others, jobs, and homes. It feels quite realistic. I recommend this book to every young soul out there who wants to experience the “opposites attract” kind of story.
Čítať viac
11.10.2022
Letná povinná jazda
Zbožňujem to! Zbožňujem ich, oboch! Poppy pre tú jej dobrodružnú náturu, prostorekosť a empatiu a Alexa pre jeho dedkovskú povahu a nenápadný bifľošký zjav, pod ktorým ukrýva vytrénované telo (slintám). Ale tou najpríťažlivejšiu časťou je jeho múdra sčítaná hlava, čo je niečo iné, ako sme zvyknuté v románoch o vymakaných športovcoch a mne sa to veľmi páčilo. A samozrejme nesmiem zabudnúť na ich dokonale sa dopĺňajúci zmysel pre humor, ktorým autorka oplýva lepšie než dobre. Podpichovanie a ironické poznámky sú na pravidelnom poriadku, čo ulahodilo môjmu sarkastickému ja.
Slnko a teplo z knihy priam sršia, už chýba iba láska. A tá si dá načas. Pomaly, až plazivo sa prediera pomedzi strany, ale to sexuálne napätie, kedy sa z priateľov pomaly stáva čosi viac, je šialené! Chémia funguje na výbornú, kým niečo, možno niekto neexploduje.
.
Ideálne rozdelené rozprávanie na prítomnosť a minulosť, ktorá sa pozvoľna približuje k súčasnosti, ladne odhalí aj zlom, ktorý dokázal odlúčiť dvoch najlepších priateľov. A síce ide o veľmi veselý príbeh, emócie sú harmonicky vyvážené, teda nie je núdza ani o zamysleniahodné témy.
Čítať viac
16.6.2022
Tahle kráska se mnou letěla na dovolenou a nemohla jsem si vzít lepší čtivo. Měla jsem takové tušení, že bych mohla být spokojená, ale nakonec jsem byla víc než spokojená, byla jsem přímo nadšená. První kniha, kterou jsem od Emily četla – Letní sázka se mi líbila moc a tato se mi líbila úplně stejně. Opravdu krásné romantické čtení, sympatičtí hlavní hrdinové Poppy a Alex, se kterými jsem prožívala každou jejich cestu na dovolenou a objevovala krásy zemí, ve kterých se zrovna nacházeli. Autorka umí výborně popsat atmosféru míst, bylo mi chvílemi teplo, chvílemi zima.

Sledujeme přátelství dvou kamarádů, které se postupně mění v něco víc - v rozmezí deseti společných dovolených. Můžu jen malinko prozradit, že ta zásadní, zlomová byla v Chorvatsku, od té se pak odvíjí zase nová etapa tohoto přátelství anebo možná už i lásky? Nic složitého jsem v tom nehledala a dostala jsem přesně to, co jsem potřebovala. To jak to v těchto příbězích chodí, víme všichni a stejně knihy čteme a jsme na konci dojatí.

Neskutečně jsem si čtení užívala a nemůžu jinak než doporučit všem romantickým duším. A když si knihu vezmete na dovolenou, odpočinek máte zaručený.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

'The hottest book of the summer - the pages simply sizzle!' JOSIE SILVER

'Full of banter, heat, and sexual tension. A gorgeous page-turner of a novel' LAURA JANE WILLIAMS

'Full of sexual tension and tantalizing possibility. I fell head over heels for Alex and Poppy, and loved travelling all over the world with them both' BETH O'LEARY

'Emily Henry is my newest automatic-buy author . . . a heartfelt, funny, tender escape that you wish could last forever' JODI PICOULT

'A compulsively readable book full of sparkling wit, dazzling prose and a romance that grabbed me by the heart and wouldn't let me go. Absolutely my favourite read of the year, and probably one of my favourite books of all time' ABBY JIMENEZ

'Funny, and seriously sizzling' BEST

'Original, sparkling bright and layered with feeling. If whipcrack banter and foggy sexual tension is your catnip, you'll adore this book' SALLY THORNE

'What an absolute flipping triumph of a novel!!! I LOVED it ' EMMA COOPER

„A najdôležitejšia vec, ktorú by ste si mali zapamätať: pravidlá neexistujú.“

Sila podvedomia - Kimberly Friedmutter, 2020
Sila podvedomia
Kimberly Friedmutter